ماساژ شمع چیست و چه فوایدی دارد؟ماساژ شمع داغ در کرج

ماساژ شمع چیست و چه فوایدی دارد؟ماساژ شمع داغ در کرج

شمع در ماساژ امروزی

 ماساژ شمع، ماساژی مفرح و متفاوت با تأثیر نرم‌کنندگی بالای پوست است. بعد از ریختن شمع آب‌شده به شکل قطره‌قطره بر روی پوست و اجرای تکنیک‌های ماساژ، استرس بدن نیز دفع می‌شود و درنتیجه پوست زیباتر خواهد شد. روغنی که بر روی بدن برای انجام ماساژ ریخته می‌شود فقط دو درجه سانتی‌گراد از دمای بدن انسان گرم‌تر است.

ماساژ شمع تأثیر خیلی زیادی در تسکین دردهای عضلانی، استخوانی و همچنین اسپاسم‌ها دارد. از فواید ماساژ شمع می‌توان به درخشندگی و لطافت پوست، تسکین دردهای عضلانی، درمان حساسیت‌های پوستی اشاره کرد.

شمع از هزاران سال پیش به‌عنوان نماد ستایش و جادو شناخته‌شده که می‌تواند حس آسودگی و آرامش را به افراد منقل می‌کند. شمع‌های ماساژ نوع به خصوصی از شمع هستند که کاربردهای متنوعی دارند. این شمع‌ها معمولاً به‌عنوان یک شمع، روغن ماساژ و لوسیون مرطوب کاربرد دارند و استفاده می‌شوند. شمع‌های ماساژ ارگانیک بوده از مواد طبیعی و روغن‌های ضروری خالص ساخته می‌شوند.

روغن‌ها و شمع‌های این ماساژ، باعث مرطوب شدن پوست و تغذیه آن می‌شود. خاصیت نرم‌کنندگی و جذب بالای روغن در این شمع پوست بدن شمارا زیباتر، خوشبو و شفاف‌ خواهد کرد. هم‌زمان با ذوب شدن این شمع‌ها روی پوست خستگی و استرس‌ها هم از بین خواهد رفت. این ماساژ برای کسانی که پوست خشک دارند نیز ایده آل است.

انواع شمع ماساژ

شمع‌های مناسب ماساژ شمع تنوع بسیاری دارند که از بین آن‌ها به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

  • شمع ماساژ موم عسل
  • شمع ماساژ موم سویا
  • شمع ماساژ Shea butter
  • شمع ماساژ روغن بادام
  • شمع ماساژ روغن پنبه‌دانه
  • شمع ماساژ اسطوخودوس

فواید ماساژ شمع

فواید ماساژ شمع بسیار است. ماساژ شمع در وهله اول یک ماساژ تسکین کننده است که برای استراحت بدن کاربرد دارد. این ماساژ وابسته به نوع شمعی که در آن استفاده می‌شود، برای التیام جراحات و زخم‌ها، درمان خشکی پوست، کمک به گردش خون و ایجاد حس خوش‌آیند در کل بدن مؤثر است. ماساژ شمع فقط برای موارد زیر نیز مؤثر است:

  • رهایی از استرس و بی‌خوابی
  • رهایی از خستگی و کوفتگی
  • ریلکس شدن
  • ارتقاء سلامت عمومی بدن

شمع‌های معطر می‌توانند برای کسانی که مشکلات پوستی، ناراحتی‌های گوارشی، PMS، نوسان قند خون و درد مفاصل دارند، مفید باشد. یک ماساژ خوب می‌تواند نوعی درمان نیز باشد مخصوصاً اگر با به‌کارگیری روغن‌های حاوی مواد معدنی و طبیعی همراه باشد. با انتخاب روغن ماساژ مناسب می‌توانید از مزایا درمانی آن‌ها نیز بهره ببرید. ماساژ شمع با رایحه‌هایی مانند روغن اسطوخودوس، عصاره میوه گل ساعتی، عصاره وانیل، روغن اسطوخدوس و … انجام می‌شود.

 

فواید ماساژ شمع با روغن اسطوخودوس

ماساژ شمع و روغن اسطوخودوس، سبب تغذیه سلولی و افزایش آزادسازی آندروین از سیستم عصبی مرکزی می‌شود. این روغن باعث کاهش و تسکین درد و تنش عضلانی و ماهیچه‌ای و همچنین افزایش قدرت تفکر می‌شود. انواع ماساژ با شمع و روغن باعث کاهش استرس، اضطراب و افسردگی می‌شود. زمانی که مضطرب هستید بدن هورمون کورتیزول یا همان هورمون استرس ترشح می‌کند که باعث می‌شود شما تحت‌فشار و اضطراب بیشتری قرار بگیرید اینجاست که ماساژ می‌تواند برای آرامش شما مفید باشد.

پایه و اساس ماساژ شمع چیست؟

امروزه ماساژ شمع یکی از پرطرفدارترین ماساژهای دنیاست و از انواع ماساژهای لاکچری و خاص به‌حساب می‌آید. در این ماساژ شمع مذاب روی قسمت‌های مختلف بدن ریخته می‌شود و با حرکات ملایمی ماساژ ریلکسی انجام می‌شود، هم‌زمان با ذوب شدن شمع‌ بر روی پوست خستگی و استرس‌ها نیز از بین می‌روند.

این ماساژ یک روش تازه و طبیعی برای مراقبت از بدن و پوست با استفاده از پارافین و کره‌های گیاهی معطر و مغذی است که کوفتگی و ناراحتی‌های شمارا از بین می‌برد.

این ماساژ در یک اتاق گرم و آرام که با نور شمع روشن‌شده است انجام می‌شود تا بدن و ذهن شمارا آرام و رها کند.

از تفاوت‌های ماساژ شمع، گرمای روغن آب‌شده از شمع بروی پوست و اسانس‌های گرم شمع‌هاست. حرکت دست ماساژور در انجام ماساژ شمع بسیار آرام، ملایم، با فشار کم و آرامش‌بخش است. ماساژ شمع کاملاً ایمن و مفید است و در این شمع‌ها مواد مضر همچون پارابن، اسید پتالیک یا گلیکول وجود ندارند.

ماساژ شمع چیست و چه فوایدی دارد؟ماساژ شمع داغ در کرج
ماساژ شمع چیست و چه فوایدی دارد؟ماساژ شمع داغ در کرج

هدیه سالگرد ازدواج ماساژ و آرامش در کرج-ماساژ و آرامش هدیه سالگرد ازدواج برای همسردر ماساژ درمانی کرج

بهترین مرکز ماساژ بانوان و آقایان در کرج [قیمت ماساژ در کرج*

چند نوع ماساژ داریم؟ معرفی انواع ماساژ