به این دلایل ماساژ بگیریم-فواید ماساژ برای اندام های داخلی بدن-ماساژ درمانی کرج

به این دلایل ماساژ بگیریم-فواید ماساژ برای اندام های داخلی بدن-ماساژ درمانی کرج

به این دلایل ماساژ بگیریم

مزیت ها: همینطور که می دونیم بشر در حال پیشرفته و پیشرفت هم نیاز به تلاش داره، حاصل این تلاش هم خستگی و استرس های روزانه هست. به طور کل پیچ خوردگی انسان و ماشین برای پیشرفت نیاز به قرارگیری در محیط های پیچیده فنی و استرس زاست و بهدستآوردن آرامش یکی از نیازهای مبرم این روزهای بشر برای روح و جسمشه، که میتونه در سلامت و ساختن آیندهای مدرنتر بهش کمک کنه. یکی از مهمترین شیوه های بهدستآوردن آرامش در کم ترین زمان ممکن، ماساژه که می تونه ساختار فیزیولوژیکی و آناتومیکی انسان ها رو بهبود ببخشه یا به حالت اوّلش برگردونه. ما تو این مقاله به تعدادی از مزایای ماساژ می پردازیم که می تونه به آشنایی شما در درک بهت ماساژ کمک کنه.

کارشناسان تخمین می‌زنند که عامل بیش از نود درصد از بیماری‌ها استرس است. و ‌شاید مهم‌ترین دلیل ازکارافتادگی و پیر شدن،استرس باشد . درحالی‌که از بین بردن اضطراب و فشار در این جهان ممکن است آرمانی و دور از انتظار باشد. ماساژ می‌تواند، به مدیریت استرس کمک کند.
فواید ماساژ:

علیرغم تعریف‌هایی که در فواید ماساژ شده است، دو عملکرد بسیار مؤثر:
1: پاک‌سازی بدن از توکسین ها و رادیکال‌های آزاد.
2: هارمونیک و بالانس شدن و باز شدن کانال‌های انرژی بدن.
(رشد انسان از کودکی به‌وسیله تغذیه انجام می‌شود، نوزاد انسان موجودی بسیار خوشبو است. اما به‌تدریج که این نوزاد رشد می‌کند و تغذیه می‌کند بوی ادرار و مدفوع وی به‌مراتب بیشتر می‌شود و پس از گذشت چند سال در سنین نوجوانی بوی زننده بدن محسوس‌تر و گاها بد می‌شود،در سنین بالاتر بسیار زننده‌تر می‌شود. این بوها براثر وجود توکسین ها در بدن ایجاد می‌شوند.نوزاد انسان به علت نداشتن این توکسین ها در بدن خود بسیار خوشبو می‌باشد.اما انسان رشد کرده در اثر انباشتگی این مواد زائد در بدن دارای بوهای زننده است.) 

چه جالب: توکسین ها عامل بوی خوش یا بد

کمک به کم شدن توکسین ها و رادیکال‌های آزاد به‌وسیله:
– دستورهای تغذیه‌ای مناسب
– حذف مواد مصنوعی و نگه‌دارنده 
– حذف مواد غذایی دارای رنگ‌های شیمیایی از برنامه غذایی 
(نقش ماساژ در پاک‌سازی بدن بسیار مهم است، حرکات نرم یا عمقی و انواع حرکات ماساژ عروق بدن را تحریک به جریان داخل رگی می‌کند و باعث حرکت بیشتر جریان‌های مایع مانند خون و لنف در بدن می‌شود و کندی جریان خون در عروق در اثر استرس را به جریان انداخته باعث اکسیژن‌دار شدن خون و درنتیجه تازگی بدن می‌شود.توکسین ها را به سمت کلیه‌ها و روده هدایت کرده از بدن خارج می‌کند.)

