مقایسه ماساژ سوئدی و ریلکسی؛ بررسی دوماساژ پرطرفدار-ماساژ ریلکسی و سوئدی کرج/*رزرو واتساپ09196691095

مقایسه ماساژ سوئدی و ریلکسی؛ بررسی دوماساژ پرطرفدار-ماساژ ریلکسی و سوئدی کرج/*رزرو واتساپ09196691095

ماساژ سوئدی همان ماساژ ریلکسی است. شاید شما هم این جمله را شنیده باشید؛ اما این موضوع صحت ندارد؛ زیرا می‌توان به هر ماساژی را به ماساژ ریلکسی تعمیم داد. به‌عنوان مثال ماساژ با سنگ داغ نیز در گروه ماساژ ریلکسی قرار می‌گیرد یا حتی ماساژ سوئدی به‌دلیل استفاده از حرکات نرم و آرام و تاثیری که بر رفع اضطراب و استرس دارد، نوعی ماساژ ریلکسی به‌حساب خواهد آمد. در این مقاله با بررسی تکنیک‌های ماساژ سوئدی و ریلکسی به بررسی تفاوت آن‌ها می‌پردازیم. همچنین با بررسی فرق ماساژ سوئدی و ریلکسی با زمان مناسب استفاده از هر‌یک از این تکنیک‌ها آشنا خواهیم شد.

فرق ماساژ سوئدی و ریلکسی؛ دو نوع ماساژ با هدف ایجاد آرامش و رفع تنش

هر دو نوع ماساژ سوئدی و ریلکسی با هدف استرس و دور کردن هر گونه تنش از کل بدن صورت می‌گیرند. به کمک این دو نوع ماساژ مشکلات مختلفی همچون افسردگی، اضطراب، فشار عصبی،‌ کمردرد، تنش عضلانی و سردرد بهبود می‌یابد. این موارد در ماساژ سوئدی با تکنیک‌های مختلفی همچون ورز دادن طولانی به‌همراه ضربات آهسته و موزون انجام می‌شود.

به‌طورکلی هر نوع ماساژی که منجر به ایجاد حس آرامش و کاهش فشار در افراد شود را می‌توان در دسته ماساژ ریلکسی قرار داد. در‌نتیجه می‌توان گفت که ماساژ سوئدی نوعی از ماساژ ریلکسی است. توجه داشته باشید که ماساژ ریلکسی الزاما ماساژ‌ سوئدی نیست

تفاوت ماساژ سوئدی و ریلکسی؛ بررسی تکنیک‌های ماساژ

در ماساژ سوئدی درمانگر از تکنیک استاندارد لرزش (تکان دادن سریع عضلات بدن با کف دست یا نوک انگشتان) و اصطکاک (تقویت گردش خون با تولید گرما از طریق حرکات مالشی دایره‌ای روی لایه‌های سطحی ماهیچه‌ها)، حرکات ضربه‌ای سریع برای شل کردن عضلات و ورز دادن برای رفع تنش ماهیچه‌ها استفاده می‌کند.

تمرکز ماساژ ریلکسی بر آرامش است. این نوع ماساژ با انجام حرکات آرام، لطیف و پیوسته انجام می‌شود. همچنین به‌منظور تمرکز بر آرامش از اعمال فشارهای سنگین یا اجرای تکنیک‌های پیچیده خودداری خواهد شد؛ بنابراین یکی از انواع ماساژ ریلکسی استفاده از تکنیک‌های ماساژ سوئدی است

مزایای ماساژ سوئدی و ریلکسی؛‌ از بهبود وضعیت عمومی بدن تا احساس آرامش عمیق

در هر نوع ماساژ ریلکسی، فرد پس از دریافت ماساژ حسی از آرامش عمیق و راحتی را تجربه می‌کند. یکی از این تکنیک‌ها می‌تواند ماساژ سوئدی باشد. البته اجرای تکنیک‌های ماساژ سوئدی علاوه‌بر احساس آرامش و رفع اضطراب و افسردگی، باعث بهبود گردش خون، تسکین دردهای عضلانی و به‌طور‌کلی بهبود وضعیت عمومی بدن نیز می‌شود. با‌توجه‌به نیازها و ترجیحاتتان می‌توانید بهترین نوع ماساژ را برای رفع مشکلات و تسکین دردهای عضلانی به‌کار ببرید.

ماساژ ریلکسی؛ خواص و فواید ماساژ ریلکسی-ماساژ ریلکسی در کرج-واتساپ آنلاین جهت رزرو 09196691095

ماساژ شیاتسو چیست و چه تاثیری روی بدن دارد؟-ماساژ شیاتسو کرج

مرکز ماساژ بانوان کرج-سالن ماساژ بانوان کرج-ماساژور خانم فقط برای بانوان