ماساژ سنگ داغ چه فوایدی دارد و چطور اجرا می‌شود؟-ماساژ هات استون یا ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ چه فوایدی دارد و چطور اجرا می‌شود؟-ماساژ هات استون یا ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژهای آرامبخش است که می‌تواند انرژی منفی جمع شده در طول یک هفته پراسترس را خنثی کند. اگر دوست دارید خودتان را به فعالیتی آرامبخش دعوت کنید، این ماساژ مخصوص شماست

ماساژ سنگ داغ چیست؟

ماساژ سنگ داغ یکی از انواع محبوب ماساژ آرامبخش است. در این شکل از ماساژ تلاش می‌شود تا با کمک سنگ‌های گرم (عموما بازالت) عضلات بدن از سر تا پا تحت تاثیر گیرد.

ماساژ درمانگرها با کمک این سنگ‌ها نقاط انرژی در سرتاسر بدن را درگیر می‌کنند و دمای آن‌ها را بالا می‌برند. تصور می‌شود که این درمان، می‌تواند منجر به ایجاد تعادل و هماهنگی در بدن شود.

ماهیچه‌ها در این نوع ماساژ آرام می‌شوند و احساسی منحصربه‌فردخواهند داشت. این فرآیند منجر به آرام‌سازی و کاهش تنش عضلانی می‌شود.

می‌توان ماساژ سنگ داغ را ترکیبی از گرما، فشار ملایم و کمک انواع تکنیک‌های ماساژ تولید کرد. بسیاری از مراجعین، این ماساژ راه رفتن روی هوا توصیف می‌کنند.

استفاده از سنگ بازالت

ماساژ درمانگران از سنگ بازالت برای این کار کمک می‌گیرند. این سنگ‌ها هیچ زاویه و دندانه‌ای ندارند و وزنشان برای اعمال فشار روی نقاط انرژی مناسب است. همچنین این سنگ‌ها می‌توانند درمان را برای مدت طولانی در خود نگه دارند و به همین دلیل گزینه‌ای مناسب برای استفاده در ماساژ محسوب می‌شوند.

ماساژ سنگ داغ چطور اجرا می‌شود؟

قبل از شروع آن درمانگر از شما می‌خواهد که لباس خود را دربیاورید و روی تخت دراز بکشید. مهم‌ترین مسئله در هر نوع ماساژ این است که شما در شرایط آرام و راحتی قرار بگیرید تا بتوانید حداکثر انرژی را از ماساژ دریافت کنید.

ماساژ درمانگر سپس سنگ‌هایی را که گرمای ملایمی دارند روی نقاط انرژی در سرتاسر بدنتان قرار می‌دهد. گرما کمک می‌کند که آرام شوید و وزن ملایمی که روی بدنتان فشار می‌آورد هم نقش موثری در آرام کردن بدن خواهد داشت.

کار از پشت بدن شروع می‌شود و ماساژ درمانگر پس از برداشتن هر سنگ، ناحیه زیر سنگ را با کمک تکنیک‌های ماساژ سوئدی و اعمال فشار، ماساژ می‌دهد.

سپس از شما می‌خواهد برگردید و سنگ داغ را روی شکم، جلوی پا، بازوها، دستها، ناحیه دکلته و صورت قرار می‌دهد و پروسه پشت تکرار خواهد شد.

در انتهای فرآیند ماساژ هم سنگ‌ها کاملا از روی پشتتان برداشته خواهند شد و ماساژ درمانگر به شما اجازه می‌دهد که برای چند دقیقه تنها در اتاق دراز بکشید و احساس آرامش داشته باشید.

بسیاری از افراد با شنیدن نام ماساژ سنگ داغ تعجب می‌کنند و از لفظ داغ می‌ترسند. آن‌ها فکر می‌کنند کمه گرمای این سنگ‌ها شدید است و نمی‌توان آن را تحمل کرد اما نگران نباشید، این سنگ‌ها نه سنگین هستند و نه داغ!

سنگ‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که می‌توانید آن را در کف دستتان نگه دارید و با نوعی وسیله گرمایشی مخصوص گرم می‌شوند و ماساژ درمانگر قبل از قرار دادن آن روی بدنتان، مطمئن می‌شود که دمای سنگ مناسب است و به اندازه‌ای گرم نیست که نتوان آن را تحمل کرد یا موجب سوختن پوستتان شود.

تاریخچه ماساژ سنگ داغ

منشا ماساژ سنگ داغ به چین و حدود 2000 هزار پیش برمی‌گردد. سنگ‌های داغ در طب چینی جایگاه ویژه‌ای دارند و اطبا سنتی این کشور طی هزاران سال از این سنگ‌ها برای تقویت علمکرد اندام‌های مهم داخلی استفاده می‌کردند.

در خلال استفاده از سنگ داغ برای اهداف درمانی بود که پزشکان متوجه خواص آرامبخش این سنگ‌ها شدند. آن‌ها تلاش کردند به طور مستقل از این سنگ‌ها برای مقاصد آرامبخشی کمک بگیرند و کم‌کم این روش در سرتاسر جهان مورد پذیرش قرار گرفت و به محبوبیت رسید.

