ماساژ برای لاغری شکم؛ وقتی چربی‌ با ماساژ شکم آب می‌شود!ماساژ لاغری شکم کرج

ماساژ برای لاغری شکم؛ وقتی چربی‌ با ماساژ شکم آب می‌شود!ماساژ لاغری شکم کرج

چربی‌های شکم در لایه‌های عمیق بدن قرار دارند و اندام‌های داخلی ما را احاطه می‌کنند و این دلیلی است که سخت‌تر از اندام‌های دیگر می‌توانیم آن‌ها را بسوزانیم. صرف نظر از وزن کلی یک فرد، داشتن مقدار زیادی چربی شکم می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مختلفی را افزایش دهد

فواید ماساژ برای لاغری شکم چیست؟

ماساژ فواید متعددی برای کاهش وزن دارد، به ویژه زمانی که چربی شکم را هدف قرار می دهد. برخی از مزایای ماساژ به خصوص ماساژ برای لاغری شکم عبارتند از:

 • گردش خون بهتر

ماساژ جریان خون را در ناحیه مورد نظر افزایش می‌دهد و به تجزیه و حذف سلول‌های چربی کمک کند.

 • تخلیه لنفاوی

 برخی از تکنیک‌های ماساژ می‌توانند سیستم لنفاوی را تحریک کرده و به دفع سموم، مواد زائد و مایع زائد لنفی که در عروق لنفاوی شما حبس شده کمک کند.

 • کاهش استرس

ماساژ هورمون‌های استرس را کاهش می‌دهد و از راه های کاهش استرس و اضطراب است. تحقیقات می‌دهد هر چه قدر استرس کمتری داشته باشید، متابولیسم شما بهتر انجام می‌شود و راحت‌تر به اندام ایده‌آل خود می‌رسید.

 • تقویت عضلات

استفاده از ماساژ به تقویت و سفت شدن عضلات بدن کمک می‌کند. در هر ناحیه‌ای عضلات سفت باشند بدن فرم بهتری به خود می‌گیرد.

انواع ماساژ برای لاغری شکم چیست؟

1- ماساژ بافت عمیق (ماساژ دیپ تیشو)

کورتیزول هورمونی در بدن ما است که به استرس فیزیکی و ذهنی واکنش نشان می‌دهد و باعث افزایش اشتها و رسوب چربی در ناحیه شکم می‌شود. ماساژ دیپ تیشو سطح ترشح هورمون کورتیزول را کاهش می‌دهد. همین اتفاق باعث کاهش اشتها و تجمع چربی شکمی می‌شود.

2- ماساژ چین‌خوردگی پوست و وکیوم

ماساژ چین‌خوردگی پوست از یک دستگاه ارتعاشی/لرزشی برای صاف کردن چین‌های پوست، به‌ویژه در ناحیه شکم استفاده می‌کند. با این حال، اثرات این ماساژ موقتی هستند.

ماساژ وکیوم با استفاده از مکش پوست را بلند می کند درکاهش ضخامت چین و چروک پوست شکم، چربی شکمی و تسکین درد آن نقش دارد.

3- ماساژ آروماتراپی

در ماساژ آروماتراپی از روغن‌های به دست آمده از منابع طبیعی مانند میوه‌ها، برگ‌ها، دانه‌ها و عصاره گل استفاده می‌شود. اعتقاد بر این است که این اسانس‌ها دارای خواص درمانی هستند.

 در طول ماساژ آروماتراپی، پوست روغن های ضروری را جذب می‌کند که  در کاهش چربی زیر پوستی شکم نقش دارند. علاوه بر این، ماساژ آروماتراپی اثر آرام‌بخش دارد و می‌تواند به تسکین انواع مختلف درد کمک کند.

4- ماساژ لنفاوی

این ماساژ نوعی درمان کمکی است که بر بهبود سیستم لنفاوی بدن تمرکز دارد. این سیستم مسئول حفظ سطح مایعات بدن، جذب چربی‌ها از دستگاه گوارش، حذف مواد زائد و سلول‌های غیر طبیعی از لنف و محافظت از بدن در برابر تهدیدهای میکروبی است.

