ماساژ درمانی در منزل کرج-انواع ماساژ درمانی در کمر، گردن، عضلات و پا-ماساژ و ماساژ درمانی کرج

ماساژ درمانی در منزل کرج-انواع ماساژ درمانی در کمر، گردن، عضلات و پا-ماساژ و ماساژ درمانی کرج

ماساژ در منزل روشی برای ماساژ درمانی بیماران و کسانی است که قابلیت و امکان بیرون رفتن از خانه برای آنها مهیا نیست یا این که وقت کافی به منظور خروج از خانه ندارند. در هر صورتی که به هر علتی نمی توانید از خانه بیرون بروید ، میتوانید از ماساژ در منزل استفاده کنید.

ماساژ درمانی در منزل و انواع ماساژ درمانی به معنی دست ورزی یا همان مالش بافت ها و اندام های قابل انعطاف بدن می باشد. ماساژ در منزل به منظور کاهش و برطرف سازی استرس ، کاهش فشار عضلانی و درد های حاصل از صدمه و همینطور به منظور کاهش ناراحتی ها و غم و اندوه حاد و مزمن انجام می شود.

در صورتی که عضلات بدن بیشتر از اندازه معمول کار کنند ، مواد زائد جمع می شود که باعث می شود گرفتگی و درد و حتی اسپاسم عضلانی ایجاد شود. یکی از فواید مهم انواع ماساژ درمانی بهبود جریان لنفاوی و گردش خون می باشد که در پی آن اکسیژن جدید به بافت های تحت ماساژ می رسد و مواد سمی از بدن خارج می شود.

ماساژ درمانی با روغن های دارویی

استفاده از روغن های دارویی در ماساژ در منزل تهران تاثیر بسیار زیادی در بهبود مشکلات و افزایش تاثیر ماساژ درمانی دارد. زمانی که همزمان با ماساژ درمانی از روغن های دارویی استفاده می شود ، مولکول های ریز روغن های دارویی به سادگی از طریق پوست جذب می شوند که پس از جذب از طریق پوست ، به جریان خون نقوذ می کنند.

در صورتی که قبل از طب سوزنی به مدت نیم ساعت الی یک ساعت از ماساژ درمانی همراه با روغن های دارویی استفاده شود ، نتیجه و اثر طب سوزنی چند برابر می شود.

علاوه بر ماساژ یا همراه با انواع ماساژ می توان از استحمام و شست و شو با حرارت بالا ، استنشاق ( بخور ) ، انواع استحمام ، دوش ، کمپرس ، سونا و … استفاده نمایید.

به غیر از ماساژ درمانی می توان از استنشاق ( بخور ) , شست و شو و استحمام با حرارت بالا , انواع استحمام , سونا , دوش , کمپرس و . . . منفعت برد.

فواید ماساژ در منزل

تا به امروز بالای ۴۶۰ مورد از خواص و فایده های انواع ماساژ درمانی کشف شده که در زیر چندین مورد را به صورت خلاصه بیان می کنیم :

 1. ایجاد آرامش در بدن
 2. رفع و کاهش استرس
 3. رفع خستگی و فشار بدنی
 4. کاهش التهاب مفصل های آسیب دیده
 5. بهبود عملکرد دستگاه گوارش
 6. تسکین و رفع سریع گرفتگی عضلانی و تنش بدن
 7. افزایش توانایی بدن در مبارزه با عفونت و بهبود عملکرد سیستم لنفاوی
 8. تنظیم سیستم عصبی بدن به منظور برقراری ارتباط بهتر و مناسب تر با اندام ها.
 9. رفع و کاهش سرد مزاجی بدن
 10. رفع و درمان افسردگی
 11. تقویت قوای جنسی
 12. جوانسازی پوست
 13. شادابی پوست
 14. تنظیم سیستم تعرق بدن
 15. رفع مشکلات پر اشتهایی
 16. رف مشکل کم اشتهایی
 17. ایجاد توازن در اشتها
 18. بهبود سیستم تنفسی بدن
 19. حذف احتقان از ریه ها

انواع ماساژ مورد استفاده در ماساژ درمانی

ماساژ درمانی در منزل فواید گوناگونی دارد و علاوه بر ریلکس کردن عضلات سبب ایجاد احساس آرامش می‌شود. برای دریافت خدمات انواع ماساژ می‌توانید به مراکز مختلف مراجعه کنید، یا این که از خدمات ماساژ در منزل مرکز توانبخشی ایرانیان بهره‌مند شوید.

