معجزه ماساژ درمانی برای سالمندان/فواید ماساژ درمانی برای سالمندان/ماساژ سالمندان کرج

معجزه ماساژ درمانی برای سالمندان/فواید ماساژ درمانی برای سالمندان/ماساژ سالمندان کرج

ماساژ درمانی بخشی از روند درمان است و در واقع نوعی از ماساژ است که درمانگر با گروهی از تکنیک های مختلف و با توجه به نوع آسیب و عارضه وارد شده با نظر پزشک معالج بر روی بافت های نرم ( شامل: عضلات،رباط ها، تاندون ها و پوست) اجرا می شود.

و اما فواید ماساژ در سالمندان چیست؟

 • کمک به کاهش استرس
 • بهبود گردش خون
 • بهبود عملکرد بدنی
 • کمک به کاهش درد
 • بهبود سیستم ایمنی
 • کمک به انعطاف پذیری
 • کمک به افزایش تعادل
 • مطالعه ای در سال 2020 انواع مختلف ماساژ بروی بیماران پارکینسونی
 • را مطالعه کرده است و نتایج نشان دهنده آن بوده که تکنیک های مختلف
 • می تواند باعث کاهش استرس و اضطراب، خستگی، اسپاسم های مکرر
 • عضلانی و بهبود کیفیت خواب و کیفیت زندگی این گروه از افراد شود
 • اما نیاز است که با توجه به شدت درگیری فرد این کار زیر نظر متخصص مربوطه صورت گیرد.

آیا رابطه ای میان تعادل در سالمندی و ماساژ وجوددارد؟

در پاسخ باید گفت بله؛ انجام ماساژ اندام تحتانی با تاکید بر ماساژ عمقی

عضلات کف پایی، احتمال سقوط را کاهش و تعادل در سالمندان را

بهبود می بخشد و اگر دقیق تر بخواهیم بررسی کنیم به این نکته پی خواهیم

برد که ماساژ کف پا موجب تحریک و افزایش فعالیت حس عمقی می شود

که نتیجه ی آن افزایش توانمندی فرد سالمند در حفط تعادل است. البته

ماساژ اندام تحتانی با توجه به افزایش گردش خونی که ایجاد می کند،

خستگی فرد را کاهش داده و کیفیت خواب را نیز بهبود می بخشد.

آیا ماساژ برای همه ی افراد خوب و مناسب است و به صورت یکسان برای همه انجام می شود؟

با وجود تمامی نکات مثبتی که ماساژ درمانی دارد، متاسفانه نمی توان آن را برای همه تجویز کرد. به طور مثال افرادی که فشار خون بالای کنترل نشده دارند، برای آنها ماساژ پیشنهاد نمی شود. مورد بحث برانگیز دیگر تجویز ماساژ برای افرای است که آسیب های ستون فقرات دارند، ماساژ برای این افراد باید زیر نظر متخصص این حوزه انجام شود چرا که هر گونه خطا در این زمینه می تواند آسیب های جبران ناپدیری برای فرد به همراه داشته باشد. بنابراین همیشه سعی کنید پس از مشورت با متخصص این امر و با درنظر گرفتن ملاحظات خاص شرایط خود اقدام به گرفتن ماساژ نمایید.

مزایای ماساژ درمانی برای سالمندان

جریان خون را در اندام‌ها افزایش می‌دهد – لیما می‌گوید:

«افزایش گردش خون مهمترین مزیت برای سالمندان است، گردش خون خوب می‌تواند با افزایش سن به طور فزاینده‌ای دشوار شود و ماساژ درمانی واقعاً به جریان خون در اندام‌ها کمک می‌کند.»

 1. تعادل و راه رفتن را بهبود می بخشدزمین خوردن به طور مداوم به عنوان یکی از مهمترین نگرانی های سالمندان ذکر شده است، زیرا استخوان های ما با افزایش سن ضعیف تر می شوند. با توجه به توانایی ماساژ در افزایش جریان خون در اندام ها، به بهبود حس عمقی یا حس موقعیت نسبی اعضای بدن کمک می کند، بنابراین تعادل ما را بهبود می بخشد و احتمال زمین خوردن را کاهش می دهد.
 2. ماهیچه‌ها و بافت‌های سخت را نرم می‌کند با افزایش سن، عموماً فعالیت ما کاهش می‌یابد و ماهیچه‌های ما سفت و سفت‌تر می‌شوند. ماساژ با افزایش جریان خون در نواحی و در نهایت کاهش تنش کلی عضلات به نرم شدن عضلات و بافت ها کمک می کند.
 3. احساس مراقبت و راحتی ایجاد می کند برخی از افراد از ماساژ لذت می برند زیرا می تواند احساس مراقبت و ارتباط ایجاد کند. به گفته لیما، «بسیاری از سالمندان چنین هستند. محرومیت از لمس به دلیل از دست دادن همسر یا شریک زندگی. لمس ماساژ واقعا به آنها کمک می کند تا آرام شوند.
 4. سیستم عصبی را تحریک می کند لیما می گوید:«ماساژ درمانی اندورفین، هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی را آزاد می کند که برای عملکرد سیستم عصبی مفید هستند.تحقیقات به طور مستمر از این ادعا حمایت می کند و نشان می دهد که چگونه ماساژ درمانی به تولید هورمون هایی کمک می کند که فواید زیادی برای بدن دارند، از جمله سروتونین و دوپامین (هورمون شادی).
 5. بهبودی سکته مغزی را تسهیل می کند قبلاً استراحت در بستر تا ۴۸ ساعت پس از سکته مغزی تجویز می شد، زیرا ترس از شروع سکته دیگری بود. اما این موضع قطب ها را تغییر داده است و اکنون پس از سکته مغزی، به سالمندان توصیه می شود دوباره بلند شوند و حرکت کنند. کمک اصلی برای این کار ماساژ درمانی است زیرا نواحی آسیب دیده را تحریک می کند و بر هر چیزی که ممکن است فلج شود تمرکز می کند.
 6. افزایش انعطاف پذیری از آنجایی که ماهیچه های پیر ما به دلیل عدم تحرک سفت می شوند، مهم است که به آنها کمک کنیم تا آرام شوند. ماساژ درمانی ماهیچه‌ها و مفاصل سفت را نرم می‌کند و طیف وسیع‌تری از حرکت را در فعالیت‌های روزمره زندگی ممکن می‌سازد.
 7. خواب سالمندرا بهبود می بخشد مزیت آرامش بخش ماساژ فراتر از میز ماساژ است. لیما مواردی را دیده است که ماساژ درمانی به برخی از بیماران مبتلا به زوال عقل کمک کرده است که در طول شب بخوابند در حالی که در غیر این صورت نمی‌توانستند.
معجزه ماساژ درمانی برای سالمندان/فواید ماساژ درمانی برای سالمندان/ماساژ سالمندان کرج
معجزه ماساژ درمانی برای سالمندان/فواید ماساژ درمانی برای سالمندان/ماساژ سالمندان کرج

ماساژ تایلندی I انواع روش‌ها و تاریخچه ماساژ تایلندی

واتساپ جهت رزرو خدمات ماساژ در منزل کرج09196691095

خدمات ماساژ شمع-ماساژ شمع کرج-ماساژ تخصصی کرج