ماساژ برای کمردردکرج-بادکش گرم برای کمردردکرج-ماساژ درمانی کرج

ماساژ برای کمردردکرج-بادکش گرم برای کمردردکرج-ماساژ درمانی کرج

آیا واقعا ماساژ برای کمر درد فایده دارد؟

ماساژ درمانگرها دانش مناسبی درباره آناتومی انسان و نحوه درمان مشکلات عضلانی و اسکلتی داراند که این مسئله به آن‌ها کمک می‌کند تا برای درمان دردهای شدید واجد شرایط باشند.

ماساژ درمانی فواید زیادی برای کاهش دردهای کوتاه‌مدت و مزمن، به‌خصوص دردهای ناحیه پشت و گردن دارد. تاثیر ماساژ برای کمر درد اثبات شده است و امروزه بسیاری از پزشکان از این تکینک به‌عنوان مکملی برای درمان استفاده می‌کنند.

مزایای ماساژ برای کاهش کمر درد

مدیریت استرس و تنش عضلانی

ماساژ می‌تواند تنش‌های عضلانی که ناشی از استرس هستند را از بین ببرد. علاوه‌بر آن زمانی را نیز برای استراحت عضلات فراهم می‌کند که به آن‌ها فرصت می‌دهد تا آرام شوند.

ارتقا کلی سلامت عضلات

ماساژ کمر درد به بهبود سلامت عضلات در بافت نرم کمک می‌کند. همچنین ماساژ درمانگر می‌تواند حین انجام کار اطلاعاتی را درباره عضلاتتان با شما به اشتراک بگذارد که راهنمای خوبی برای اصلاح سبک زندگی و نحوه نشستن، راه رفتن یا ایستادن باشند.

تسکین دردهای مزمن

ماساژ کمر درد با از بین بردن تنش عضلانی و افزایش انعطاف‌پذیری عضلات، درد بدن را هدف قرار می‌دهد و آن را از بین می‌برد. به این ترتیب شما برای آرام کردن دردهای عضلانی خود کمتر به مسکن نیاز پیدا خواهید کرد.

بهبود خلق و خو

اندورفین آزاد شده حین ماساژ کمک فوق‌العاده‌ای برای بهبود خلق و خو محسوب می‌شود. این هورمون همچنین می‌تواند به بهبود اضطراب، افسردگی و استرس مزمن کمک کند.

تسریع زمان بهبودی

اگر دچار کشیدگی عضلات یا سایر مشکلات مانند دیسک یا آرتروز هستید، ماساژ می‌تواند عاملی برای تسریع بهبود درد باشد.

پیشگیری از آسیب بیشتر

ماساژ به انعطاف بیشتر عضلات منجر می‌شود. طبیعتا هرچقدر که عضلات شما انعطاف‌پذیرتر باشند، احتمال بروز آسیب کمتر خواهد شد.

گردش خون بهتر

فشاری که حین ماساژ کمر درد به بدن وارد می‌شود، می‌تواند باعث تسریع جریان خون در نواحی پر اختقان و آسیب‌دیده شود و فاکتورهای شفابخش را به محل آسیب‌دیده برساند. علاوه‌بر این، ماساژ منجر به دور کردن ضایعات متابولیک از این عضلات خواهد شد.

بهبود دامنه حرکتی

با کاهش تنش عضلانی، دامنه حرکتی در عضلات شما بهبود خواهد یافت.

انواع رایج ماساژ برای کمر درد

  • بسته به اهداف درمانی می‌توان طیف وسیعی از ماساژ درمانی برای کمر درد را درنظر گرفت. هر نوع ماساژ بر اساس اصولی متفاوت عمل می‌کند تا با دستکاری بافت اثرات موردنظر را پدید بیاورد.
  • بعضی از تکنیک‌های ماساژ از فشار و ضربه استفاده می‌کنند و بعضی دیگر از گرما یا ورز دادن عمیق بافت‌های داخلی به هدف مورد نظر می‌رسند.
  • ماساژ درمانگران حرفه‌ای آموزش دیده‌اند تا شما را به هدف موردنظر برسانند و گاهی برای این کار از ترکیب چند سبک ماساژ استفاده می‌کنند.


