ماساژ عظیمیه کرج-سالن ماساژ عظیمیه کرج-ماساژ منزل عظیمیه کرج/انواع ماساژ و بررسی فواید درمانی ماساژ

ماساژ عظیمیه کرج-سالن ماساژ عظیمیه کرج-ماساژ منزل عظیمیه کرج/انواع ماساژ و بررسی فواید درمانی ماساژ

انواع سبک های ماساژ

همانگونه که قبلا هم اشاره نمودیم، ماساژدرمانی شامل طیف گسترده ای از حرکات است که مجموعه آنها در کنار هم می تواند سبک های متفاوتی را به وجود آورد. در ادامه به بررسی برخی از انواع سبک های ماساژ می پردازیم.

ماساژ سوئدی

رایج ترین نوع ماساژ، ماساژ  سوئدی است و برای افرادی که به تازگی ماساژدرمانی را شروع کرده اند، تنش و درد زیادی دارند و یا به لمس حساس هستند گزینه بسیار مناسبی است. این نوع از ماساژ می تواند به رها شدن گره های عضلانی کمک کند. در ماساژ سوئدی، ماساژور از حرکات زیر استفاده می نماید:

  • مالش دادن عضلات و به اصطلاح ورز دادن
  • ضربات طولانی و روان در جهت قلب
  • حرکات دایره ای عمیق
  • لرزش و ضربه زدن
  • تکنیک های حرکت مفاصل غیرفعال

این سبک شامل ضربات نرم، طولانی، مالش و همچنین ضربات سبک و ریتمیک در بالاترین لایه های عضلات است. ماساژدرمانی به سبک سوئدی با کاهش تنش عضلانی می تواند آرامش بخش و انرژی زا باشد و به التیام دردهای ناشی از آسیب دیدگی ها بپردازد.

چهار ضربه رایج ماساژ سوئدی عبارتند از:

  • افلوراژ: ضربه ای نرم و لغزنده که برای شل کردن بافت نرم استفاده می شود.
  • پتریساژ: فشردن، غلتاندن یا ورز دادن که به دنبال افلوراژ انجام می شود
  • اصطکاک: حرکات عمیق و دایره‌ای که باعث ساییدگی لایه‌های بافت روی یکدیگر می‌شود و به افزایش جریان خون کمک می کند.
  • تاپوتمان: یک ضربه کوتاه و متناوب که با دست‌ها، انگشتان یا لبه دست انجام می‌شود.

ماساژ بافت های عمیق

ماساژ بافت عمیق برای توجه به نقاط دردناک و سفت در بدن مورد استفاده قرار می گیرد. ماساژدرمانگر از ضربات آهسته و البته با فشار زیاد بهره می برد تا فشار را روی لایه‌های ماهیچه‌ها، تاندون‌ها یا سایر بافت‌های عمیق زیر پوست متمرکز نماید. این نوع از ماساژ نسبت به سایر انواع ماساژ دیگر، ریتیمک نیست اما جنبه های درمانی بسیار کاربردی دارد. الگوهای مزمن تنش را تسکین می‌دهد و به آسیب‌های عضلانی، مانند رگ به رگ شدن کمر کمک می‌کند.

ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی برای کمک به سیستم‌های عضلانی مورد استفاده برای یک ورزش خاص توسعه یافته است. در این نوع ماساژدرمانی، از روش‌های مختلفی برای کمک به ورزشکاران در حین تمرین یا قبل و بعد آن برای انعطاف پذیری و کمک به جلوگیری از صدمات استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای ماساژدرمانی، کمک به بهبود کشیدگی عضلات و هم چنین آسیب دیدگی های ورزشی است.

صندلی ماساژ

حتما تاکنون در نمایشگاه ها، شرکت های بزرگ و کنفرانس ها، صندلی های ماساژ را دیده اید. ماساژ در این صندلی ها معمولا شامل ماساژ گردن، شانه ها، پشت، بازوها و دستان هستند. صندلی ماساژ تنها روش ماساژدرمانی است که نیازی به درآوردن لباس ها ندارد.

ماساژ شیاتسو

شیاتسو در زبان ژاپنی به معنای فشار انگشت است. برای ماساژ شیاتسو، درمانگر از فشار ریتمیک و متنوع بر روی نقاط خاصی از بدن استفاده می کند. این نقاط را نقاط طب فشاری می نامند و اعتقاد بر این است که برای جریان انرژی حیاتی بدن که “چی” نام دارد، مهم هستند. طرفداران می گویند ماساژ شیاتسو می تواند به رفع انسداد در نقاط طب فشاری کمک کند.

ماساژ تایلندی

در طول یک ماساژ تایلندی، درمانگر از بدن خود برای حرکت دادن مشتری به موقعیت های مختلف استفاده می کند. این نوع ماساژ شامل فشرده سازی عضلات، تحرک مفاصل و طب فشاری است.

ماساژ درناژ لنفاوی

ماساژ تخلیه لنفاوی یک ماساژ ملایم است که برای کمک به افزایش گردش مایعات لنفاوی در بدن طراحی شده است. لنف یک مایع غنی از پروتئین است که در سراسر بدن توسط عروق لنفاوی حرکت می کند. وظیفه آن، جمع آوری باکتری ها، ویروس ها و مواد زائد و بردن آنها به غدد لنفاوی است. سپس غدد لنفاوی این مایع را فیلتر کرده تا ناخالصی ها از بدن خارج شوند. ماساژ معمولاً با فشار ملایم و با ضربات ملایم و طولانی در امتداد پوست انجام می شود تا حرکت لنف در بدن تسهیل شود و افزایش یابد.

ماساژ سنگ داغ

این نوع ماساژ درمانی مشابه ماساژ سوئدی است و تفاوت آن با ماساژ سوئدی، استفاده از سنگ های گرم شده به جای دست یا علاوه بر آن است. ماساژ سنگ داغ تنش عضلانی را کاهش می دهد، جریان خون را بهبود می بخشد و با استفاده از سنگ های گرم شده درد را تسکین می دهد و به برقراری آرامش در بدن کمک می نماید. در طول ماساژ با سنگ داغ، سنگ های گرم شده در نواحی مختلف از جمله نقاط طب فشاری قرار می گیرند.

سنگ ها ممکن است به عنوان ابزار ماساژ استفاده شوند یا به طور موقت در جای خود باقی بمانند. در کنار سایر تکنیک های ماساژ، سنگ های داغ می توانند کاملا آرام بخش باشند زیرا گرما را به عمق بدن منتقل می نمایند.

رفلکسولوژی

رفلکسولوژی از تکنیک های دست، شست و انگشت برای تحریک نواحی خاصی از پاها استفاده می کند. اعتقاد بر این است که این مناطق مربوط به قسمت های مختلف بدن هستند. بنابراین، انتظار می رود که از این طریق، سلامت، شادابی و تندرستی سایر نواحی بدن حاصل شود.

ماساژ عظیمیه کرج-سالن ماساژ عظیمیه کرج-ماساژ منزل عظیمیه کرج/انواع ماساژ و بررسی فواید درمانی ماساژ
ماساژ عظیمیه کرج-سالن ماساژ عظیمیه کرج-ماساژ منزل عظیمیه کرج/انواع ماساژ و بررسی فواید درمانی ماساژ

مزایا و فواید انواع روش های ماساژ درمانی درطب سنتی کرج-ماساژ درمانی کرج

پکیج ماساژ+ماساژ با دستگاه گان به صورت رایگان در کرج