با انواع ماساژ بدن آشنا شوید و قیمت ماساژ را بدانید-انواع ماساژ کرج

با انواع ماساژ بدن آشنا شوید و قیمت ماساژ را بدانید-انواع ماساژ کرج

با انواع ماساژ بدن آشنا شوید و قیمت ماساژ را بدانید

قیمت ماساژ

بیش از هزاران سال است که ماساژ به‌عنوان یک تکنیک درمانی و آرامش‌بخش مورداستفاده قرار گرفته است. ماساژ درمانی فشار دادن، مالش دادن و دست‌کاری بافت‌های نرم بدن از جمله عضلات، تاندون‌ها و رباط‌ها است. ماساژ درمانی یک گزینه مراقبت بهداشتی با محوریت بالینی است که به کاهش ناراحتی ناشی از استرس‌های شغلی روزانه، استفاده بیش از حد از عضلات بدن و بسیاری از شرایط درد مزمن کمک می‌کند.

ماساژ عمدتاً به عنوان یک درمان مکمل یا طبیعی در نظر گرفته می‌شود که توسط کلینیک‌های ماساژ ارائه می‌شود. بسیاری از مردم ماساژ را آرام‌بخش خوبی می‌دانند زیرا ماساژ سطح کورتیزول (هورمون استرس زا) را کاهش می‌دهد و در کنار آن تأثیر مثبتی بر روی هورمون‌های دوپامین و سروتونین می‌گذارد که باعث می‌شود سطح سلامتی و ایمنی بدن افزایش پیدا کند. بیش از 80 نوع ماساژ شناخته شده وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند و در این مقاله قصد داریم شما را با فواید ماساژ و قیمت ماساژ آشنا سازیم پس با ما همراه باشید.

هدف از ماساژ چیست

با انواع ماساژ بدن آشنا شوید و قیمت ماساژ را بدانید 7 ماساژ

ماساژ یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای آرامش و التیام بدن است که توسط چینی‌ها و یونانیان اختراع شده است. این درمان به کمک دست‌ها برای دست‌کاری بافت‌های نرم انسان است که به بهبودی و سلامتی کلی فرد کمک خواهد کرد. به زبان ساده ماساژ فراتر از یک ساعت حس خوب است و این نکته را می‌توانید به خوبی پس از ماساژ احساس کنید که تا چند روز پس از ماساژ احساس خوبی همراه شما است.

بهره بردن از ماساژ منظم می‌تواند به حفظ سلامت ذهنی، جسمی و عاطفی شما بسیار کمک کند. ماساژ درمانی به شما کمک می‌کند تا دوباره با بدن خود ارتباط برقرار کنید. انواع ماساژ باعث تسکین دردهای روزمره بدن می‌شود که ناشی از گذراندن زمان بیش از حد پشت میز، زمین، یا جراحات است. در ادامه این مطلب ارزشمند شما را با فواید و انواع ماساژ و همچنین قیمت ماساژ آشنا خواهیم کرد.

قیمت و هزینه ماساژ به چه عواملی بستگی دارد

با انواع ماساژ بدن آشنا شوید و قیمت ماساژ را بدانید 8 ماساژ

عوامل مختلفی در تعیین قیمت ماساژ و هزینه ماساژ تأثیرگذار است که از انواع آن می‌توان به: نوع ماساژ انتخاب شده مدت زمان ماساژ محل ماساژ و اقلامی که برای ماساژ استفاده می‌شود اشاره کرد. به طور معمول مدت زمان ماساژ بین 45 دقیقه تا 90 دقیقه است که بر اساس خواسته مشتری تعیین می‌شود و در تعیین هزینه ماساژ نیز بسیار تأثیرگذار است.

نرخ دستمزد ماساژ دهنده یا ماسور نیز در تعیین میزان قیمت ماساژ تأثیرگذار است که میزان تجربه شهرت وی و مهارت ماسور از عواملی است که نرخ دستمزد ماسور را مشخص می‌کند. به طور کلی تعیین قیمت ماساژ به عوامل مختلفی بستگی دارد اما در سال 1401 قیمت ماساژ از 200 هزار تومان تا 400 هزار تومان است.