مزایای ماساژ با سنگ داغ

بهبود دردهای عضلانی

ماساژ سنگ داغ با کمک گرما و فشار به ماساژ درمانگر اجازه می‌دهد که به بافت‌های عمیق‌تر نفوذ کند و آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. این مسئله کمک می‌کند تا هرگونه دردی که ممکن است داشته باشید تسکین پیدا کند.

بهبود دردهای ناشی از سرما

بسیاری از افراد در فصول سرد سال احساس درد دارند و معمولا عضلات و پاهایشان تحت تاثیر سرما اذیت می‌شود. در این شرایط، استفاده از ماساژ سنگ داغ درمانی ایده‌آل برای تسکین درد محسوب می‌شود. این نوع ماساژ احساس گرما از درون بدن را افزایش می‌دهد و علاوه‌بر تسکین درد، عمیقا لذت‌بخش خواهد بود.

بهبود دردهای مزمن

ماساژ سنگ داغ می‌تواند علائم دردهای مزمن را کاهش دهد. این مسئله به ویژه برای افرادی که درگیر آرتروز و روماتیسم هستند، مناسب خواهد بود.

کمک به بهبود کیفیت خواب

اگر با خواب خود مشکل دارید، ماساژ سنگ داغ می‌تواند یکی از راه‌های بهبود کیفیت خواب باشد. ترکیب گرما، وزن سنگ و ماساژ می‌تواند ذهن و بدن شما را آرام کند و این امکان را ببخشد که به خوابی رضایت‌بخش برسید.

تاثیر ماساژ سنگ داغ در کمک به کاهش افسردگی و اضطراب

ماساژ می‌تواند به صورت بالقوه در کاهش افسردگی و اضطراب موثر باشد و درمانی مکمل برای پروسه کاهش این مشکلات محسوب شود.

کاهش تنش

اگر اخیرا استرس داشته‌اید یا روزهای پرتنشی را تجربه کرده‌اید، ماساژ سنگ داغ پیشنهادی عالی برای شما خواهد بود. این ماساژ می‌تواند به کاهش تنش کمک کند و درعین حال به شما آرامش بدهد.

کاهش علائم بیماری‌های خودایمنی با ماساژ سنگ داغ

بسیاری از بیماری‌های خودایمنی عوارض دردناکی مانند التهاب عضلات یا دردهای استخوانی به همراه دارند. ماساژ سنگ داغ می‌تواند برای این دسته از بیماران مفید باشد و با افزایش دامنه حرکتی آن‌ها، به کاهش درد هم کمک کند.

تقویت سیستم ایمنی

تقویت سیستم ایمنی بدن یکی دیگر از فواید مهم این نوع ماساژ است. شما می‌توانید برای پیشگیری از ابتلا به عفونت‌های ویروسی فصل زمستان از این متد ماساژ بهره بگیرید.

تسریع بهبودی بدن

گرمای ناشی از سنگ داغ رگ‌های خونی را منبسط می‌کند و این به معنای امکان اکسیژن‌رسانی بیشتر به عضلات آسیب‌دیده است. هرچقدر که اکسیژن در عضلات بیشتر باشد، سرعت بهبودی عضلات از آسیب‌ها افزایش خواهد یافت.

بهبود انعطاف‌پذیری

سنگ‌های داغ در طول درمان ماساژ در سرتاسر بدن قرار می‌گیرند و با قرارگیری روی عضلات، باعث توسعه انعطاف‌پذیری و بهبود دامنه حرکتی آن‌ها خواهد شد.

مراقبت‌های بعد از ماساژ سنگ داغ

پس از اتمام ماساژ سنگ داغ بهتر است موارد زیر را دنبال کنید:

  • از هرگونه فعالیت ورزشی شدید خودداری کنید و زمانی را به استراحت اختصاص دهید. ماساژ سنگ داغ تنش را از ماهیچه‌ها دور می‌کند و سموم را از بین خواهد برد، به همین دلیل، ممکن است کمی احساس خستگی داشته باشید، بهتر است به خودتان فشار نیاورید.
  • آب بنوشید. بهترین کار برای مراقبت از بدن بعد از ماساژ این است که به اندازه کافی آب بنوشید تا سمومی که از عضلاتتان دفع شده‌اند، سریع‌تر از بدن خارج شوند و احساس شادابی داشته باشید.
  • از نوشیدن کافئین خودداری کنید. کافئین، نیکوتین یا نوشیدنی های حاوی الکل، اثر ماساژ را از بین می‌برند. بهتر است بعد از ماساژ به بدنتان اجازه دهید تا از حالت آرامش و رها شدن از سموم لذت ببرد.

ماساژ ریلکسی کرج -ماساژ ریلکسی چه نوع ماساژی است و چه فوایدی دارد؟

ماساژ ریلکسی چیست؟ شرایط، مزایا و روش انجام ماساژ ریلکسی

ماساژ سوئدی کرج-ماساژ سوئدی چیست و چه فوایدی دارد؟