ماساژ درمانی برای بیماران قلبی در کرج-نقش ماسا­ژ­درمانی در سلامت قلب

ماساژ درمانی برای بیماران قلبی در کرج-نقش ماسا­ژ­درمانی در سلامت قلب

من بیماری قلبی دارم آیا انجام ماساژ برای من ایمن است و خطری را به دنبال ندارد ؟ یا ماساژ برای قلب درد و … اگر شما نیز می خواهید بدانید که آیا ماساژ درمانی برای قلب خطری برای شما به دنبال دارد و یا اینکه فواید ماساژ قلب برای بدن چیست ، در این مطلب نکاتی را در رابطه با ماساژ درمانی قلب خواهید آموخت.

ماساژ درمانی برای قلب

طی تحقیقات صورت گرفته در رابطه با آمار فوتی های کشور متوجه شدیم که بخش بزرگی از مرگ میر ها به بیماری های قلبی و عروقی مربوط است.

طبق تحقیقات صورت گرفته در ایالات متحده آمریکا از هر ۴ فوتی در بین زنان و مردان ۱ مرگ به دلیل بیماری های قلبی بوده است. آمار فوتی های ایران ها نیز بسیار به این آمار نزدیک بوده از این رو قصد داریم در این مقاله به بررسی تاثیر ماساژ درمانی بر روی قلب و در درمان بیماری های قلبی و عروقی با این روش بپردازیم.

ماساژ قلب فواید بسیار زیادی برای افرادی که به بیماری های قلبی و عروقی دچار اند دارد اما لازم به ذکر است که ماساژ برای تمامی افرادی که بیماری های قلبی دارند نیز مناسب نیست و می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد.

۳ دلیل اصلی ابتلا به بیماری های قلبی

در مجموع افراد به ۳ دلیل کلی به بیماری های قلبی و عروقی دچار می شوند که شامل :

 1. بیماری قلبی به صورت مادر زادی : این شرایط به دلیل ناهنجاری های صورت گرفته در زمان تولد رخ میدهد
 2. عفونت های ویروسی : آسیب به قلب در اثر ابتلا به برخی ویروس های خاص
 3. سبک زندگی : و اما بیشترین دلیل ابتلا به بیماری های قلبی را می توان در سبک زندگی ناسالم افراد یافت که موارد زیر در شکل گیری آن بیشترین تاثیر را دارند.
 • سیگار کشیدن
 • رژیم غذایی نامناسب
 • عدم فعالیت ورزشی
 • ابتلا به دیابت
 • چاقی بیش از حد
 • استرس و اضطراب

تاثیر استرس بر روی قلب

هنگامی که شخصی در حالت استرس قرار می گیرد ، فورا مغز او به بدنش دستور ترشح هورمون کورتیزول و آدرنالین را می دهد. علت اصلی ترشح این هورمون این است که شخص بتواند از شرایط خطرناک رهایی یابد و در همین هنگام بدن با کشیدن عضلات ، کوتاه شدن نفس ها و با افزایش ضربان قلب به آن واکنش نشان می دهد.

اما این واکنش بدن برای مدت طولانی باقی نمی ماند و بعد از دقایقی بدن به حالت نرمال خود باز میگردد. ترشح مقدار زیادی از هورمون های کورتیزول و آدرنالین در دراز مدت می تواند سبب آسیب های جبران ناپذیری به قلب و عروق شود.

پس اگر شما نیز زیاد دچار استرس و اضطراب می شوید باید شرایطی را برای خودتان فراهم کنید که از دست این حجم از استرس راحت شوید در غیر این صورت سلامت قلبتان به خطر می افتد و عمرتان کوتاه تر می شود.

ماساژ برای درد قلب

ماساژ قلب اگر با صلاح دید پزشک متخصص انجام شود می تواند برای بدن افرادی که بیماری های قلبی دارند تاثیرات فوق العاده ای داشته باشد. در صورتی که شما به پزشکتان مراجعه کنید و به شما مجوز ماساژ گرفتن داده شود حتما توصیه می شود که این هنر لذت بخش را امتحان کنید.

ماساژ می تواند استرس و اضطراب را به شدت کاهش دهد و همین موضوع شرایط را برای افزایش سلامت بدن فراهم می کند. همچنین ماساژ عضلات منقبض شما را شل می کنید و سبب می شود که خون به خوبی در سراسر بدن به جریان بی افتد. افزایش گردش خون به لطف ماساژ احتمال سکته مغزی را کاهش می دهد و از لخته شدن خون در بدن جلوگیری می کند.

