بهترین نوع ماساژ کدام است؟بهترین سالن ماساژ کرج-بهترین قیمت ماساژ کرج

بهترین نوع ماساژ کدام است؟بهترین سالن ماساژ کرج-بهترین قیمت ماساژ کرج

ماساژ که همان عمل ورز دادن بدن با استفاده از فشارهای آرام یا عمیق دست می‌ باشد، از قدیم تا به امروز طرفداران زیادی داشته است. به واسطه انجام ماساژ می ‌توان بدن را از دردهای عضلانی نجات داد. البته خیلی افراد تنها برای رسیدن به آرامش جسمی به دنبال انجام ماساژ می ‌روند. برای اینکه از فواید انجام ماساژ بهره‌ مند شوید، بهتر است انجام این کار را از افراد آموزش‌دیده و باتجربه، درخواست کنید. چرا که در غیر این صورت ممکن است به برخی از عوارض انجام ماساژ، مبتلا شوید.

ماساژ که همان عمل ورز دادن بدن با استفاده از فشارهای آرام یا عمیق دست می‌ باشد، از قدیم تا به امروز طرفداران زیادی داشته است. به واسطه انجام ماساژ می ‌توان بدن را از دردهای عضلانی نجات داد. البته خیلی افراد تنها برای رسیدن به آرامش جسمی به دنبال انجام ماساژ می ‌روند. برای اینکه از فواید انجام ماساژ بهره‌ مند شوید

ماساژ سوئدی

ین روش انجام ماساژ بر آرامش، کاهش تنش و بهبود گردش خون، تمرکز دارد. در واقع شخص انجام دهنده ماساژ این کار را به آرامی و با لمس ملایم، انجام می ‌دهد. با دریافت ماساژ سوئدی می‌ توانید از شر گره‌ های عضلانی، خلاص شوید. همچنین چنانچه مایل باشید در طول ماساژ به طور کامل استراحت کنید، ماساژ سوئدی می ‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.

در طول انجام این ماساژ درمانگر از ضربات طولانی و ملایم و همچنین حرکات دایره ‌ای عمیق در کنار ضربه زدن و ورز دادن، استفاده می ‌کند. ماساژ سوئدی معمولاً بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه، به طول می ‌انجامد.

ماساژ ورزشی

این روش روی عضلات و بافت نرم بدن تمرکز دارد و معمولاً برای کمک به عملکرد ورزشی، استفاده می ‌شود. البته افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته ‌اند نیز می‌ توانند با دریافت ماساژ ورزشی تا حد زیادی، بهبود یابند.

این نکته را فراموش نکنید که درمانگران ماساژ ورزشی باید به طور ویژه آموزش دیده باشند. چرا که خیلی افراد به واسطه بیماری ‌های مرتبط با ورزش ممکن است کاندید دریافت ماساژ ورزشی باشند و شخصی که این کار را انجام می ‌دهد باید تبحر کافی را در این زمینه، داشته باشد.

ماساژ سنگ داغ

اگر دچار درد و تنش عضلانی باشید و یا قصد داشته باشید پس از یک روز سخت کاری به ریلکسیشن بدن برسید، می ‌توانید از ماساژ سنگ داغ استفاده کنید. این شیوه انجام ماساژ دقیقاً مشابه ماساژ سوئدی است با این تفاوت که درمانگر به جای دست، از سنگ‌ های گرم استفاده می‌ کند. اما با دریافت ماساژ سنگ داغ چه فوایدی عایدتان می ‌شود؟! شما با انجام این نوع ماساژ می ‌توانید شاهد کاهش تنش عضلانی، بهبود جریان خون، تسکین درد و بهبود عوارض استرس باشید. انجام ماساژ سنگ داغ نیز تقریباً ۹۰ دقیقه، زمان می ‌گیرد.

ماساژ شیاتسو

حتماً از اسم این نوع ماساژ دریافته ‌اید که روش انجام آن از یک ماساژ به سبک ژاپنی گرفته شده است. از ماساژ شیاتسو برای درمان انواع بیماری ها مثل کمردرد، سردرد و استرس، استفاده می کنند. معمولا درمانگران ماساژ شیاتسو باید هنر خاصی در اعمال فشار بر نقاط خاص بدن، داشته باشند. در این صورت هر گونه انسداد ایجاد شده در بدن برطرف شده و فرد احساس خوشایندی خواهد داشت. از دیگر فواید انجام ماساژ شیاتسو می‌ توان به افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکت و همچنین بهبود تنفس عمیق، اشاره کرد.

ماساژ تایلندی

این روش انجام ماساژ در تایلند بسیار رواج دارد که در آن از حرکات کششی ملایم و یوگا مانند، استفاده می ‌شود. هدف از انجام  بهبود گردش خون، تسکین درد و استرس و همچنین تقویت احساس آرامش در بدن می ‌باشد.

روش انجام ماساژ تایلندی به این صورت است که درمانگر با اعمال فشار به نقاط خاصی از بدن که به عنوان خطوط انرژی و خطوط سن شناخته می‌شود؛ انسداد ایجاد شده در جریان انرژی را برطرف کرده و تعادل را به سیستم بدنی، بازمی ‌گرداند.

اگر حین دریافت ماساژ تایلندی مشاهده کردید که درمانگر از پاها، ساعد، آرنج و زانوهای خود برای اعمال فشار استفاده می ‌کند، تعجب نکنید. این کار برای رهایی از تنش عضلانی کاربرد دارد.

زمانی که ماساژ تایلندی را دریافت می ‌کنید؛ به وضوح متوجه کاهش استرس، مدیریت درد و حتی کاهش وزن خود می ‌شوید. این مزایا در نتیجه افزایش گردش خون و بهبود جریان لنفاوی که به دفع سموم کمک می ‌کند، ایجاد می ‌شود. بنابراین با در نظر گرفتن تمام فوایدی که ماساژ تایلندی دارد، می ‌توانیم به این موضوع پی ببریم که یکی از بهترین روش های انجام ماساژ آروماتراپی

ماساژ آیورودا چگونه انجام می شود؟ماساژ آیورودا در کرج

انواع ماساژ چیست و ماساژ درمانی در کرج چه فوایدی دارد؟-ماساژ برای بیماران درکرج

پکیج آموزش ماساژ به صورت تخصصی در کرج-دوره انواع سبک های ماساژ کرج