ماساژ سالمندان و بیماران خاص عظیمیه کرج-ماساژور خانم وآقا عظیمیه کرج

ماساژ سالمندان و بیماران خاص عظیمیه کرج-ماساژور خانم وآقا عظیمیه کرج

ماساژ چیست؟

فشار دادن، نوازش و ورز دادن عضلات احساس خوبی برای افراد به همراه دارد. ماساژ به صورت اصولی باید توسط متخصص ماساژ مجاز انجام‌ بگیرد. ماساژ درمانگر و ماسور با اعمال تکنیک‌های مختلف، بر روی عضلات و بافت‌های نرم بدن فشار وارد می‌کند. این کار باعث می‌شود تا سیستم عصبی شما از هرگونه استرس، تنش و… رها شود. در نتیجه بعد از انواع ماساژ همیشه احساس خوبی خواهید داشت و آرامش از دست رفته دوباره به بدن شما باز می‌گردد.

در واقع ماساژِ عضلات و بافت‌های نرم بدن کمک می‌کند تا سیستم عصبی شما تحریک شود. این موضوع کمک می‌کند تا خون و مایع لنفاوی به حرکت دربیاید؛ در نتیجه سلول‌های بدن را وادار می‌کند تا هورمون و مواد شیمیایی ترشح کنند. تعداد دفعات مورد نیاز برای ماساژ بستگی به میزان درد و یا نیاز شما دارد. به صورت کلی اگر به طور منظم به جلسه ماساژ بروید، بیشترین فایده را برای شما خواهد داشت.

ماساژهای منظم کمک می‌کنند تا بدن شما دوباره احیا شود و دردهای روزمره ناشی از کار زیاد و یا جراحات تسکین پیدا کنند.

فواید ماساژ

از آنجایی که هنگام ماساژ تمامی قسمت‌های بدن درگیر می‌شوند، در نتیجه این موضوع می‌تواند به طور همزمان تاثیرات مثبتی بر روی سلامت روح و جسم بگذارد. به صورت کلی انواع ماساژ می‌توانند فواید زیر را برای شما به ارمغان بیاورند:

تسکین سردردها

اگر از سردردهای خود خسته شده‌اید، ماساژ می‌تواند از تعداد دفعات سردردهای شما بکاهد. به خصوص سردردهای میگرنی که اغلب ناشی از استرس و کم‌خوابی هستند. با ماساژهای منظم می‌توانید استرس را از خود دور کرده و کیفیت خواب شبانه خود را بهبود ببخشید. از طرفی دیگر برخی از سردردها ناشی از گرفتگی گردن و شانه‌‌ها هستند. انواع ماساژ کمک می‌کند تا گرفتگی‌های این نواحی از بین برود و سردردهای شما کاهش پیدا کنند.

تسکین دردهای مزمن

گاهی ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که درد بیش از چند هفته شما را درگیر خود کرده باشد. در برخی از شرایط حتی مصرف داروهای مسکن نیز کارساز نیست. در چنین شرایطی برای تسکین این دردهای مزمن، استفاده از ماساژ را به شما پیشنهاد می‌دهیم. چرا که در ماساژ، میزان سروتونین در بدن افزایش پیدا می‌کند؛ در نتیجه بعد از مدتی درد کمتری را در عضلات خود احساس خواهید کرد. در این شرایط یک ماسور حرفه‌ای با انجام تکنیک‌های مختلف ماساژ می‌تواند به شل کردن و رهاسازی عضلات و ماهیچه‌ها و همینطور تسکین درد کمک کند.

کاهش افسردگی

زندگی امروزی همه به اضطراب و استرس گره خورده است. برای مقابله با استرس‌های روزمره و افسردگی پیشنهاد می‌کنیم که به ماساژ درمانی پناه ببرید. برخی از انواع ماساژها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند آرامش را برای افراد به ارمغان بیاورند. ماساژ با افزایش سروتونین در بدن، می‌تواند خلق و خوی شما را بهبود ببخشد و اضطراب شما را کنترل کند.

تسکین کمردرد

بسیاری از افراد برای درمان کمردرد به دنبال شرکت در جلسات ماساژ هستند. اگر شما هم با چنین دردی دست و پنجه نرم می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که برای بدتر نشدن وضعیت بدنی خود، حتما از جلسات ماساژ استفاده کنید. چرا که ماساژ درمانگر می‌تواند با پیدا کردن دلیل اصلی کمر درد شما و انجام تکنیک‌های خاص بر روی کمر، دردهای این ناحیه را تسکین ببخشد.

بهبود گردش خون

انجام انواع ماساژ نه تنها در کوتاه‌‌مدت، بلکه در دراز مدت می‌تواند فواید بسیار زیادی برای سلامتی بدن شما داشته باشد؛ بنابراین نباید ارزش ماساژ را دست کم بگیرید. با انجام ماساژ، جریان خون در بدن شما بهبود پیدا می‌کند. در نتیجه این موضوع باعث می‌شود تا خون در عضلات و بافت‌های آسیب‌دیده به خوبی جریان پیدا کند و بهبودی شما سریع‌تر اتفاق بیفتد.

علاوه بر این فشار وارد شده بر روی قسمت‌های مختلف عضلات بدن باعث می‌شود تا جریان لنفاوی به خوبی انجام بگیرد و اسید لاکتیک در بافت‌های بدن از بین برود.

بهبود وضعیت بدن

علت اصلی انواع دردها مانند کمردرد، درد و گرفتگی گردن و… وضعیت قرار گیری نامناسب عضلات و بدن است. به عنوان مثال کسانی که عادت دارند زمان طولانی پشت میز بنشینند، معمولا گردن و پشت آنها در وضعیت خوبی قرار ندارد. اگر شرایط شغلی شما ایجاب می‌کند تا مدت زمان طولانی در این وضعیت باشید، بهتر است به صورت منظم ماساژ دریافت کنید. انواع ماساژ کمک می‌کند تا بدن شما در وضعیت خوبی قرار بگیرد.

ماساژ برای پا درد کرج-ماساژ درمانی کف پا با ایجاد فشار بر نقاط خاص یا رفلکسولوژی پا/ماساژ درمانی کرج

ماساژ برای ترس و اضطراب در کرج-درمان اثربخش ترس و اضطراب با ماساژ درمانی کرج

ماساژ سالمندان کرج-ماساژ بیماران خاص کرج-ماساژور خانم و آقا کرج