ماساژ درمانی کمردرد

مؤسسه ملی اختلالات عصبی  می‌گوید که کمردرد یکی از دلایل رایجی است که افراد کار خود را از دست می‌دهند یا تصمیم می‌گیرند به پزشک مراجعه کنند. کمردرد می تواند حاد (کوتاه مدت) یا مزمن باشد (بیش از ۱۲ هفته طول بکشد). معمولاً به دلیل افزایش سن طبیعی، نشستن طولانی مدت، عدم ورزش، بلند کردن اجسام سنگین یا آسیب دیدگی است. ثابت شده است که ماساژ درمانی یک پروتکل درمانی مهم است، به خصوص زمانی که کمردرد به دلیل فشار عضلانی باشد.

قسمت پایین کمر (ناحیه کمر) از پنج مهره نخاعی تشکیل شده است که توسط دیسک های بین مهره ای محافظت می شوند. رباط ها مهره ها را در جای خود نگه می دارند، در حالی که تاندون ها ماهیچه ها را به استخوان ها متصل می کنند.

دو ماهیچه اصلی وجود دارد که با هم کار می کنند تا ستون فقرات و باسن را ثابت و حمایت کنند. آنها عضله quadratus lumborum (به طور غیررسمی QL نامیده می شود) در قسمت پایین کمر و عضلات سرینی مدیوس در باسن هستند. هنگامی که این ماهیچه ها تحت فشار قرار می گیرند، احساس سفت، خستگی و درد می کنند.

اگرچه بیماری، مانند تحلیل دیسک ستون فقرات، می‌تواند باعث درد کم شود، شایع‌ترین دلایل کشیدگی عضلانی عبارتند از: نشستن با وضعیت نامناسب برای ساعت‌ها در یک زمان، بلند کردن نادرست وسایل سنگین و عدم حفظ قوی عضلات پشت با ورزش منظم. استرس همچنین می تواند باعث کشش یا سفت شدن عضلات شود که بیشتر مستعد آسیب هستند.

کمردرد می‌تواند حتی با فعالیت‌های ساده، مانند خم شدن به جلو برای بستن بند کفش یا کار با کامپیوتر، تداخل داشته باشد.

ماساژ درمانی کمردرد

تحقیقات منتشر شده زیادی وجود دارد که نشان می دهد ماساژ می تواند به تسکین کمردرد کمک کند. انجمن ماساژ درمانی آمریکا به این تحقیق اشاره می کند که از این باور حمایت می کند که ماساژ درمانی برای کمردرد مداوم موثر است و می تواند مزایای طولانی مدتی را به همراه داشته باشد. از مزایای ماساژ پشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درد را کاهش یا از بین می برد
  • عضلات سفت را آرام می کند
  • گردش خون را بهبود می بخشد
  • به کاهش احساس استرس و اضطراب کمک می کند
  • بازگشت به فعالیت های عادی را تسریع می کند
  • مکمل درمان‌های مرسوم، مانند مصرف مسکن‌های ضد التهابی و استفاده از یخ یا پدهای حرارتی

ماساژ برای کمردردکرج-بادکش گرم برای کمردردکرج-ماساژ درمانی کرج
ماساژ برای کمردردکرج-بادکش گرم برای کمردردکرج-ماساژ درمانی کرج

معجزه ماساژ درمانی برای سالمندان/فواید ماساژ درمانی برای سالمندان/ماساژ سالمندان کرج

ماساژ تایلندی I انواع روش‌ها و تاریخچه ماساژ تایلندی

واتساپ جهت رزرو خدمات ماساژ در منزل کرج09196691095