ماساژ و تاثیر آن بر ژنتیک کرج-ماساژ برای افزایش قد – تحریک غده هیپوفیز برای افزایش قدماساژ و تاثیر آن بر ژنتیک کرج-

ماساژ و تاثیر آن بر ژنتیک کرج-ماساژ برای افزایش قد – تحریک غده هیپوفیز برای افزایش قدماساژ و تاثیر آن بر ژنتیک کرج-

آیا ماساژ باعث افزایش قد در همه افراد می‌شود؟

در برخی از موارد، ممکن است ماساژ به تقویت عضلات، بهبود تعادل و کاهش درد و خستگی کمک کند که در نتیجه به افزایش قد کمک می‌کند، اما این تأثیرات برای همه افراد به یک شکل و با یک شدت تجربه نمی‌شود. بعضی از افراد ممکن است به دلیل شرایط خاصی مانند مشکلات استخوانی یا عضلانی، نتوانند از ماساژ بهره‌مند شوند.

ماساژ، اگرچه رابطه مستقیمی با رشد استخوان‌ها و ستون فقرات ندارد، اما با تحریک غده‌ها و هورمون‌هایی که در رشد قد تاثیر دارند، می‌تواند به افزایش قد کمک کند. در واقع، ماساژ به طور سنتی به عنوان یک روش آرامش‌بخش شناخته شده است، اما امروزه ما می‌دانیم که در کنار آرامش، ماساژ فواید بسیاری دیگری نیز دارد و می‌تواند برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید باشد. برای این منظور، روش‌های مختلفی برای ماساژ وجود دارد و هر یک با تکنیک‌های خاصی انجام می‌شود و فواید متفاوتی نیز دارد.

در حوزه افزایش قد با ماساژ، کارشناسان معتقدند که تحریک یک سری نقاط خاص بدن، می‌تواند با روشی طبیعی به افزایش قد فرد کمک کند.

1) بین ابروها از نقاط فشاری برای افزایش قد

2) نقطه معده از نقاط فشاری برای افزایش قد

3) نقاط فشاری برای افزایش قد؛ Acupoint – k

) نقاط فشاری برای افزایش قد؛ ST-36

5) نقاط فشاری برای افزایش قد؛ HT-7

6) نقاط فشاری برای افزایش قد؛ GV-20

آیا طب فشاری باعث افزایش قد می‌شود؟

معمولا گفته می‌شود که راز افزایش قد کودکان در تغذیه، ورزش و خواب است. بنابراین وقتی صحبت از ماساژ یا طب فشاری برای افزایش قد می‌شود، بسیاری از والدین به این فکر می‌کنند که آیا ماساژ بدن واقعا به رشد قد کودکان کمک می‌کند یا خیر؟ پاسخ صحیح «بله» است! هنگامی که نقاط فشاری برای افزایش قد به درستی ماساژ داده شوند، کودکان شانس بیشتری برای افزایش قد  خواهند داشت.

ماساژ برای افزایش قد

۴ چیز برای افزایش قد مورد نیاز است:

  • هضم خوب غذا
  • ورزش
  • میزان هورمون HGH (هورمون رشد انسانی که مسئول افزایش قد است)
  • تقویت استخوان‌ها

کمبود ویتامین و کلسیم، باعث کند شدن روند رشد قد کودکان می‌شود. در چنین شرایطی، مهم است که رژیم غذایی غنی از کلسیم مانند شیر، پنیر، بادام و ماست برای آن‌ها فراهم شود. نور خوشید یکی از بهترین منابع ویتامین D است و در افزایش قد و تراکم استخوان کودکان نقش دارد. به‌همین دلیل، کودکان باید روزانه حداقل 15 تا 20 دقیقه در معرض نور خورشید قرار بگیرند. نکته دیگر این است که کودکان برای افزایش قد باید به‌طور منظم ورزش کنند و مخصوصاً حرکات کششی را در برنامه خود داشته‌باشند.

ماساژ برای پوست و مو کرج-ماساژ سرو صورت برای پوست و مو کرج

ماساژ برای ریه و دستگاه تنفسی کرج-چه ماساژی برای بیماران تنفسی مناسب است ؟

ماساژ درمانی زانو کرج-فواید ماساژ درمانی برای مشکلات زانو: درد، التهاب، آرتروز و …