ماساژ در منزل مشتری درکرج ویژه افرادی عادی -سالمندان -بیماران -ورزشکاران -ماساژ در منزل با تخت سیار و تمام لوازم

ماساژ در منزل مشتری درکرج ویژه افرادی عادی -سالمندان -بیماران -ورزشکاران -ماساژ در منزل با تخت سیار و تمام لوازم

ماساژ انواع مختلفی دارد، برخی به صورت موضعی برای قسمت های خاصی از بدن استفاده می شوند و برخی دیگر به صورت سرتاسری با تمرکز بر نقاط خاص اعمال می شوند.به طور ساده ماساژ یعنی مالش و ورز دادن بدن با استفاده از دست.در جریان یک ماساژ، ماساژور میزان متغیری از فشار( خیلی کم، متوسط، یا خیلی بالا) را بر ماهیچه ها و مفاصل بدن اعمال می کند که باعث التیام درد یا فشار می شود.ماساژور فردی است که به صورت تخصصی ماساژ را فراگرفته است. اگر مشتاق استفاده از ماساژ هستید، اما در مورد انواع مختلف آن و مناسبت آنها برای خودتان اطلاعات کافی ندارید پس با همراه باشید. در نتیجه اگر قصد خرید ماساژور دارید؛ به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

1. ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی، نوعی بسیار آرام از انواع ماساژ سرتاسری بدن است که اغلب برای افراد زیر استفاده می شود:

  • افرادی که اولین بار است می خواهند از خدمات ماساژ استفاده کنند.
  • افرادی که دچار فشار موضعی، یا کلی در بدن هستند.
  • افرادی که در قبال تماس بدنی حساسیت بالایی دارند و اصطلاحا ضد- تماس هستند.

ماساژ سوئدی برای رهایی از گرفتگی ماهیچه، و همینطور برای آرامش کامل در جریان ماساژ مناسب است. در واقع ماساژ سوئدی، یک ماساژ آرام با کمترین میزان مالش و ورزش است.

در ماساژ سوئدی، ماساژور از مالش، کشش های بلند در جهت قلب، حرکات دورانی عمیق، ضربات آهسته و تکنیک های حرکت مفصلی منفعل استفاده می کند و این ماساژ 60 تا 90 دقیقه طول می کشد.

ماساژ سوئدی معمولا برای ایجاد آرامش یا التیام دردهای جزئی مورد استفاده قرار می گیرد.

2. ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ برای افرادی استفاده می شود که درد عضلانی دارند یا اینکه صرفا به دنبال ایجاد آرامش هستند.این نوع ماساژ شباهت زیادی با ماساژ سوئدی دارد، و تنها تفاوت آن با ماساژ سوئدی این است که به جای دست، از سنگ داغ استفاده می شود یا اینکه همراه با مالش دستی از سنگ داغ هم استفاده می شود. ماساژ سنگ داغ باعث رفع فشار ماهیچه ای، بهبود جریان خون و التیام درد می شود.

3. ماساژ بافت عمیق (دیپ تیشو)

در  بافت عمیق، میزان فشار بالاتری در مقایسه با ماساژ سوئدی اعمال می شود. این نوع ماساژ برای دردها یا مشکلات عضلانی شدیدتر، مثل التهابات شدید یا مصدومیت ها کاربرد دارد.

ماساژور در ماساژ بافت عمیق از روش مالش آرام (گاهی همراه با روغن) و فشار انگشتی عمیق برای التیام گرفتگی از لایه های عمیق تر ماهیچه و بافت های پیوندی استفاده می‌کند.

توجه داشته باشید که فشار بیشتر در انواع ماساژ بافت عمیق به معنای تحمل درد برای فرد نیست و اگر غیر از این باشد، ماساژور کار خود را اشتباه انجام می دهد.

4. ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی یکی از بهترین انواع ماساژ، ورزشکاران حرفه ای یا افرادی که مرتب فعالیتی ورزشی انجام می دهند، اغلب با دردهایی در عضله، اعصاب، یا تاندون ها دست به گریبانند.ماساژ ورزشی گزینه ای عالی برای درمان این قبیل مشکلات است. علاوه بر این اگر شما مستعد نوعی خاص از آسیب دیدگی هستید، این نوع ماساژ می تواند به نوعی عضله شما را در برابر آن، قوی کند تا میزان آسیب دیدگی کاهش یابد. غیر از این موارد، ماساژ ورزشی برای التیام درد، گرفتگی عضلانی و فشار هم مناسب است.

5. ماساژ نقطه ای ( تریگر پوینت)

روش ماساژ تریگر پوینت یا ماساژ نقطه ای بهترین گزینه برای افراد دچار آسیب دیدگی، یا افراد گرفتار شرایط خاص است.گاهی گرفتگی ها یا آسیب دیدگی های خاص در بافت های ماهیچه می تواند درد را به نقاط دیگر بدن هم تسری دهد. استفاده از ماساژ نقطه ای می تواند این نوع دردها را تسکین دهد.

در ماساژ نقطه ای از مالش های بلند به صورتی آرام همراه با فشارهای عمیق تر و قوی تر استفاده می شود. توجه داشته باشید که این نوع ماساژ بر تمام بدن اعمال می شود اما تمرکز ماساژور بر نقاط ویژه ای است که نیاز به خلاصی از فشار یا گرفتگی دارند.

7. ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو  برای افرادی که به دنبال ریلکس سازی یا دفع فشار، التیام درد یا گرفتگی عضلات هستند مناسب است.این نوع ماساژ ژاپنی است و تاثیرات زیر برای آن ذکر شده است:

  • افزایش آرامش حسی و فیزیکی.
  • التیام درد، رفع گرفتگی و کمک به کاهش افسردگی.
  • احتمال رفع سردرد.

8. ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی برای افرادی مفید است که به انواع فعال تر ماساژ علاقه دارند. این ماساژ برای کاهش درد و فشار، افزایش انعطاف، بهبود جریان خون و احیای سطح انرژی مناسب است.

ماساژ تایلندی با تمام بدن سروکار دارد و در آن از مجموعه ای متوالی از حرکات استفاده می شود که شبیه کشش های یوگا است.ماساژور در این ماساژ از کف دست و انگشت ها برای اعمال فشارهای بالا بر بدن استفاده می کند.

فواید معجزه آسای ماساژ صورت در کرج برای جوانسازی و حفظ زیبایی پوست/ماساژ درمانی و زیبایی صورت کرج

فواید ماساژ سر در ماساژ درمانی کرج و تاثیرات آن روی بدن چیست؟

ماساژ برای رفع سندرم خستگی مزمن در کرج-ماساژ برای سندرم خستگی مزمن یا cfs گسترده