در صورتی که در قسمت خاصی از عضلاتتان احساس درد دارید ماساژ می تواند درد شما را نیز تسکین دهد و به افزایش آرامش شما کمک کند.

همچنین ماساژ می تواند برخی از عوارض جانبی استفاده از دارو برای درمان بیماری قلبی را کاهش دهد و به طور موثری در درمان شما نقش موثر داشته باشد. برخی از موارد از این عوارض جانبی شامل موارد زیر است :

 • درد شکم
 • سردرد
 • دردهای عضلانی

موارد منع ماساژ قلب

اگرچه ماساژ برای افرادی که سابقه بیماری خاصی ندارند کاملا ایمن است و مشکل به وجود نمی آورد اما این حرف در رابطه با بیمارانی که مشکلات قلبی و عروقی دارند کاملا صدق نمی کند.

برای مثال :

 • افرادی که از داروهای رقیق کننده خون نظیر وارفارین استفاده می کنند باید در استفاده از خدمات ماساژ بسیار محتاط باشند و حتما پیش از رزرو وقت با پزشک مشورت کنند و از درخواست سبک های پرفشار نیز پرهیز کنند. زیرا خدمات ماساژ بافت عمیق در این افراد ممکن است باعث کبودی ، التهاب یا آسیب به بافت ها شود.
 • همچنین ماساژ برای افرادی که فشار خون پایین دارند نیز توصیه نمی شود.
 • اگر شخصی سابق لخته شدن خون را دارد باید از دریافت خدماتی مثل ماساژ سوئدی پرهیز کند.
 • ماسور باید از ماساژ دادن ناحیه اطراف ضربان سازهای قلب ، استنت ها یا سایر دستگاه های کاشته شده خودداری کند.
 • بیمارانی که علائم نارسایی احتقانی قلب دارند باید ابتدا از جلسات کوتاه ماساژ شروع کنند و رفته رفته مدت زمان خدمات را افزایش دهند.
 • همچنین طبق مطالعات اخیر افرادی که ماساژ را به صورت مداوم دریافت می کنند فشار خون و ضربان قلب پایین تری دارند. یکی از اصلی ترین دلایل حمله قلبی فشار خون بالا می باشد.
 • اگر ضربان قلب شما ریتمی غیرطبیعی دارد بسیار مهم است که با پزشک متخصص خود مشورت کنید ، زیرا در معرض خطر لخته شدن خون هستید که می تواند در جریان خون به مغز ، ریه ها یا اندام های بدن ایجاد مشکل کند.
 • در حین ماساژ ، حرکت خون در بدن تسریع می شود که می تواند بر روی قلب و سیستم گردش خون ، به ویژه فشار خون تأثیر بگذارد . ممکن است نیاز باشد که ماسور فشار خون شما را قبل و بعد از انجام خدمات بررسی کند.
 • اگر دچار نارسایی قلبی هستید ، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که فقط در جایی که نشسته اید ماساژ ریلکسیشن دریافت کنید (به خصوص اگر در حالت خوابیده مشکل تنفسی دارید) ، مانند ماساژهای دست ، پا یا سر و گردن.
 • اگر دستگاهی مانند ضربان سازیا دفیبریلاتور قلب و عروق قابل کاشت (ICD) دارید ، ماساژ دادن معمولاً مشکلی ندارد ، به شرط اینکه ماسور از ناحیه قرارگیری دستگاه اطلاع داشته باشد و اطراف آن را ماساژ ندهد.
 • اگر تاکنون دچار حمله قلبی شده اید یا عمل جراحی انجام داده اید، احساس اضطراب امری طبیعی است ، بنابراین ماساژ دادن می تواند به آرامش شما کمک کند. بهتر است پیش از رزرو وقت ماساژ با متخصص خود در رابطه با مدت زمان خدمات مشورت کنید.

در هر شرایطی که هستید ، شما باید در رابطه با دریافت خدمات ماساژ با پزشکتان مشورت کنید. همچنین توجه داشته باشید که از خوردن وعده های غذایی سنگین یا نوشیدن الکل پیش از دریافت خدمات خودداری کنید.

ماساژ برای پانیک اتک یا حمله عصبی در کرج-درمان سریع پانیک اتک با ماساژ درمانی کرج

به این دلایل ماساژ بگیریم-فواید ماساژ برای اندام های داخلی بدن-ماساژ درمانی کرج

ماساژ در منزل مشتری کرج-هوم ویزیت با تخت سیار و لوازم کرج