ماساژ -سنگ داغ -بادکش گرم-گان تراپی -ماساژ سرو صورت کرج

ماساژ -سنگ داغ -بادکش گرم-گان تراپی -ماساژ سرو صورت کرج

آموزش بادکش درمانی

بادکش از جمله کارهایی به شمار می‌آید که در طب سنتی بسیار توصیه شده است. با آموزش بادکش درمانی می‌توانید سلامت خود و اعضای خانواده‌تان را تضمین نمایید. علاوه‌برآن به کمک این مهارت می‌توانید به کسب درآمد بپردازید. درصورتی‌که در خصوص این مهارت اطلاعاتی نداشته یا تمایل به آموزش آن دارید، ما را تا پایان این متن همراهی نمایید. چرا که در این محتوا قصد داریم به معرفی کامل این مهارت بپردازیم.

بادکش درمانی چیست؟

بادکش درمانی را با عنوان حجامت خشک نیز می‌شناسند. در واقع این مهارت نوعی ماساژ است که به کمک تعدادی فنجان، لیوان یا هر وسیله‌ای از جنس شیشه، بامبو یا سفال انجام می‌شود. به کمک این وسایل مکشی در ناحیه کمر و پشت ایجاد می‌کنند که منجر به جمع شدن خون در زیر فنجان می‌شود. این عملیات به کاهش تنش عضلانی، بهبود جریان خون و ترمیم سلول‌های بدن کمک می‌کند. در ادامه به انواع، فواید بادکش درمانی، نحوه آموزش، قیمت و مواردی این چنینی می‌پردازیم.

آموزش بادکش درمانی + معرفی انواع آن

بادکش درمانی مانند سایر ماساژ‌ها انواع مختلفی دارد که عبارت هستند از:

بادکش ثابت

در این روش از لیوان برای بادکش کردن نقاط مختلف بدن از جمله کمر استفاده می‌کنند. بادکش ثابت به این صورت است که لیوان‌ها برای مدت زمانی مشخص به صورت ثابت روی نقطه خاصی از بدن قرار می‌گیرد. سپس پس از گذر زمانی آن‌ها را باید جدا کرد. این روش به کاهش و رفع درد در ناحیه کمر و خستگی کمک می‌کند.

بادکش متناوب و منقطع

با توجه به این که بادکش ثابت با کبودی موقت همراه است، بسیاری ترجیح می‌دهند که بادکش متناوب را انجام دهند. در واقع این روش بر خلاف بادکش ثابت با کبودی همراه نیست و عوارض آن را ندارد. در این روش نیز باید فنجان یا لیوان را روی کمر یا هر ناحیه‌ای از بدن قرار دهید. بعد از گذشت 3 تا 5 ثانیه آن را بردارید و پس از هواگیری پوست آن را مجدداً روی ناحیه مورد نظرتان قرار دهید. این فرایند کمی زمان‌بر است، چرا که باید 20 تا 40 بار لیوان را از پوست جدا کنید و مجدداً روی آن قرار دهید.

بادکش متحرک یا لغزان

بادکش متحرک و لغزان نوع دیگری از این روش درمانی به شمار می‌آید. در این روش باید موضع مورد نظرتان را روغن مالی نمایید. بهتر است از روغن‌های طبیعی مانند روغن کنجد، بادام تلخ، سیاه دانه یا زیتون برای این کار استفاده کنید. حال نوبت بادکش کردن به وسیله لیوان یا فنجان است. بادکش را روی بدن ثابت کرده و سپس آن را روی بدن به آرامی حرکت دهید. این روش برای رفع خستگی مفرط و اسپاسم‌های عضلانی مفید است.

دستگاه‌های Cupping therapy

امروزه با توجه به اطلاع عموم مردم از اهمیت بادکش، دستگاه‌های ویژ‌ه آن نیز طراحی و تولید می‌شوند. قبل از استفاده از این دستگاه باید ناحیه ماساژ را به کمک روغن‌های زیتون، سیاه‌دانه یا بادام تلخ به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. سپس لیوان را به دستگاه مکنده وصل کنید. مدت زمان بادکش به کمک این دستگاه در حدود  10 دقیقه اعلام شده است. با این دستگاه می‌توانید ناحیه تیروئید و کبد را نیز بادکش کنید که مدت زمان هر دو این‌ها در حدود 10 دقیقه گزارش شده است.

در این روش نیز اگر کبودی زیاد یا تاول مشاهده کردید، باید بادکش را متوقف نمایید. همچنین تاول ایجاد شده را با عسل مالش دهید و پانسمان کنید. علاوه‌ بر این کسانی که موهای زائد بلند و پری دارند، بهتر است آن‌ها را شیو کنند و سپس بادکش را انجام دهند.

آموزش بادکش درمانی؛ نکاتی که باید رعایت کنید

حال که با انواع بادکش درمانی آشنا شدید، وقت آن رسیده که نکاتی را نیز در خصوص آن بیاموزید. این نکات بیشتر برای کسانی اهمیت پیدا می‌کند که ماساژ بادکش در منزل انجام می‌دهند:

  • کسانی که پوست‌های مستعد جوش دارند؛ از این روش با احتیاط استفاده کنند.
  • از لیوان‌های سالم و فاقد ترک برای بادکش استفاده ننمایید.
  • به این نکته دقت کنید که تمام کبودی‌های حاصل از بادکش پس از مدت زمان 5 تا 10 روز به طور کامل از بین می‌رود. بنابراین نگران آن نباشید.
  • ماساژ موضعی قسمت‌های بادکش به رفع هر چه سریع‌تر کبودی‌های حاصل از آن کمک می‌کند.
  • درصورتی‌که در حین بادکش بیمار احساس حالت تهوع، عرق سرد یا سرگیجه پیدا کرد، ماساژ بادکش را متوقف نمایید. همچنین از او بخواهید به پهلو بخوابد و پاهایش را در شکمش فرو‌ ببرد.
  • تاول در بادکش مشاهده نمی‌شود. مگر این که فشار یا زمان انجام آن زیاده بوده یا بیمار دچار ضعف و سستی پوست باشد.
  • زمان بادکش در افرادی که لاغر هستند، باید کمتر از افراد چاق در نظر گرفته شود.

آموزش بادکش درمانی در منزل؛ معرفی موارد منع

بادکش در دسته ماساژ‌ها قرار می‌گیرد. در ابتدا این نکته را توضیح بدهیم که برای این روش ماساژ نیاز به آموزش دارید. ازاین‌رو احساس نکنید با آموزش تصویری بادکش درمانی در سایت‌های مختلف می‌توانید به تبحر برسید. در هر حال این روش برای برخی از افراد توصیه نمی‌شود. موارد منع این روش عبارت هستند از:

  • بادکشی در محل‌های فعال فتق ممنوع است.
  • از بادکش کردن ستون فقرات کودکان به طور جد بپرهیزید.
  • بادکش برای زنان باردار مخصوصاً در قسمت کمر و شکم توصیه نمی‌شود.

بادکش گرم رایگان کرج-ماساژ به همراه بادکش گرم رایگان 14کاپ کرج

ماساژ در منزل تمام مناطق کرج-بادکش گرم و ماساژ کرج-هوم ویزیت کرج

ماساژکرج-بادکش گرم کرج-ماساژسنگ داغ کرج-ماساژسروصورت کرج-ماساژ پا کرج