ماساژ و پوست:

ماساژ باعث فعالیت بیشتر سلول‌های پوستی و باعث بازسازی پوست می‌شود.
سلول‌های مرده پوست با ماساژ به‌راحتی از پوست جداشده و دفع می‌شوند به همین علت است که کسانی که به‌طور مداوم ماساژ می‌گیرند دارای پوست شفاف‌تری هستند و جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسند. عضلات با یک ماساژ خوب دارای گردش خونی بهتری می‌شوند و در پی آن رشد بهتر و فرم زیباتری پیدا می‌کنند. اگر بدن در بعضی اندام‌ها دارای عضلات دفرمه یا آب‌شده باشد با ماساژ فرم خود را به‌راحتی پیداکرده و عضلات آب‌شده و ضعیف نیز احیاء می‌شوند و با چند جلسه ماساژ فرم و قدرت خود را به‌راحتی به دست می‌آورند.
با پیشرفت تکنولوژی کارهای بشر راحت‌تر شده و خیلی از مردم بیشتر اوقات خود را پشت میز و کامپیوتر می‌نشینند و به همین دلیل دارای انحنای کمری و گردنی می‌شوند، عضلات دست‌کوتاه و بلند می‌شوند، کتف‌ها دچار اساسم های قوی می‌شوند،، عضلات باسن نیز به خاطر نشستن زیاد آب‌شده و باسن تخت می‌شود. همچنین عضلات ران کوتاه شده درنتیجه تیپ ظاهری اندام شخص دارای کمی قوز و به شکل منحنی می‌شود. اگر ماسور ماهر باشد و آموزش کلاسیک و علمی دیده باشد به‌خوبی می‌داند که با چه حرکاتی بدن ماساژ گیرنده را روی فرم بیاورد و خستگی و کوفتگی را از بدن وی دور کند.

تحقیقات نشون میدن که: بیماران مبتلابه فشارخون بالا، کاهش فشارخون ، اضطراب، و هورمون‌های استرس‌زا،افراد مبتلابه سندرم قبل از قاعدگی ،کاهش اقتباس آب و گرفتگی می توانند از ماساژ بهره ببرند.

ماساژ دادن راهی برای سالم‌سازی بدن، شیوه‌ای که:

  • روی مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی.
  • رگ‌های خون انسان.
  • نقاط مناسب بدن برای طب سوزنی و محل‌های معین .
    و با انجام آن از ابتلا به بیماری‌ها جلوگیری و به سالم‌سازی بدن کمک می‌شود. در ماساژ دادن:
  • از داروهای خوراکی بهره گرفته نمی‌شود.
  • تأثیرات منفی بسیار کم است .
  • بر بسیاری از بیماری‌ها آثار خوبی دارد.
  • روشی ساده و آسان است، بااین‌حال دامنه کاربرد آن بسیار گسترده است.

نکته: ماساژ در حال تبدیل‌شدن به بخشی جدایی‌ناپذیر از مراقبت از بیماران در کنار مراقبت‌های پرستاری است. بسیاری از بیمارستان‌ها نیز در سایت خود دارای متخصص ماسور هستند.

فواید و تأثیرات ماساژ:
اول- کارکردهای امعا و احشاء شامل قلب ، جگر ، طحال ، ریه ، معده ، کیسه صفرا ، روده و مثانه را تعدیل و تنظیم می‌کند.
طب سنتی چین تغییرات پاتولوژی بدن انسان به ازکارافتادگی کارکرد امعا و احشاء را خلاصه می‌کند. ماساژ و مالش با کاربرد مهارت و تکنیک کارکرد ازکارافتاده شده امعا و احشاء را مجدداً به تعادل جدید می‌گراید و بدین ترتیب به هدف درمان بیماری و حفظ‌الصحه و سالم‌سازی می‌رسد.
دوم – باز کردن مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و خون انسان و انرژی حیاتی (انرژی حیاتی ماده اصلی برای نگهداری حیات محسوب می‌شود):
مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و خون انسان مجراهای بدن انسان برای گردش انرژی حیاتی ، انتقال و ارتباط به‌حساب می‌آید. به‌محض آنکه نصف‌النهار و انرژی حیاتی غیرعادی شود ، تأثیرات ناسالم در محیط که باعث بیماری شود ، از خارج وارد امعا و احشاء بدن انسان می‌شود و باعث ابتلا به بیماری می‌شود ؛ در مقابل امعا و احشاء بدن انسان مریض می‌شود و هم می‌تواند از طریق نصف‌النهار در مظهر بدن منعکس شود. ماساژ و مالش از طریق تحریک تکنیک دستی می‌تواند به وجود آمدن کارکرد نصف‌النهار و انرژی حیاتی و گردش آن‌ها مساعدت کند و بدین ترتیب باعث هماهنگی مکانیسم امعا و احشاء می‌شود و از تأثیرات ناسالم جلوگیری می‌شود و بیماری‌های داروئی مورد معالجه قرار می‌گیرد.


