چرا ماساژ درمانی در منزل بهتر است؟ ماساژ در منزل کرج

چرا ماساژ درمانی در منزل بهتر است؟ ماساژ در منزل کرج

امروزه ماساژ به عنوان یکی از روش‌های درمانی برای حل بسیاری از مشکلات و بیماری‌های روحی و جسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این میان اغلب افراد برای بهره‌مندی از خدمات کامل و راحتی بیشتر، ماساژ درمانی در منزل را انتخاب می‌کنند. این روش درمانی می‌تواند برای مشکلات متعددی از جمله درمان استرس فشارهای روحی، دردهای عضلانی و … را برطرف نماید. در همین خصوص در ادامه این مقاله ضمن پاسخ به این سوال که ماساژ درمانی چیست؟ یا چرا به ماساژ درمانی در منزل نیاز داریم؟ توضیحاتی نیز در رابطه با انواع ماساژ آن، مهم‌ترین فواید ماساژ درمانی و زمآن‌هایی که نباید از ماساژ استفاده کرد، ارائه شده است.

ماساژ درمانی چیست؟

ماساژ درمانی یک تکنیک تخصصی است که توسط فیزیوتراپیست یا ماساژتراپیست انجام می‌شود. در این روش فرد ماساژدهنده با لمس بدن بیمار، فشار و تنش‌های عضلانی وی را کاهش داده و جریان خون را در ناحیه آسیب‌دیده افزایش می‌دهد. همچنین در ماساژ درمانی با ترشح ماده‌ای به نام آندروفین، دردهای عضلانی برطرف می‌شوند. جالب است بدانید در واقع آندروفین در بدن مانند یک مسکن عمل می‌کند.

هدف از ماساژ درمانی در منزل ایجاد حس آرامش، احیا و التیام بدن می‌باشد. در این فعالیت فرد ماساژدهنده یا ماساژور با انجام برخی حرکات بر روی بافت‌های ماهیچه‌ای در بدن موجب بهبودی و سلامت فرد می‌شود. اغلب مردم ماساژ درمانی را روشی برای نوازش و آرامش روحی می‌دانند، اما در واقعیت این شیوه درمانی تأثیر بسزایی در حفظ سلامت ذهن، جسم و روحیات عاطفی دارد.

چرا به ماساژ درمانی در منزل نیاز داریم؟

همان‌طور که اشاره شد هدف از ارائه خدمات ماساژ درمانی در منزل، کمک به بهبودی وضعیت روحی و جسمی افراد است. همچنین ایجاد حس آرامش بدنی و ریلکس‌شدن نیز از دیگر فواید استفاده از ماساژ می‌باشد. از دیگر مزایای استفاده از ماساژ درمانی می‌توان به مواردی که در ادامه آمده است، اشاره کرد.

جلوگیری از هدررفت زمان

افراد ساکن در کلانشهرها برای استفاده از خدمات ماساژ درمانی، باید مشکلاتی از قبیل ترافیک سنگین و طولانی‌بودن مسیر را تحمل نمایند. در حالی که می‌توانند با انجام ماساژ درمانی در منزل بدون نیاز به رفت‌وآمد یا ماندن در ترافیک در وقت خود صرفه‌جویی نمایند.

صرفه‌جویی در هزینه

از دیگر مزایای استفاده از خدمات ماساژ درمانی در منزل، صرفه‌جویی در هزینه‌های رفت‌وآمد می‌باشد. البته علاوه بر این موارد، در مراکز ماساژ درمانی هزینه آب و روغن‌های استفاده‌شده نیز به طور جداگانه محاسبه می‌گردد. بنابراین افراد می‌توانند با درخواست ماساژور در منزل، تنها هزینه خدمات را پرداخت نمایند که این از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود.

اطمینان از بهداشت و نظافت

یکی از مهم‌ترین مزایای بهره‌مندی از خدمات ماساژ درمانی در منزل، اطمینان از رعایت بهداشت و نظافت می‌باشد. معمولاً در مراکز ماساژ درمانی افراد مختلفی رفت‌وآمد می‌کنند. بدین‌ترتیب نمی‌توان به‌طورقطع از بهداشت محیط و نظافت آن اطمینان حاصل نمود. بنابراین یادگیری و انجام آن در خانه، از این نظر نیز خیال شما را راحت‌تر خواهد کرد.

استفاده از ماساژ حرفه‌ای و تخصصی

استفاده از ماساژ حرفه‌ای و تخصصی از دیگر مزایای بهره‌مندی از خدمات ماساژ درمانی در منزل است. ماساژوری که به محل زندگی اعزام می‌شود، در حرفه خود از تخصص لازم برخوردار می‌باشد. بنابراین با ارائه بهترین خدمات، محیطی آرام و بدون دغدغه را برای فرد فراهم می‌کند.

انواع ماساژ درمانی در منزل

ماساژ درمانی در منزل در انواع مختلفی قابل ارائه می‌باشد. هر یک از افراد می‌توانند با توجه به نوع نیاز خود و فواید هرکدام از آن‌ها، بهترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایند. هرکدام از انواع روش‌های ماساژ درمانی اهداف خاصی را داشته و از نقاط قوت و ضعف مختص به خود برخوردار می‌باشند. در ادامه برخی از رایج‌ترین انواع خدمات ماساژ درمانی شرح داده شده است.

