ماساژور خانم کرج استاد خانم علی دادی-آموزش و خدمات ماساژ برای بانوان کرج توسط استاد خانم علی دادی

ماساژور خانم کرج استاد خانم علی دادی-آموزش و خدمات ماساژ برای بانوان کرج توسط استاد خانم علی دادی

۶ مزیت فوق‌العاده‌ی ماساژ صورت برای زیبایی و سلامت پوست

اگر به سلامت پوست‌ و همچنین جلوگیری از پیری پوست‌تان اهمیت می‌دهید، یکی از چیزهایی که باید در روتین پوستی‌تان بگنجانید ماساژ صورت است. تحقیقات و مطالعات بسیاری در این زمینه انجام گرفته که اثبات می‌کنند ماساژ دادن پوست و اجزای صورت باعث کلاژن‌سازی و همچنین حفظ شادابی و سلامت پوست می‌شود.

در این مطلب ابتدا به مزایای این نوع ماساژ می‌پردازیم سپس یک نوع ماساژ شش مرحله‌ای ساده و کاربردی برای صورت را برایتان ارائه خواهیم کرد. در ادامه هم به معرفی انواع و اقسام ماساژورهای صورت خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید

یکی از روش‌های خانگی و طبیعی بهبود وضعیت پوست و پیشگیری از پیری ماساژ صورت است. اما این نوع ماساژ دقیقا چه مزایایی دارد و چطور باعث حفظ طراوت و جوانی پوست می‌شود؟ در این بخش از مطلب این مزایا را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

۱. بهبود جریان گردش خون

ماساژ به بهبود جریان خون کمک می‌کند و آن را سرعت می‌بخشد. هرچه جریان خون در پوست شما سریع‌تر باشد صورتتان به دلیل دریافت اکسیژن بیشتر شفاف‌تر و شاداب‌تر خواهد بود. مطالعات نشان داده‌اند که یک ماساژ ۵ دقیقه‌ای اگر به صورت روتین و مرتب انجام شود می‌تواند جریان خون را در پوست صورت سرعت بخشیده و سبب درخشش پوست شود.

۲. کاهش استرس

روزهایی که به یوگا یا اسپا می‌روید حس بسیار خوبی دارید؛ ماساژ هم همین کار را بدن و ذهنتان می‌کند. زمانی که صورتتان را ماساژ می‌دهید با فعال کردن سیستم عصبی سمپاتیک استرس کاهش می‌یابد. زمانی که مضطربید و دچار استرس هستید چند دقیقه ماساژ می‌تواند شما را آرام‌تر کند.

۳. سم‌زدایی

ماساژ مایع لنفاوی را حرکت می‌دهد و سموم را از صورتتان پاکسازی می‌کند. سیستم لنفاوی ترکیبی از اندام و بافت‌ها در بدن است که سموم و سایر مواد زاید را از بدنتان دفع می‌کند. تخلیه‌ی غدد لنفاوی باعث درخشش پوست و جوانسازی آن می‌شود.

۴. کند کردن روند پیری پوست و مقابله با چین و چروک

همان‌طور که گفته شد ماساژ می‌تواند گردش خون را بهبود دهد. با افزایش گردش خون تولید کلاژن افزایش پیدا می‌کند. کلاژن پروتئینی است که پوست را محکم نگه می‌دارد و از افتادگی پوست و چین و چروک جلوگیری می‌کند.

۵. تغییر فرم صورت

ماساژ دادن پوست به خصوص در قسمت گونه و همچنین غبغب می‌تواند در طولانی مدت فرم چهره‌ی شما را تغییر دهد. با ماساژ دادن مداوم می‌توانید غبغب‌تان را کوچک‌تر کنید یا گونه‌هایتان را به سمت بالاتر لیفت کنید. همچنین برخی از دستگاه‌های ماساژ که خاصیت چربی‌سوزی دارند می‌توانند چربی برخی از مناطق صورت‌تان را کمتر کنند تا بخش‌های دیگر برجسته‌تر به نظر برسند.

۶. مقابله با آکنه و بهبود سریع‌تر جای جوش و آکنه

علاوه بر افزایش گردش خون که در کاهش آکنه‌ی صورت و بهبود سریع‌تر جای جوش موثر است، روغن‌هایی که در زمان ماساژ استفاده می‌کنید هم می‌توانند نقش موثری در بهبود آکنه و جای آن داشته باشند. موادی مانند روغن درخت چای که خاصیت ضدجوش دارد با ماساژ به بهترین شکل جذب صورتتان می‌شود و از بروز آکنه جلوگیری کرده در بهبود جای جوش هم موثر است.

