ماساژ درمانی برای سکته مغزی در کرج-درمان تاثیر گذار ماساژ برای سکته مغزی در کرج/ماساژ درمانی در کرج برای سکته ی مغزی

ماساژ درمانی برای سکته مغزی در کرج-درمان تاثیر گذار ماساژ برای سکته مغزی در کرج/ماساژ درمانی در کرج برای سکته ی مغزی

فواید ماساژ بر روی بیماران سکته مغزی چیست؟

ماساژ بیماران سکته مغزی فوایدی زیادی برای آن‌ها دارد که در زیر به مهم‌ترین آن‌ها پرداخته‌ایم. با این حال پیشنهاد می‌کنیم که تنها پس از مشورت با پزشک بیمار نسبت به ماساژ فرد اقدام کنید. همینطور اگر قصد خرید صندلی ماساژور برای این افراد را دارید، حتما قبل از خرید با پزشک صحبت نمایید. امروزه انواع صندلی ماساژور با تکنولوژی پیشرفته طراحی شده است که می‌توانند به بهبود ضعف عضلانی بیماران سکته مغزی کمک نمایند. شما می‌توانید با مراجعه به بخش محصولات انواع صندلی ماساژ را مشاهده کنید و برای استعلام قیمت با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

1) افزایش سطوح سروتونین

یکی از مشکلاتی بسیاری از بیماران سکته‌ی مغزی از آن رنج می‌برند، افسردگی پس از این بیماری است که بسیار شایع می‌باشد. در حالی که بسیاری از پزشکان برای بهبود افسردگی داروهای ضدافسردگی برای بیماران تجویز می‌کنند، اما واقعیت این است که این داروها بیماران را در معرض مشکلات عروقی و مسائل دیگر قرار دهند.

این در حالی است که ماساژ درمانی با افزایش سطح سروتونین به راحتی می‌تواند علائم افسردگی را در بیماران سکته مغزی کاهش دهد و هیچ عوارض جانبی خاصی ندارد. علاوه بر این ماساژ درمانی می‌تواند به کاهش خطر حمله قلبی و حتی سکته قلبی کمک کند.

2) بهبود گردش خون

یکی دیگر از فواید ماساژ درمانی کمک به بهبود گردش خون این بیماران می‌باشد که از طریق تکنیک‌های ماساژ درمانی من جمله تخلیه لنفاوی حاصل می‌شود. البته این تکنیک در صورتی کاربردی است که بدن بیمار دچار التهاب یا تورم نباشد. چرا که بسیاری از بیماران سکته مغزی معمولا دچار التهاب و تورم می‌شوند و شما باید از قبل استفاده از ماساژ درمانی مطمئن شوید که این علائم در آن‌ها فروکش کرده باشد. معمولا ماساژ سوئدی گزینه‌ی بهترین برای بیماران سکته مغزی است چرا که حرکات و تکنیک‌ها در آن ملایم‌تر می‌باشند.

3) بازسازی عملکرد ماهیچه‌ها

ماساژ درمانی می‌تواند دامنه حرکت بیمار را بهبود بخشیده و به او کمک کند تا کنترل ماهیچه‌های خود دوباره در دست بگیرد. مخصوصا ماساژ بافت عمیق باعث ارتقا حرکات بیمار شده و گیرنده‌های عضلانی را بهبود می‌بخشد، که به اعصاب و اندام‌های انتهایی حسی اشاره دارد که نشان می‌دهند که ماهیچه‌های بدن چگونه با یکدیگر کار می‌کنند. کشش با کمک یک ماساژدرمانگر می‌تواند مفید باشد. ​

4) بهبود حافظه

از تاثیر ماساژ بر سکته مغزی می‌توان به بهبود حافظه اشاره کرد. ماساژ درمانی می‌تواند به بیماران کمک کند تا خاطرات فراموش‌شده‌ی خود را دوباره به یاد آورند. به طور کلی ماساژ در درمان زوال عقل و همچنین آلزایمر بسیار موثر است.

ماساژ رفلکسولوژی که بر روی ارتباط بین نقاط خاصی بر روی کف دست، پاها و گوش با اعصاب، عضلات، غدد و استخوان‌ها تمرکز دارد، می‌توند به بیماران سکته مغزی کمک زیادی بکند. ماساژ رفلکسولوژی نیز با علم به این موضوع پدید آمده است و برای درمان بسیاری از مشکلات جسمی و روحی بکار برده می‌شود. اگر شما نمی‌دانید ماساژ رفلکسولوژی چیست پیشنهاد می‌کنم رو لینک زیر کلیک کنید.

5) کاهش استرس و اضطراب

همانطور که در بالا اشاره کردیم، ماساژ درمانی یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش افسردگی در بیماران سکته مغزی است. علاوه بر این ماساژ می‌تواند به کاهش استرس، اضطراب و تنش نیز کمک بکند. ماساژ درمانی در بهبود روحیه‌ی تمامی بیماران مخصوصا افراد دچار سکته مغزی موثر است و بسیار توصیه می‌شود.  حتی روش‌های درمانی کوتاه مانند ماساژ 10 دقیقه‌ای نیز موثر بوده و در طولانی مدت می‌تواند باعث کاهش درد و اضطراب شود.

6) مسکن و کاهش درد

تاثیر ماساژ درمانی در تسکین درد اثبات شده است و هیچ جای شک و شبهه‌ای در آن نیست. این موضوع در مورد بیماران سکته مغزی نیز صدق می‌کند و ماساژ درمانی می‌تواند بحران افیون که درد مزمن یا گاه به گاهی که بعد از سکته مغزی در بین افراد رخ می‌دهد را کاهش دهد.

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم تا همه چیزدر مورد تاثیر ماساژ بر سکته مغزی را با شما به اشترک بگذاریم. ماساژ درمانی فواید زیادی دارد و مطمئنا یکی از کم عوارض‌ترین راه‌ها برای درمان بسیاری از بیماری‌ها می‌باشد. اما با این حال دوباره تاکید می‌کنیم که پیش از شروع ماساژ درمانی حتما با پزشک بیمار صحبت کنید.

انواع ماساژ طبی و درمانی برای بی خوابی و اختلالات خواب در کرج-ماساژ درمانی کرج

ماساژ درمانی برای سندروم پای بی قرار کرج-درمان سندروم پای بی قرار کرج

ماساژ درمانی برای درد شانه و کتف ها در کرج-ماساژ برای اسپاسم شانه ها در کرج