ماساژ کالیفرنیایی

برای انجام ماساژ درمانی در منزل به روش کالیفرنیایی، ابتدا کل بدن را چرب کرده و سپس ضربه‌های آرام و پشت‌سرهم به آن وارد می‌کنیم. در این شیوه درمانی اعضای بدن به حالت نرم درآمده و ذهن به آرامش روحی می‌رسد. در واقع می‌توان گفت ماساژ کالیفرنیایی باعث شارژ باتری بدن در درازمدت می‌شود.

ماساژ استخوانی

از دیگر شیوه‌های ماساژ درمانی در منزل، ارائه ماساژ استخوانی می‌باشد. در این روش با اجرای ماساژ بر روی ماهیچه‌ها و استخوان‌ها بدن فرد به تعادل می‌رسد. همچنین ماساژ استخوانی باعث افزایش هوشیاری درونی می‌شود که می‌توان گفت یک نوع خوددرمانی به شمار می‌رود.

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی از دیگر شیوه‌های رایج ماساژ درمانی در منزل می‌باشد. در این نوع ماساژ تمامی عضلات بدن کشیده و مفاصل باز و بسته می‌شوند. در روش تایلندی ماساژ از کف پا آغاز شده و رفته‌رفته به بخش‌های بالایی بدن می‌رسد. در واقع ماساژ تایلندی باعث خارج‌شدن بدن از حالت خشکی و قرارگرفتن سطح انرژی در حد نرمال می‌شود.

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی از دیگر انواع روش‌های ماساژ درمانی در منزل می‌باشد که باعث افزایش جریان گردش خون در سطح بدن می‌شود. در این شیوه ماساژ به عمق استخوان‌ها و ماهیچه‌ها نفوذ می‌کند. نتیجه این عمل نیز علاوه بر خون‌رسانی، افزایش دفع اسیداوریک به همراه قابلیت ارتجاعی رباط و زردپی می‌باشد.

مهم‌ترین فواید ماساژ درمانی در منزل

ماساژ درمانی در منزل برای افراد دارای مشکلات روحی، عضلانی و بدن درد بسیار مناسب می‌باشد. همچنین انجام این کار در پیشگیری از چاقی، افزایش کیفیت خواب، رفع خستگی و انعطاف‌پذیری عضلات بدن بسیار تأثیرگذار است. در ادامه برخی از مهم‌ترین فواید ماساژ شرح داده شده است.

رفع دردهای مزمن

درد مزمن دردی است که بیش از ۱۲ هفته طول بکشد. در واقع این نوع درد حتی بعد از مصرف داروهای مسکن نیز برطرف نمی‌شود و امروزه از هر ۱۰ بزرگسال، ۸ نفر را گرفتار می‌کند. ماساژ درمانی در منزل یکی از روش‌های مؤثر برای درمان این مشکل می‌باشد. انجام این کار باعث افزایش سطح سروتین و آندورفین در بدن می‌شود. بدین ‌ترتیب دردهای مزمن کاهش پیدا می‌کنند.

بهبود جریان گردش خون

از دیگر فواید انجام ماساژ در منزل، بهبود جریان گردش خون و لنف در سطح بدن می‌باشد. به‌طورکلی انجام یک ماساژ بافت عمیق، باعث خونرسانی بهتر به عضلات و اندام‌های آسیب‌دیده می‌شود. همچنین با اعمال فشار بر روی نواحی مختلف بدن باعث تشویق جریان لنفاوی شده و به ازبین‌بردن اسیدلاکتیک در این قسمت‌ها نیز کمک می‌نماید.

تسکین سردردهای میگرنی

در اکثر مواقع سردردهای میگرنی به علت استرس و کم‌خوابی ایجاد می‌شوند. طبق مطالعات انجام‌شده ماساژ درمانی در منزل به بهبود کیفیت خواب و سردردهای ناشی از آن کمک می‌کند. از طرفی سردردهای میگرنی می‌تواند دلایل دیگری نیز از جمله تنش بر روی گردن، شانه‌ها و سر داشته باشند. بنابراین در هنگام ماساژ با تمرکز بر روی این نواحی سعی می‌شود تا تنش ایجادشده بر روی آن‌ها به مرور زمان کاهش یابد.

تسکین کمردرد

وجود کمردرد یکی از اصلی‌ترین دلایل برای استفاده افراد از ماساژ در منزل می‌باشد. تقریباً نیمی از بزرگسالان هر ساله با علائم کمردرد مواجه می‌شوند. بسیاری از آن‌ها نیز تا بدترشدن وضعیت خود به آن توجهی نمی‌کنند. در حالی که می‌توان با قرار دادن ماساژ در برنامه خود این درد را به‌راحتی تسکین داد. همچنین فرد ماساژدرمانگر می‌تواند به افراد در پیداکردن علت کمردرد کمک نموده و توصیه‌های لازم را ارائه دهد.

علاوه بر موارد ذکر شده، ماساژ درمانی در منزل می‌تواند فواید دیگری را نیز از جمله کاهش اختلالات روحی، بهبود وضعیت بدن، افزایش قدرت تمرکز و … به دنبال داشته باشد.پ

ماساژ ترکیبی برای رفع گرفتگی و اسپاسم در کرج-رفع گرفتگی و اسپاسم با ماساژ

ماساژ درمانی برای آرتروز کرج-آیا ماساژ باعث بهبود آرتروز می‌شود؟

ماساژ درمانی برای بیماران قلبی در کرج-نقش ماسا­ژ­درمانی در سلامت قلب