ماساژ دارای انواع مختلفی است. برخی از ماساژها همانند ماساژ کالیفرنیایی، ماساژ اِسالن، ماساژ تایلندی و ماساژ وِتسو در رده ماساژهای ملایم قرار می‌گیرند و ماساژ شیاتسو، ماساژ ورزشی، ماساژ سوئدی در دسته ماساژهای عمیق و شدیدتر جای دارند.

ماساژ انواع مختلفی دارد که هر کدام فواید و کاربردهای خاص خود را دارند. در ادامه برخی از انواع ماساژ ارائه شده است که این خدمات را می‌توانید از طریق ماساژ در منزل نیز دریافت کنید.

ماساژ کالیفرنیایی

اگر به دنبال روشی برای رفع خستگی‌های روزانه و بازگرداندن آرامش به بدنتان هستید، ماساژ کالیفرنیایی بهترین گزینه پیش روی شما است. در این روش از ماساژ در منزل، ضربات به صورت پشت سرهم و به آرامی به بدن وارد شده و سبب ریلکس شدن بدن می¬شوند. این ماساژ تمام گرفتگی‌های ایجاد شده در عضلات بدن را برطرف می‌کند و یکی از ماساژهای ملایم و آرامش بخش است.

ماساژ اِسالِن

ماساژ اِسالِن نیز یکی از ماساژهای ملایم و آرامش بخش است؛ که با درگیر کردن ماهیچه‌ها و انبساط آن‌ها سبب افزایش گردش خون در بدن می‌شود. به همین دلیل پس از دریافت این نمونه از ماساژ در منزل احساس هشیاری بیشتری خواهید داشت.

زیرا ماساژ اِسالِن با وجود این که به آرامی انجام می‌شود سبب می‌گردد که عضلات و سیستم عصبی به آرامش برسند و با تحریک غدد لنفاوی و عروق بدن دفع تکسین را افزایش می‌دهد.

ماساژ تایلندی

بیشتر افرادی که علاقه‌مند به دریافت خدمات ماساژ درمانی در منزل هستند، نام ماساژ تایلندی را به عنوان یکی از مشهورترین انواع ماساژ شنیده‌اند. در این روش تمام عضلات بدن کشیده شده و مفاصل باز و بسته می‌گردند. به همین دلیل بدن از حال خشکی خارج می‌شود و انعطاف اولیه‌اش را به دست می‌آورد.

اگر در طول روز ساعت‌ها پشت میز می‌نشینید و به انجام امور اداری مشغول هستید. دریافت خدمات ماساژ تایلندی می‌تواند بدنتان را آز حالت خشک شدگی خارج کند و احساس رضایت بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.

ماساژ وتسو

ماساژ وتسو نیز یک از روش‌های ماساژ ملایم است و درون آب گرم انجام می‌شود. برای ماساژ باید فرد درون وان یا محل مشخصی شناور باشد و ماساژ بر روی بدن وی انجام شود. این نمونه از ماساژ با وجود این که درون آب انجام می‌شود بسیار آرامش بخش است.

ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو یکی از ماساژهای معروف ژاپنی است. در این روش بیشتر بر روی انگشتان تمرکز می‌شود. این نمونه از ماساژ گردش خون را افزایش دهند و قدرت کشش مفاصل را بیشتر می‌کند. همچنین ماساژ شیاتسو سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و مانع از بروز مشکلاتی همانند سردرد، کمردرد و خشک شدن ناحیه ستون فقرات می‌گردد.