انواع ماساژ و قیمت آنها

با انواع ماساژ بدن آشنا شوید و قیمت ماساژ را بدانید 9 ماساژ

در حرفه ماساژ انواع مختلف متد و روش وجود دارد که با توجه به میزان زمان ماساژ و تکنیکی که در آن استفاده می‌شود قیمت آن نیز مشخص می‌شود. اگر شما قصد داشته باشید یک نوع ماساژ خاص را انتخاب کنید خب مشخصاً قیمت آن نسبت به ماساژهای ترکیبی کمتر خواهد بود و این مشخص می‌کند که نوع ماساژ در تعیین قیمت ماساژ بسیار تأثیرگذار است. از انواع ماساژ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت ماساژ درمانی نیدینگ

ماساژ نیدینگ به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود و بر اساس قسمتی که از دست برای ماساژ استفاده می‌شود نام‌گذاری می‌شوند که شامل نیدینگ با کف دست و نیدینگ با انگشت می‌شود. فشاری که توسط این دو قسمت دست بر بدن فرد وارد می‌شود بر اساس هدف انجام ماساژ و حجم بافت تحت درمان اعمال خواهد شد. در این نوع ماساژ تعداد و ریتم حرکات دست نیز به اندازه فشار وارد شده مهم است زیرا در این مرحله فشار دست به صورت متناوب وارد می‌شود.

قیمت ماساژ تایلندی

ماساژ کلاسیک تایلندی یک ماساژ باستانی است که ترکیبی از اصول آیورودای هندی، طب فشاری و برخی حرکات کمکی یوگا برای کاهش تنش‌های دردناک عضلات است. ماساژ تایلندی تلاش می‌کند تا انرژی‌های بدن را هماهنگ کند و در طول یک جلسه، ماسور شما را در حالت‌های مختلف ماساژ می‌دهد. ماساژ تایلندی از فشار ریتمیک عضلات و تحرک مفاصل برای کاهش استرس و بهبود انعطاف پذیری استفاده می‌کند و می‌تواند به درمان کمردرد، مشکلات تعادلی و حتی علائم میگرن کمک کند.

قیمت ماساژ ورزشی

ماساژهای ورزش بافت‌های نرم بدن را هدف قرار می‌دهند و بر گروه‌های عضلانی خاص وابسته به ورزش ورزشکار تمرکز می‌کنند. معمولاً برای افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند استفاده می‌شود. ماساژ ورزشی به پیشگیری و درمان آسیب‌ها، کاهش درد عضلانی، اصلاح عدم تعادل عضلانی، بهبود انعطاف پذیری و افزایش عملکرد ورزشی کمک می‌کند.

قیمت ماساژ درمانی فریکشن عمقی

این روش ماساژ برای بافت‌های همبند است که مستقیماً با انگشتان دست انجام می‌شود. در تکنیک فریکشن عمقی فشار را به صورت نوسانی و عمود بر بافت‌های عضلانی وارد می‌کنند که از این تکنیک بیشتر برای از بین بردن دردهای عمقی عضلات مانند تاندون‌ها و رباط‌ها استفاده می‌شود.

قیمت ماساژ درمانی سوئدی

ماساژ سوئدی شناخته‌شده‌ترین و مورداستفاده‌ترین سبک ماساژ درمانی است. نام “ماساژ سوئدی” فقط در کشورهای انگلیسی و هلندی زبان استفاده می‌شود و کشورهای دیگر از آن به عنوان “ماساژ کلاسیک” یاد می‌کنند. مدت زمان عادی ماساژ معمولاً 45 دقیقه است اما در صورت درخواست مشتری با پرداخت وجه بیشتر می‌تواند زمان بیشتری ماساژ دریافت نماید.

هر چقدر تایم بیشتر شود، قیمت ماساژ درمانی نیز افزایش پیدا می‌کند. ماساژ سوئدی می‌تواند بین 30 تا 90 دقیقه طول بکشد با این حال، اگر فرد دچار درد یا مشکلات اسکلتی است بهتر است، قبل از شروع ماساژ، ماساژور خود را مطلع کنید.

زمان ماساژ