ماساژ سالمندان کرج-ماساژ بیماران خاص کرج-ماساژور خانم و آقا کرج

ماساژ سالمندان کرج-ماساژ بیماران خاص کرج-ماساژور خانم و آقا کرج

مزیت ­های ماساژ برای سالمندان

اگرچه اکثریت ما بر این باوریم که ماساژ یک تفریح لوکس می ­باشد، سالمندان با برنامه ریزی مرتبط مراجعه به ماساژگر می ­توانند از مزایای آن بهره­ مند شوند. در زیر ۵ دلیلی که افراد مسن از ماساژ مرتب لذت می­ برند اشاره خواهد شد.

۱- سلامت احساسی

ماساژ سالمندان منجر به افزایش سطح دوپامین در بدن آنها می­ شود. سطح پایین دوپامین مرتبط با کاهش تمرکز، و احساس عاطفی کم توجهی مرتبط می ­باشد. افزایش میزان دوپامین در طی ماساژ منجر به حس آرامش بخشی و لذت می­ شود، که تا ساعت­ ها پس از اتمام ماساژ نیز ادامه دارد. ماساژ همچنین منجر به افزایش سطح سروتونین نیز می ­شود که منجر به کاهش تحریک پذیری و کمک به مدیریت علایم افسردگی می­ شود.

۲- گردش خون بهتر

سیستم گردش خون به شدت تحت تاثیر روند افزایش سن قرار می­ گیرد. سالمندانی که تحت ماساژ قرار می­ گیرند، بهبود در گردش خون را نشان می ­دهند که منجر به جریان خون بهتر به مغز و بهبود عملکردهای شناختی می ­شود. پوست سالم و کاهش تورم دو مزیت دیگر افزایش گردش خون در ماساژ سالمندان می­ باشد.

۳- تسکین درد

حتی ماساژ ملایم نیز منجر به آزادسازی اندورفین ­ها می­ شود که به عنوان تسکین دهنده درد طبیعی بدن به حساب می ­آید. ماساژ برای افراد مسنی که دردهای ناشی از پوکی استخوان و دردهای عمومی و سفتی رنج می ­برند بسیار موثر می ­باشد.

۴- کاهش استرس

ماساژ سالمندان منجر به کاهش سطح هورمون­ های استرس کورتیزول در بدن می­ شود. کاهش کورتیزول منجر به کاهش اضطراب عمومی همراه بوده و منجر به آسایش و خواب راحت می­ شود. افراد سالمندی که از سردرد رنج می ­برند نیز در اثر ماساژ مرتبط، تخفیف درد را مشاهده می­ کنند.

۵- مدیریت علایم

افراد سالمند با بیماری­ های مزمن از طریق ماساژ مرتب قادر به مدیریت علایم خود می­ باشند. افراد سالمند با بیماری آلزایمر بهبود قابل توجه در وضعیت کلی خود را نشان می ­دهند در حالی که افراد سالمند که ماساژ را در برنامه­ های مراقبتی و درمانی بیماری پارکینسون قرار می ­دهند قادر به حفظ عضلات به صورت مناسب می­ باشند. ماساژ در افراد مسن منجر به بهبود جریان لنفاوی، حذف توکسین­­ها از بدن می­ شود که برای افراد سالمندی که قرص های مختلفی را دریافت می کنند بسیار مفید می باشد.

۶- انعطاف بیشتر در عضلات

عضلات و تاندونهای افراد سالمند به دلیل کم تحرکی یا بی تحرکی دچار خشکی شده که موجب درد هنگام حرکت و کم شدن دامنه ی حرکت در اندامها میشود. ماساژ سالمندان با رعایت محدودیتها و ممنوعیتها این خشکیها را در عضلات فرد مسن از بین برده و موجب تقویت و افزایش دامنه ی حرکتی در آنها میشود.

ماساژ درمانی برای سندرم گیلن باره در کرج-درمان اثربخش بخش سندرم گیلن باره در کرج

ماساژ برای سکته قبلی در کرج-ماساژ درمانی در کرج برای سکته قلبی

ماساژ درمانی برای سکته مغزی در کرج-درمان تاثیر گذار ماساژ برای سکته مغزی در کرج/ماساژ درمانی در کرج برای سکته ی مغزی