ماساژ سنگ داغ کرج-همه چیز درباره‌ی فواید ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ کرج-همه چیز درباره‌ی فواید ماساژ سنگ داغ

همه چیز درباره‌ی فواید ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ، ماساژی بسیار لذت‌بخش و نوعی درمان آرام‌بخش عمیق است. اگرچه فواید ماساژ سنگ داغ بسیار متنوع و زیاد است اما به‌طورکلی در این نوع ماساژ، ماساژور با استفاده از سنگ‌های آتش‌فشانی داغ شده به رفع تنش‌های عضلانی و گرفتگی‌های بدن می‌پردازد. این ماساژ از محبوب‌ترین روش‌های ماساژ است که در آن از سنگ‌هایی خاص از جنس بازالت استفاده می‌شود. درمانگر یا ماساژور برای انجام این ماساژ، سنگ‌ها را به روشی ایمنی داغ می‌کند و سپس روی قسمت‌های مشخصی از بدن قرار می‌دهد. سپس بعد از گرم شدن بدن از روش‌های متفاوت ماساژ مثل ضربه، فشار، ورز دادن یا حرکات دایره‌ای استفاده می‌کند. کاربردهای ماساژ سنگ داغ ماساژ بسیارند که از میان آن‌ها می‌توان به رفع تنش عضلانی، تسکین درد، افزایش انعطاف‌پذیری، کاهش استرس و اضطراب اشاره کرد. همچنین ماساژ سنگ داغ به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند باعث کاهش علائم بیماری‌های مزمن مانند سرطان و آرتریت روماتوئید بشود‌.

روش انجام ماساژ سنگ داغ به چه صورت است؟

ماساژ سنگ داغ بر روی بدن برهنه صورت می‌گیرد. متخصص قبل از آغاز ماساژ درمانی نوعی از سنگ‌های مخصوص مثل سالت، مرمر و آتش‌فشانی را داخل آب حرارت می‌دهد و به روغن آغشته می‌کند، بعد سنگ‌ها را بر اساس نقاط مختلف بدن جدا می‌کند.

ماساژور با استفاده از روش‌های ماساژ روغن، این سنگ‌های داغ را بر روی نقاط کلیدی بدن مثل دو طرف ستون مهره‌ها، ساق پا، پیشانی، میان انگشتان پا و یا بر روی کف دست‌ها قرار می‌دهد. ماساژور برای نفوذ گرما در عمق ماهیچه‌های تنش‌زا سنگ‌ها را به‌آرامی روی سطح پوست می‌فشارد.

ماساژور پس از اتمام این مرحله‌ها، سنگ مرمر یخ را بر روی بعضی از نقاط بدن قرار می‌دهد، تا گرما و سرما را در بدن متعادل کند. غالباً بازه زمانی موردنیاز برای انجام ماساژ سنگ داغ، حدوداً بین ۶۰ الی ۹۰ دقیقه است.

فواید ماساژ سنگ داغ چیست؟

 • در فرایند ماساژ سنگ داغ، حرارت موجود در سنگ‌ها به بافت‌های درون بدن و عروق نفوذ پیدا می‌کند و سبب رفع انسداد رگ‌های خونی می‌شود و درنتیجه باعث بهبود عملکرد سیستم گردش خون می‌شود.
 • با بهبود گردش خون در بدن، روند اکسیژن‌رسانی به تمام نقاط بدن خصوصاً ماهیچه‌ها بیشتر می‌شود. همین امر سبب می‌شود خستگی‌ها، گرفتگی‌ها و دردهای عضلانی کاهش پیدا کنند.
 • نکته‌ی قابل توجه این است که وزن و گرمای سنگ‌ها در ماساژ سنگ داغ، باعث نرم شدن بافت‌های اسپاسمی در بدن می‌شوند. عضلات و بافت‌های اسپاسمی بسیار سخت و سفت هستند و با قرارگیری در معرض گرمای سنگ‌های ماساژ، شل و به اصطلاح ریلکس می‌شوند.

فواید ماساژ سنگ داغ بسیارند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. درمان بسیاری از دردها مخصوصاً درد کمر
 2. درمان دردهای آرتروز
 3. رفع بی‌خوابی
 4. کاهش استرس و افسردگی
 5. رفع گرفتگی‌ عضلات
 6. منعطف سازی مفصل‌ها
 7. تعدیل هماهنگی بدن
 8. آرامش‌بخش
 9. افزایش سلامت قلب و عروق
 10. تسکین سیستم اعصاب مرکزی به سبب قرار گرفتن سنگ‌های داغ بر روی ستون فقرات
 11. دفع سموم بدن
 12. مناسب و مفید برای بیماران مبتلابه فیبرومالژیا
 13. تقویت بافت‌های آسیب‌دیده‌ی بدن

کاربرد ماساژ سنگ داغ برای چه کسانی بیشتر است؟

از جمله کاربرد‌های ماساژ سنگ داغ برای افرادیست که درد عضلانی و تنش، بی‌خوابی یا استرس، کوفتگی و خستگی بدن را تجربه می‌کنند. این ماساژ به افرادی که برخی بیماری‌های مزمن را دارند نیز پیشنهاد می‌شود، ازجمله این مشکلات می‌توان به انواع سرطان، آرتریت، روماتوئید، فیبرومیالژیا، افسردگی و اضطراب شدید، سیاتیک و دردهای کمر اشاره کرد.

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ نوعی درمان آرام بخش عمیق و ماساژی بسیار لذت بخش بوده که در ماساژ سنگ داغ  ماساژور با استفاده از سنگهای اتش فشانی به رفع گرفتگی ها و تنش های عمیق عضلانی می پردازد.

فوائد ماساژ سنگ داغ

در ماساژ سنگ داغ گرما و وزن سنگها تاثیر بسزایی در نرم شدن بافت نواحی مختلف بدن دارند. ماساژ سنگ داغ با تکنیک های ماساژ روغن همراه می باشد و با گرمای نفوذ کننده از سنگ های داغ باعث بر طرف شدن درد، بالا رفتن هماهنگی و تعادل بدن و در نهایت آرامش می شود. همچنین در ماساژ سنگ داغ,  سنگ های داغی که روی ستون فقرات گذاشته می شوند، باعث آرامش و تسکین سیستم اعصاب مرکزی میشود.

 • دفع سموم بدن
 • تقویت سیستم عصبی
 • افزایش تمرکز
 • مناسب برای مبتلایان به بیماری فیبرومالژیا

تکنیک های ماساژ سنگ داغ

در ماساژ سنگ داغ، سنگ های آتشفشانی، سالت و سنگ مرمر در آب گرم حرارت دیده و در روغن غلطانده می شوند. در ماساژ سنگ داغ  ابتدا این سنگهای داغ در سایزهای مختلف بر روی نقاط حساس و کلیدی بدن تحت فشار قرار گرفته تا به عمق ماهیچه های سفت و دارای تنش های ماهیچه ای نفوذ نمایند. در انتهای ماساژ سنگ داغ  از سنگ مرمر یخ برای برخی نواحی خاص استفاده می شود که این گرما و سرما تعادل را برای بدن به ارمغان می آورد.

موارد منع ماساژ سنگ داغ

 • افراد مبتلا به دیابت
 • افراد مبتلا به فشار خون بالا
 • افراد مبتلا به نارسایی های قلبی
 • بعد از حمام افتاب
 • افرادی که به علت مصرف دارو یا ابتلا به بیماری خاص غلظت خون شان کاهش یافته است
 • خانم های باردار
 • بیماران سرطانی