انواع ماساژ صورت

ماساژ صورت انواع و اقسام مختلفی دارد. اگر به طور کلی با ماساژ آشنایی داشته باشید می‌دانید که این عمل درمانی که در طب سنتی شرقی و میانه آسیا نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند تکنیک‌ها و انواع بسیار مختلف و متنوعی دارد. ماساژ صورت هم انواع و تکنیک‌های مختلفی را در‌بر‌می‌گیرد که به اختصار بعضی از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

پیش از پرداختن به انواع ماساژ بایستی شما را با انواع تکنیک‌های ماساژ هم آشنا کنیم. برای ماساژ دادن صورت‌تان تکنیک‌های مختلفی را هم در اختیار دارید که رایج‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از ورز دادن، باد‌کش کردن، ضربه زدن، ماساژ بند انگشتی و ماساژ ارتعاشی.

اگر می‌خواهید صورتتان را به شکل حرفه‌ای‌تر ماساژ دهید می‌توانید به سراغ مرکز‌های حرفه‌ای ماساژ و یا اسپاهای معتبر بروید و یا اینکه با استفاده از ویدیوهای آموزشی ماساژ صورت، برخی تکنیک‌ها را بیاموزید و صورتتان را ماساژ دهید.

ماساژ صورت شیاتسو

این ماساژ چینی، بر پایه‌ی فشار نسبتا بیشتر است و با استفاده از کف دست، بر روی نقاط خاصی از صورت، که به عنوان چاکراهای انرژی شناخته می‌شود، انجام می‌گیرد. این ماساژ، برای تقویت عضلات و در سبب آن، کاهش چین و چروک صورت، کاربرد دارد.

ماساژ صورت سینوس

این نوع ماساژ را خودتان هم می‌توانید انجام دهید. تنها چیزی که لازم است، چند دقیقه ماساژ ملایم و اعمال فشار بر روی قسمت‌های مناسب صورت است. بدن انسان دارای چهار جفت سینوس است که نام هر کدام از استخوان‌هایی که در آن‌ها یافت می‌شود، گرفته شده است. می‌توانید فقط سینوس‌هایی را که شما را آزار می‌دهند ماساژ دهید یا سعی کنید هر چهار ناحیه‌ی سینوسی را ماساژ دهید.

ماساژ تخلیه‌ی سلول‌های لنفاوی

همان‌طور که پیش‌تر در این مطلب به آن اشاره کردیم، سیستم لنفاوی سیستمی است که ضایعات سلولی، ویروس‌ها، باکتری‌ها و مایع‌ها اضافی را از بدن خارج می‌کند. با استفاده از ماساژ، می‌توانید این سلول‌های لنفاوی را از پوست‌تان خارج کنید.

ماساژ صورت کلاسیک

این نوع ماساژ، روتین‌ترین روش ماساژ در سالن‌های زیبایی و ماساژ است. این ماساژ، شامل حرکات آرامی مثل نوازش، ورز دادن و وارد کردن ضربات آرام به پوست می‌باشد و قصد اصلی این ماساژ، افزایش سطح تولید کلاژن برای جوانسازی پوست است.

ماساژ صورت گواشا

این نوع ماساژ برای کاهش التهاب و درد‌های مزمن انجام می‌شود؛ بیماری‌هایی مانند آرتریت و فیبرومیالژیا، و همچنین مواردی که باعث درد ماهیچه‌ها و مفاصل می‌شوند.

ماساژور خانم کرج استاد خانم علی دادی-آموزش و خدمات ماساژ برای بانوان کرج توسط استاد خانم علی دادی
ماساژور خانم کرج استاد خانم علی دادی-آموزش و خدمات ماساژ برای بانوان کرج توسط استاد خانم علی دادی
ماساژور خانم کرج استاد خانم علی دادی-آموزش و خدمات ماساژ برای بانوان کرج توسط استاد خانم علی دادی
ماساژور خانم کرج استاد خانم علی دادی-آموزش و خدمات ماساژ برای بانوان کرج توسط استاد خانم علی دادی

ماساژ در منزل کرج همه روزه تا 10شب با تخت سیار روغن و لوازم کامل

ماساژ چیست؟ (مقاله جامع ماساژ و انواع ماساژ)

ماساژ سالمندان در منزل کرج-ماساژ سالمندان کرج به همراه تخت دستگاه روغن و لوازم کامل