ماساژ درمانی در کرج به درمان نشانه های اضطراب کمک می­ کند-ماساژ برای استرس و اضطراب در کرج

ماساژ درمانی در کرج به درمان نشانه های اضطراب کمک می­ کند-ماساژ برای استرس و اضطراب در کرج

ماساژ درمانی به درمان نشانه های اضطراب کمک می­ کند

اختلا­لات اضطرا­بی یک مارپیچ رو به پایین ایجاد می کنند، با اختلال در خواب و تنش عضلانی سبب می ­شوند شرایط وخیم تر شود. اثبات شده است که  ماساژ­درمانی کیفیت و مقدار خواب را افزایش می­ دهد و همچنین تنش و درد عضلات را کاهش می­ دهد، همچنین بطور قابل توجه ی علائم اضطراب را کاهش می­ دهد.

اضطراب، مانند افسردگی، می تواند شرایط ناتوان کننده ای باشد که توسط نزدیکان ما کمتر درک می­ شود.

همه ما اضطراب را در زندگی تجربه کرده ایم، اما برای افرادی با اختلالات اضطرابی احساس اضطراب مداوا نمی ­شود. بلکه ممکن است برای همیشه ادامه پیدا کند. این اضطراب ثابت در نهایت شروع به مداخله در کار، مدرسه، روابط و حتی توانایی های ما در انجام فعالیت های روز­مره­ می ­کند.

اختلال اضطراب عمومی

اضطراب، یا بطور اختصاصی اختلال اضطراب عمومی، حدود ۱۸٫۱% از جمعیت افراد بالغ را شامل می شود و در خانم ها احتمال تاثیر گذاری آن ۶۰% بیشتر از آقایان است. اضطراب فراگیر است و حالت روحی را تحت تاثیر قرار می­ دهد. تحقیقات نشان داده که اختلال ­های اضطرابی بر روی سیستم قلب و عروق، سیستم گوارش و تنفس و سیستم خواب تاثیر می ­گذارد.

علائم اضطراب

علائم اضطراب می تواند گیج کننده باشد و اغلب با شرایط دیگری مثل افسردگی و فیبرومیالژی (درد مزمن) اشتباه گرفته می­ شود.

علائم اضطراب شامل موارد زیر است :

  • بی قراری و تشویش
  • احساس خستگی بدون علت
  • مشکلات پیچیده
  • زود رنجی و احساس ناراحتی بدون دلیل
  • درد و تنش بی دلیل در ماهیچه ها
  • اختلال در خواب که شامل مشکلات خواب آلودگی و بخواب رفتن در حین کار می باشد

درمان اضطراب

درمان اضطراب معمولا شامل رفتار درمانی شناختی، دارو درمانی و آموزش مدیریت استرس می باشد. رفتار درمانی شناختی شامل روان درمانی است که در راستای  کمک به افرادی که اضطراب دارند می ­باشد. درمان شناختی شامل شناسایی و به چالش کشیدن الگو های تفکر منفی می ­باشد، در این حالت معالجه بیشتر روی مقابله با ترس ها  و در گیر شدن با فعالیت هایی که اضطراب را کاهش می ­دهد می­ باشد. دارو های ضد افسردگی و ضد اضطراب یا دارو ها­ی بتا بلاکر ممکن است برای درمان اضطراب تجویز شوند. باید درباره ی مزایا و اثرات جانبی هر دارو با پزشک معالج صحبت شود همچنین در مورد سبک زندگی، هزینه ها، برنامه های درمانی و درمان های جایگزین گفتگو صورت گیرد.

مدیریت استرس

آموزش مدیریت استرس شامل یادگیری تکنیک های آرمیدگی و فعالیت های مراقبت از خود است که می توانند استرس و اضطراب را کاهش دهند. مدیریت استرس می تواند شامل نفس عمیق، مدیتیشن، یوگا و تای چی باشد. فعالیت ماساژ درمانی هم می تواند در حوزه­ ی فعالیت های مراقبت از خود قرار بگیرد.

ماساژ درمانی به کنترل اضطراب کمک می کند

 ماساژ درمانی برای مدیریت اضطراب بسیار عالی است زیرا این مسئله برای دو عارضه­ ی اصلی در اضطراب ثابت شده است بدین شرح که :  ماساژ درمانی اختلال ها­ی خواب و بیخوابی را کاهش داده و همچنین درد و تنش عضلانی را کاهش می ­دهد.

همراه با بهبود یافتن خواب، بسیاری از  دیگر علائم اضطراب شروع به بهبود می­ کنند:

  • تمرکز بهبود می­ یابد
  • خستگی کاهش می ­یابد
  • درد کاهش می ­یابد
  • حالت عاطفی بهبود می ­یابد (این عامل برای کسانی که از اضطراب رنج می ­برند بسیار مهم است)

بهترین نوع ماساژ کدام است؟بهترین سالن ماساژ کرج-بهترین قیمت ماساژ کرج

ماساژ آیورودا چگونه انجام می شود؟ماساژ آیورودا در کرج

انواع ماساژ چیست و ماساژ درمانی در کرج چه فوایدی دارد؟-ماساژ برای بیماران درکرج