ماساژ برای کمردرد کرج-ماساژ برای گردن درد کرج-بادکش گرم و ماساژ کرج

ماساژ برای کمردرد کرج-ماساژ برای گردن درد کرج-بادکش گرم و ماساژ کرج

کمر درد دلایل بسیاری دارد. اما گاهی می‌توان دردهای کمر ناشی از فعالیت‌های روزمره را از طریق ماساژ رفع کرد. ماساژ به بهبود فرآیند چرخش خون، بهبود دامنه حرکت مفاصل و افزایش سطح اندورفین کمک کرده و میزان درد را کاهش می‌دهد. اگر می‌خواهید بهترین روش برای ماساژ کمر را بیاموزید؛ یا به دنبال اطلاعاتی درباه انواع و مزایای ماساژ کمر می‌گردید در این مقاله با ما همراه باشید. ابتدا فواید این ماساژ را نام برده، سپس انواع روش‌های رایج آن را معرفی می‌کنیم.

فواید ماساژ کمر

ماساژ یک تکنیک حرفه‌ای است که تأثیرات آن برای تکسین دردهای کمر در برخی از افراد توسط محققان ثابت شده است. اگر یک روز پرمشغله داشته‌اید و بسیار سرپا بوده‌اید می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های ماساژ، درد کمر خود را تا حدودی آرام کنید. از فواید مهم ماساژ کمر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش تنش‌های عضلانی ناشی از استرس
  • قرار دادن عضلات در حالت استراحت
  • افزایش انعطاف عضلات
  • کمک به آزادسازی هورمون اندروفین در بدن و کاهش اضطراب و استرس
  • تسریع بهبود برخی از دردهای خفیف
  • کاهش احتمال آسیب به عضلات کمر
  • سریع گردش خون در ناحیه چشت و کمر
  • بهبود دامنه حرکتی
  • ارتقا سلامت کلی عضلات پشت و کمر

توجه داشته باشید که تأثیرات مثبت ماساژ کمر تنها زمانی پایدار و ماندگار خواهد بود که فرآیند و تکنیک‌های ماساژ به صورت حرفه‌ای انجام شود. همچنین عضلات در طول روز در حالت استیبل و استاندارد قرار داشته باشند. یعنی برای کاهش درد کمر، همراه با ماساژ باید به اصلاح سبک زندگی مانند نحوه راه رفتن، خوابیدن، نشستن و ایستادن بپردازید. همچنین لازم است که وزن اضافه خود را کاهش داده و از برنامه غذایی اصولی و علمی پیروی کنید.

انواع ماساژ کمر

ماساژ کمر نوعی درمان بوده و بر اساس هدف درمانی انواع مختلفی دارد. در برخی از تکنیک‌های ماساژ، از فشار و ضربه استفاده شده و در برخی دیگر از گرما استفاده می‌کنند. معمول‌ترین انواع ماساژ شامل ماساژ شیاتسو، ماساژ نقاط ماشه‌ای، ماساژ با سنگ داغ و ماساژ سوئدی است.

ماساژ کمر با استفاده از روش شیاتسو

ماساژ شیاتسو یک تکنیک ژاپنی بوده و با اعمال فشار عمیق می‌تواند تنش و دردهای عضلانی ناحیه کمر را کاهش دهد. تکنیک شیاتسو برای کاهش درد سیاتیک، کمر درد مزمن، دردهای ناشی از آرتروز و کاهش دردهای ناشی از خستگی روزانه مفید است.

ماساژ نقاط ماشه‌ای

ماشاژ نقاط ماشه‌ای در واقع نوعی ماساژ عصبی- عضلانی است که نقاط میوفاشیال را هدف قرار می‌دهد. نقاط ماشه‌ای عامل دردهای اسکلتی عضلانی در ناحیه ران، کمر و باسن است. نقاط ماشه‌ای در واقع نوارهای کشیده از بافت‌های عضلانی حساس است که با فشار انگشت شصت ماساژ داده می‌شود. ماساژ نقاط ماشه‌ای در درمان دردهای ناشی از گرفتگی و دیسک مؤثر است.

ماساژ کمر با سنگ داغ

در تکنیک ماساژ با سنگ داغ به کمک سنگ‌های بازالت در برخی از نقاط کمر انجام می‌شود. همراه با سنگ‌های داغ از روغن‌های ماساژ برای تسکین درد در نواحی ران، ساق پا و کمر استفاده می‌شود. ماساژ با سنگ داغ از تکینک‌های حرفه‌ای بوده و بهتر است توسط درمانگر انجام شود. گرمای ناشی از سنگ می‌تواند به تسکین درد و رفع گرفتگی و اسپاسم عضلات کمک کند. از تکنیک ماساژ سنگ داغ برای رفع دردهای ناشی از کشیدگی، رگ به رگ شدن و انقباض عضلات استفاده می‌کنند.

ماساژ سوئدی

یکی دیگر از انواع ماساژ برای رفع کمر درد، ماساژ سوئدی است. ماساژ سوئدی برای رفع درد عضلات پشت، همسترینگ و ساق پا استفاده می‌شود. در تکنیک سوئدی از فشارهای عمیق برای ایجاد انعطاف در عضلات استفاده شده و به بهبود درد و کاهش تنش کمک می‌کنند. روش ماساژ سوئدی برای بهبود کمردردهای مزمن با منشا نخاعی مفید است.

ماساژ برای کمردرد کرج-ماساژ برای گردن درد کرج-بادکش گرم و ماساژ کرج
ماساژ برای کمردرد کرج-ماساژ برای گردن درد کرج-بادکش گرم و ماساژ کرج

ماساژور خانم باغستان کرج/ماساژور آقا باغستان کرج-ماساژ در منزل کرج

اثر ماساژ روی دیابت نوع دوم/ماساژ درمانی کرج-ماساژ در منزل کرج

ماساژور خانم شهرک بنفشه کرج/ماساژور آقا شهرک بنفشه کرج-ماساژ در منزل کرج