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی بی‌شباهت به فعالیت‌های ورزشی نیست. در این روش به عمق ماهیچه‌ها استخوان نفوذ می‌شود تا سرعت گردش خون در بدن افزایش پیدا کند. این نوع از ماساژ در منزل جهت بهبود آسیب‌های وارد شده بر ماهیچه‌ها مؤثر است و سبب دفع اسید اوریک می‌شود. از دیگر ویژگی‌های ماساژ سوئدی می‌توان به این گزینه اشاره کرد که قابلیت ارتجاع رباط‌ها و زردپی را بیشتر می‌کند.

ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی ترکیبی از ماساژ سوئدی و ماساژ شیاتسو بوده و به عنوان یک ماساژ عمومی محسوب می‌شود. در این روش بر روی ماهیچه‌های خاصی تمرکز می‌شود. ماساژ ورزشی سبب فعال‌تر شدن بدن و از بین رفتن رخوت و سستی می¬گردد. همچنین این ماساژ آسیب‌های ورزشی را بهبود داده و از ایجاد ورم در نقاط مختلف بدن پیشگیری می‌کند.

چه کسانی خدمات ماساژ درمانی ارائه می دهند؟

خدمات ماساژ در منزل توسط ماساژور ها و روانپزشکان کارآزموده برای کاهش علائم بسیاری از بیماری های اسکلتی عضلانی و همچنین اضطراب و استرس انجام می گیرد. انجام ماساژ برای افرادی که درد های شدید و عذاب آور فراوانی در طول روز دارند، اگر به صورت اصولی و صحیح انجام شود، بسیار خوشایند و رضایت بخش می باشد.

ماساژ درمانی از کارآمدترین روش های درمانی در جامعه ی امروز است. همه ی ما وقتی ضربه ای به قسمتی از صورت، دست و یا پای مان وارد شود، نا خودآگاه با دست خود آن قسمت ضرب دیده را ماساژ می دهیم و به نوعی سعی در آرام کردن درد شدید حاصل از آسیب در پی ضربه داریم. این خود از ساده ترین و قابل لمس ترین تعریف ماساژ در منزل می باشد. به عبارت دیگر وقتی از ماساژ دادن قسمتی از بدن در جهت کاهش درد، افزایش میزان قدرت عضلات و بالاتر بردن دامنه ی حرکتی استخوان ها و مفاصل می باشد.

از ماساژ دادن عضلات برای اهداف متنوعی استفاده می شود. طبق توصیه پزشکان در برخی موارد لازم است برای جلوگیری از عود نمودن علائم تنگی کانال نخاعی و بهبود جریان عصبی، ماساژ دادن عضلات در طول کانال نخاعی افرادی که از این مشکل رنج می برند، انجام شود. ماساژ در منزل می تواند در بهبود علائم گرفتگی عضلات نقش مفیدی داشته باشد. انجام ماساژ درمانی با روش های متفاوتی که در سیستم ماساژ درمانی وجود دارد، می تواند در درمان بسیاری از مشکلات اسکلتی عضلانی موثر باشد

ماساژ درمانی در منزل کرج-انواع ماساژ درمانی در کمر، گردن، عضلات و پا-ماساژ و ماساژ درمانی کرج
ماساژ درمانی در منزل کرج-انواع ماساژ درمانی در کمر، گردن، عضلات و پا-ماساژ و ماساژ درمانی کرج

آموزش و خدمات ماساژ بانوان کرج توسط خانم علی دادی-سالن ماساژ بانوان کرج-ماساژور خانم کرج استاد و محقق خانم علی دادی

ماساژور خانم کرج استاد خانم علی دادی-آموزش و خدمات ماساژ برای بانوان کرج توسط استاد خانم علی دادی

ماساژ در منزل کرج همه روزه تا 10شب با تخت سیار روغن و لوازم کامل