مرکز ماساژ آقایان کرج-سالن ماساژ آقایان کرج-ماساژور متخصص آقا کرج

مرکز ماساژ آقایان کرج-سالن ماساژ آقایان کرج-ماساژور متخصص آقا کرج

ماساژ تایلندی چیست؟

ماساژ تایلندی، یکی از 4 شاخه اصلی طب سنتی تایلندی است. طب تایلندی، رویکردی طبیعی و جامع برای سلامتی و تندرستی تدوین کرده و طی قدمت هزاران ساله خود توسعه یافته است. بخش‌های اصلی این طب باستانی عبارتند از:

  • تغذیه مناسب
  • ورزش بدنی
  • استفاده از گیاهان دارویی
  • ماساژ درمانی

هدف اصلی طب سنتی تایلندی، حفظ سلامت و تندرستی بدن است و ریشه در این ضرب المثل باستانی مردم تایلند دارد: «فقدان بیماری بهترین نعمت است». در این بین، ماساژ تایلندی تکنیکی درمانی است که پیش از این توسط راهبان و ساکنین معابد بودا اجرا می‌شد.
خوشبختانه امروزه، این تکنیک به صورت گسترده در تمام دنیا در حال اشاعه و تدریس است و همه مردم می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

تاریخچه ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های ماساژ است. برخی از مستندات یافت شده درباره این تکنیک ماساژ، حاکی از قدمت 2500 ساله آن هستند. درست زمانی که گوتاما بودا هنوز زنده بوده است.

امتیاز خلق این ماساژ در متون به جا مانده از هزاران سال پیش، به شیواگو کومارپاج افسانه‌ای تعلق می‌گیرد. فردی که به صورت مستقیم، با راهبان بودایی و شخص بودا در ارتباط بود و وظیفه درمان آنها را به عهده داشت. کومار پاج، بیش از آنکه به خاطر حرفه پزشکی خود شناخته شده باشد، به عنوان فردی مقدس و شفا دهنده در آیین بودایی شهرت دارد. در این آیین، شیواگو را پدر پزشکی نیز می‌نامند و نام او در مستندات بسیاری به چشم می‌خورد.

متون اولیه باستانی که آموزه‌های کومارپاج را توصیف می‌کنند، روی برگ درخت خرما نوشته شده‌اند. این آموزش‌ها، قرن‌ها بین راهبان بودایی و ساکنین معابد محافظت شده‌ و امروزه به دست ما رسیده است. البته تکنیکی که در حال حاضر به عنوان ماساژ تایلندی استفاده می‌شود، ترکیبی از فرهنگ چین، هند و آسیای جنوب شرقی را در خود جای داده است.

ماساژ تایلندی جنوبی

ماساژ تایلندی جنوبی، در بخش جنوبی بانکوک رواج دارد و اغلب در معابد تدریس می‌شود. این ماساژ، به خاطر قدرت نشاط آور خود معروف است و مورد استقبال قرار می‌گیرد.

ماساژ تایلندی شمالی

نوع شمالی ماساژ تایلندی، معمولا در چیانگ مای تدریس می‌شود و سبک رویکردی ریتمیک‌تری دارد.

بهتر است انتخاب نوع مناسب ماساژ تایلندی را، به ماساژور خود بسپارید. همچنین، توصیه می‌شود شرایط خاص جسمی یا بیماری‌های خود را با تکنسین یا بخش مشاوره مرکز ماساژ در میان بگذارید. به خصوص اگر به بیماری‌های قلبی یا فشار خون بالا مبتلا هستید.

ماساژ تایلندی چقدر طول می‌کشد؟

جلسات ماساژ معمولی، اغلب 45 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشند. اما ماساژ تایلندی، مراحل مختلفی دارد که باید با دقت و آرامش اجرا شوند. به همین خاطر است که اجرای آن، زمان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.
این ماساژ، در انواع سنتی و تخصصی خود معمولا 2 ساعت طول می‌کشد. البته سبک سنتی آن، اغلب در کشور تایلند و مراکز بسیار معتبر و معروف این کشور اجرا می‌شود.

بهترین مرکز ماساژ کرج-ماساژ کرج گلشهر/درختی/مهرویلا

ماساژ سرو گردن کرج-ماساژ سر و صورت و گردن کرج

مرکز ماساژ آرامش کرج-سالن ماساژآرامش کرج-ماساژ کرج