ماساژ و روماتولوژی کرج-نقش ماسا­ژ در تسکین درد ناشی از روماتیسم مفصلی-درمان اثر بخش روماتیسم کرج

ماساژ و روماتولوژی کرج-نقش ماسا­ژ در تسکین درد ناشی از روماتیسم مفصلی-درمان اثر بخش روماتیسم کرج

نقش ماسا­ژ در تسکین درد ناشی از روماتیسم مفصلی

  • ماساژ درمانی نشان داده است که نقش مهمی در کاهش درد دارد، بصورتی که تحرک را افزایش می ­دهد و اضطراب را برای بیمار روماتیسم مفصلی کاهش می ­دهد. بیمار  همواره با درد زندگی می ­کند و هر درمانی را که باعث کاهش درد ا­و شود، می ­پذیرد.
  • روماتیسم معمولا روی مچ دست و مفاصل کوچک دست مانند مفاصل روی بند انگشت اثر می­ گذارد، روماتیسم مفصلی معمولا رایج ترین بیماری  آرتریت است .۱٫۵ میلیون نفر در آمریکا که حدود دو سوم آن ها خانم هستند دچار رماتیسم مفصلی هستند. روماتیسم مفصلی سبب ایجاد درد و تورم در مفاصل می ­شود و حرکت را مختل می کند.

در روماتیسم مفصلی بافت کپسول مفصلی(سینوویال) که خط پوششی روی مفصل است، بطور اشتباه مورد هدف سیستم ایمنی بدن قرار می­ گیرد. سلول های سیستم ایمنی سبب التهاب می­ شوند همچنین مواد شیمیایی التهاب را روی بافت کپسولی مفصل ایجاد می­ کنند. بافت کپسولی مفصل مایعی به اسم مایع سینوویال ایجاد می ­کند ،که این مایع مثل روغن اجازه می ­دهد که به آرامی مفاصل حرکت کنند. وقتی بافت کپسولی مفصل  ملتهب می­ شود و آسیب می­ بیند، مایع سینوویال نمی تواند مانند روغن عمل کند و درنتیجه مفاصل به آسانی حرکت نمی ­کنند. اگر التهاب بافت کپسولی مفصل ادامه پیدا کند ،غضروف و در نهایت استخوان صدمه می­بیند.سپس مفاصل تغیر شکل داده و بد شکل می­ شوند و حرکت مفاصل محدود می­ شود.

اثرات روماتیسم مفصلی فراتر از دست و مفاصل کوچک است، بلکه می­ تواند روی شرایط کلی بدن اثر بگذارد.

علا­ئم

• سفتی مفصل در هنگام صبحگاه طولانی تر از ۳۰ دقیقه

درد در چند مفصل کوچک برای شش هفته یا بیشتر

• درد دو طرفه

• از دست دادن انرژی و اشتها

• درجه پایین تب

• خشکی چشمها و دهان (سندرم سیگرن)

• گره های روده ای یا توده هایی که می توانند در زیر پوست رشد کنند.

مشکل تنفس، کم خونی و التهاب رگهای خونی می تواند نشانه های روماتیسم مفصلی باشد.

مفاصل آسیب دیده توسط روماتیسم مفصلی ممکن است نازک، گرم و متورم باشد، اما معمولا به شکل یکپارچه می ­باشند به  این معنی که اگریک طرف تحت تاثیر قرار گیرد، طرف دیگر نیز معمولا تحت تاثیر قرار می گیرد روماتیسم مفصلی اولین بار در مفاصل کوچکتر ظاهر می شود، بنابراین مفاصل مچ دست و انگشتان اغلب تحت تاثیر قرار می گیرند، اما سایر مفاصل مانند گردن، شانه، آرنج، باسن، زانو و مچ پا می توانند همرا با پا  تحت تاثیر قرار گیرند. در حالی که علائم زیادی برای این بیماری وجود دارد ، اما زمانی که  در فرد علائم روماتیسم مفصلی ظاهر می­ شود ، این علائم معمولا برای سالها طول می کشد.

درمان دارویی برای روماتیسم مفصلی  شامل داروهایی است که داروهای ضد روماتیسمی را اصلاح می کند که  این دارو ها باعث کاهش علائم بیماری و کاهش پیشرفت بیماری می شود. داروهای ضد درد مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و دارو های  NSAID دارو ها­یی هستند که می ­توانند برای کاهش تورم و درد مورد استفاده قرار بگیرند.

مرکز ماساژ حس خوب کرج-سالن ماساژ حس خوب زندگی کرج

مرکز ماساژ آقایان کرج-سالن ماساژ آقایان کرج-ماساژور متخصص آقا کرج

بهترین مرکز ماساژ کرج-ماساژ کرج گلشهر/درختی/مهرویلا