مایع بیش از حد در بدن که به عنوان لنف شناخته می‌شود، افزایش وزن را به همراه دارد به خصوص زمانی که فرد قادر به ورزش نباشد. ماساژ لنفاوی می‌تواند به کاهش این رسوبات لنفاوی بیش از حد کمک کند و کاهش وزن و از بین بردن چربی شکمی را به همراه داشته باشد.

5- ماساژ سوئدی

این شکل از ماساژ یک تکنیک ماساژ آرامش‌بخش است که شامل ضربات طولانی، ورز دادن و حرکات دایره‌ای روی بدن می‌شود. این ماساژ به طور خاص کاهش چربی شکم را هدف قرار نمی دهد، اما به طور کلی می‌تواند به کاهش استرس و کاهش چربی شکم کمک کند.

نحوه ماساژ برای لاغری شکم

در ادامه 6 روش ماساژ برای لاغری شکم را توضیح می‌دهیم.

1. تحریک گردش خون در شکم

 • دستان خود را به هم بمالید تا گرم شوند.
 • سپس دست‌های گرم خود را روی شکم قرار دهید و با حرکات دایره‌ای ابتدا در جهت عقربه‌های ساعت و سپس در خلاف جهت عقربه‌های ساعت دور ناف را ماساژ دهید.
 • ماساژ را برای 2 تا 3 دقیقه ادامه دهید.

2. ماساژ برای کاهش نفخ و ناراحتی

 • نقطه‌ای را روی شکم خود در فاصله حدود 4 انگشت بالاتر از ناف پیدا کنید.
 • این نقطه را با حرکات دایره‌ای، ابتدا در جهت عقربه های ساعت به مدت 2-3 دقیقه و سپس در خلاف جهت عقربه های ساعت به مدت 2-3 دقیقه دیگر ماساژ دهید.

3. ماساژ برای لاغرتر کردن کمر

 • دست های خود را در دو طرف پهلوها قرار دهید به طوری که کف دست ها رو به روی هم باشند.
 • دستان خود را به سمت یکدیگر فشار دهید در حالی که شکم خود را هم بین آنها فشار می‌دهید. این کار را 3-5 بار تکرار کنید.
 • در نهایت شکم خود را با دو دست نگه دارید و حدود 10-15 ثانیه آن را تکان دهید.

4. ماساژ برای از بین بردن چربی شکم

 • دو طرف شکم خود را با دو دست نیشگون بگیرید و این حرکت را در تمام قسمت‌های بالا و پایین شکم به مدت 2-3 دقیقه ادامه دهید.

 5. ماساژ تخلیه لنفاوی

 • نوک انگشتان خود را در دو طرف شکم قرار دهید و به آرامی به سمت وسط و بالا (سمت قلب) ماساژ دهید و این کار را 10-5 بار تکرار کنید.
 • پوست باسن خود را با استفاده از انگشتانتان به سمت زیر بغل بکشید، این کار را 5 تا 7 بار در امتداد هر طرف بدن خود تکرار کنید.

6. ماساژ چینی

 • چند انگشت خود را روی ناف قرار دهید و با دو انگشت به دور آن به صورت دایره‌های کوچک بچرخید و به تدریج شعاع دایره‌ها را گسترش دهید( در واقع از ناف به طرفین شکم حرکت کنید). 2 دقیقه این کار را تکرار کنید.

این تکنیک‌های ماساژ می‌تواند به تقویت گردش خون، کاهش نفخ، و هدف قرار دادن چربی‌های شکم کمک کند و باعث باریک‌تر و خوش‌حالت شدن شکم شما کمک کند. به یاد داشته باشید که این ماساژها را به آرامی انجام دهید. در صورت داشتن هر گونه نگرانی حتما با پزشک و متخصص ماساژ صحبت کنید.

ماساژ برای لاغری شکم؛ وقتی چربی‌ با ماساژ شکم آب می‌شود!ماساژ لاغری شکم کرج
ماساژ برای لاغری شکم؛ وقتی چربی‌ با ماساژ شکم آب می‌شود!ماساژ لاغری شکم کرج

ماساژ لاغری؛ آب کردن چربی ها و کمک به لاغری سریع-ماساژ لاغری کرج

ماساژ درمانی چیست؟ | پرطرفدارترین روش‌های ماساژ تراپی-ماساژ درمانی کرج

آموزش ماساژ کرج/کلاس ماساژ کرج/دوره ماساژ کرج+فیلم آموزشی رایگان