سوم – تعدیل و تنظیم استخوان‌بندی و عضلات و مفاصل. 
مهارت و تکنیک ماساژ و مالش برای پوست ، عضلات و مجرای خون انجام می‌شود ، می‌تواند نقش تعدیل و تنظیم پوست ، رگ‌های پوستی و رخنه بین عضلات زیرپوست را ایفا کند و می‌تواند حرکت بطنی خون را از بین برده و گردش خون را سریع گرداند. 

باید بدونیم که: مستقیماً گرفتگی عضلات رو برطرف و در رفتگی استخوان رو اصلاح میکنه.

ازاین‌جهت ، چه بیماری‌های ناشی از ضرر رسانی باد ، سرما ، گرما و رطوبت و چه ناخوشی یا به هم خوردگی مزاج و زخم در اثر زمین خوردن و کوفتگی و رگ به رگ شدگی می‌توان با ماساژ و مالش درمان کرد.
ماساژ( یا مالش) شیوه‌ای است که روی مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و رگ‌های خون انسان و نقاط مناسب بدن برای طب سوزنی و محل‌های معین انجام می‌شود و با انجام آن از ابتلا به بیماری‌ها جلوگیری و به سالم‌سازی بدن کمک می‌شود.


ازجمله فواید ماساژ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– ایجاد آرامش
– ایجاد طراوت و شادابی پوست
– بهبود جریان خون در بدن
– رفع چسبندگی بافت‌هایی مانند بافت عصبی، عضلانی و خون‌رسانی بهتر به عضلات
– رفع خستگی
– رفع گرفتگی‌های عضلانی و اسپاسم های دردناک
– کاهش استرس و تنش‌های روزانه
– کاهش خطر ابتلا به واریس
– کمک به حفظ تناسب‌اندام و حذف چربی‌های اضافی بدن
– کمک به درمان سیاتیک، کمردرد، آرتروز، تمدد اعصاب
– کمک به رفع استرس و هیجانات روحی
– کمک به رفع مشکلات بی‌خوابی و بدخوابی
– ماساژ درمانی جهت کاهش تورمی که به علت جمع شدن آب زیر بافت به وجود آمده، مفید است.


مزایای فیزیولوژیک ماساژ:
11 عضو اصلی در  تشکیل بدن انسان وجود دارد و ماساژ باعث فرآیندهای ارگانیک بدن در سلول، بافت، یا اندام در سطح سیستم‌های بدن می‌شود. به‌عنوان‌مثال: فعال شدن سیستم عصبی پاراسمپاتیک – اندروفین منتشرشده (و غیره).
مزایای استفاده از ماساژ می‌تواند باعث تحریک، افزایش، بهبود، توسعه، بازسازی، و استراحت در اعضا شود. این عملکرد کلی، سیستم‌های بدن را بهبود می‌بخشد.
تحریک: به‌عنوان یک محرک عمل می‌کند و باعث تقویت، تحریک و فعالیت اندام و اعضا شود.
افزایش:  تبدیل یا بزرگ‌تر شدن در اندازه، مقدار، درجه، و غیره اندام‌ها و حتی افزایش اعتمادبه‌نفس .
بهبود:  افزایش کیفیت بهتر یا شرایط بهتر.
توسعه: کمک به قوی‌تر،مؤثرتر یا تقویت عضلات .
بازسازی:  رشد یا بازسازی دوباره قسمت جایگزین صدمه‌دیده و یا ازدست‌رفته .
آرامش: روحی و جسمی.

احساسات :
گاهی اوقات احساسات منفی ذخیره در درون ما می‌تواند منجر به تنش در عضلات شود که از طریق حرکات ماساژ می‌توان آن را کاهش داد. فشار متقابل بر عضلات باعث پراکندگی تنش و آزادسازی آن برای تبدیل‌شدن به انرژی می‌شود.

ماساژ در منزل مشتری کرج-هوم ویزیت با تخت سیار و لوازم کرج

ماساژ برای کمردردکرج-بادکش گرم برای کمردردکرج-ماساژ درمانی کرج

معجزه ماساژ درمانی برای سالمندان/فواید ماساژ درمانی برای سالمندان/ماساژ سالمندان کرج