آموزش و خدمات ماساژ بانوان کرج توسط خانم علی دادی-سالن ماساژ بانوان کرج-ماساژور خانم کرج استاد و محقق خانم علی دادی

آموزش و خدمات ماساژ بانوان کرج توسط خانم علی دادی-سالن ماساژ بانوان کرج-ماساژور خانم کرج استاد و محقق خانم علی دادی

ماساژ صورت برای جوانسازی

تکنیک‌هایی که با کمک دست به شکل ملایم تا متوسط روی عضلات صورت فشار می‌آورند، تنش را در آن کاهش می دهند، ظاهر پوست را بهبود می بخشند به اصطلاح به آن ماساژ صورت و زیبایی می گویند.

ماساژ صورت و زیبایی انواع مختلفی دارد. از معروف‌ترین آن‌ها ماساژ گوا شا، رفلکسولوژی و درناژ لنفاوی هستند. همه انواع ماساژ صورت یک تکنیک اصلی دارند، آن‌ هم فشار متوسط و حرکت‌های دورانی از مرکز صورت به سمت خط مو است.

ماساژ صورت راهی بی‌خطر برای جوانسازی پوست است. این درمان برای سفت کردن پوست، کاهش فشار سینوسی، سردرد، جلوگیری از آکنه و روشنایی و شفافیت پوست مورد استفاده است.

ماساژ صورت می‌تواند موجب تحریک تخلیه لنفاوی شود علاوه بر این، گردش خون را در ناحیه تقویت کند.

فواید ماساژ صورت و زیبایی

  • بسیاری از افراد از ماساژ صورت برای رفع چین و چروک، پف و بهبود کشسانی پوست کمک می‌گیرند. هر چند وقت یک‌بار این ماساژ را انجام دهید تا علاوه‌بر بهبود کیفیت پوست، به سلامت سیستم لنفاوی خود هم کمک کنید.

سیستم لنفاوی از گره‌ها و عروق مختلفی تشکیل می شود. مایع آن از طریق رگ در سرتاسر بدن به حرکت در می‌آید. ماساژ صورت و زیبایی به سم‌زدایی بدن کمک کند.

ماساژ صورت باعث بهبود حرکت مایع لنفاوی می شود. علاوه‌بر سم‌زدایی از بدن، پف و التهاب پوست را هم بهبود می‌دهد موجب ترمیم بافت و حمایت از تولید کلاژن می شود.

  • ماساژ صورت همچنین باعث بهبود گردش خون می شود. این کمکی مهم به سلامت و شفافیت پوست می کند. در سال 2018 مطالعه‌ای در این زمینه انجام شد، شرکت‌کنندگان روزی 5 دقیقه با استفاده از غلتک، صورت خود را ماساژ دادند.

کارشناسان طی این مطالعه متوجه شدند که این کار هم در کوتاه‌مدت و هم در بلندمدت، موجب بهبود جریان خون و جوانسازی پوست می شود.

آمادگی برای ماساژ صورت و زیبایی

قبل از ماساژ صورت حتما دست‌ها و ابزار خود را تمیز و ضدعفونی کنید، صورتتان را مرطوب کنید. پارچه‌ای تمیز به همراه روغن ماساژ در دسترستان قرار دهید، قبل و بعد از ماساژ صورت مقدار زیادی آب بنوشید این موجب بهبود سم‌زدایی در بدنتان می شود.

برای انجام ماساژ در خانه صورتتان بهتر است از ابزار ماساژ صورت کمک بگیرید. استفاده از ابزار ماساژ در خانه از انتقال آلودگی دست به صورت جلوگیری می‌کند. بعلاوه، باعث پیشگیری از بروز آکنه می شود.

انواع مختلف ابزار ماساژ صورت

ماساژور صورت

شما می‌توانید هم از ماساژور دستی و هم ماساژور برقی برای ماساژ صورت و زیبایی کمک بگیرید. این ابزار فشار مناسبی را به پوست وارد می کند. بدون نیاز به کمک انگشتان، از مزایای آن بهره‌مند می شوید.

ابزار گوا شا

گوا شا، تکنیک سنتی ماساژ آسیای شرقی است. ماساژ درمانگران برای اجرای آن به ابزار صاف با لبه‌های گرد نیاز دارند. این ابزار برای تحت تاثیر قرار دادن نواحی صورت، گردن و بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مطابق نظر پزشکان سنتی شرق آسیا ماساژ گوآ شا برای حمایت از سلامت کلی بدن موثر است.

غلتک (جیدرولر)

غلتک‌های صورت اغلب از کوارتز یا یشم ساخته می‌شوند آن را در یخچال قرار دهید. بعد از سرد شدن، به صورتتان بمالید تا پف پوست یا التهاب آن را کاهش دهید.

انتخاب روغن ماساژ صورت و زیبایی

روغن بخشی مهم از هر نوع ماساژ محسوب می‌شود این خود در ماساژ صورت و زیبایی اهمیت بیشتری هم دارد. روغن‌ها  پوستتان را مرطوب و تازه نگه می دارند.

انتخاب روغن مناسب به صورت مستقیم به نوع پوست شما بستگی دارد. از اسانس‌های روغنی به صورت مستقیم روی پوست استفاده نکنید. حتما قبل از استفاده آن را با روغنی حامل ترکیب کنید.

رایج‌ترین روغن‌های مورد استفاده در ماساژ صورت

  • روغن زیتون
  • روغن بادام
  • روغن دانه انگور
  • شی‌باتر
  • روغن جوجوبا

اصول کلی ماساژ برای نواحی مختلف صورت

طیف وسیعی از تکنیک‌های مختلف وجود دارند برای ماساژ از آن‌ها کمک بگیرید.

دستورالعمل کلی ماساژ صورت و زیبایی به صورت زیر است:

غدد لنفاوی ناحیه صورت و گردن را آماده کنید

قبل از ماساژ برای آمادگی پوست به غدد لنفاوی این ناحیه به آرامی فشار بیاورید. ابتدا زیر بغل و سپس به سمت گردن و صورت حرکت کنید.

در یک جهت حرکت کنید

از هر تکنیکی که برای ماساژ استفاده می‌کنید. به خاطر داشته باشید که حرکاتتان همگی در یک جهت باشند. بهتر است جهت ماساژ از مرکز صورت به سمت بیرون باشد. هر بار که یک حرکت تمام شد، دستتان را بلند کنید. به نقطه بعدی بروید. تا حرکت بعدی شروع شود. زیاد دستتان را روی صورت عقب و جلو نبرید.

به پوست فشار زیادی وارد نکنید

زیاد پوستتان را فشار ندهید پوست صورت ظریف است با بالا رفتن سن شکننده‌تر می شود. فشار را در اندازه متناسب و معقولی نگه دارید.

بدنتان را هیدراته نگه دارید

نوشیدن مقدار مناسبی آب، قبل و بعد از ماساژ نقش مهمی در تخلیه لنفاوی و سم‌زدایی از بدن دارد.

ماساژ زیر چشم

پوست زیر چشم شما ظریف‌ترین و حساس‌ترین ناحیه در صورت است. باید برای ماساژ این ناحیه، کمترین فشار را به آن وارد کنید. چندبار به آرامی انگشت وسط یا ابزار ماساژ را به سمت بیرون یا خط رویش مو حرکت دهید.

انگشت وسط و انگشت اشاره خود را روی مرکز ابرو بگذارید به آرامی به سمت خط رویش مو حرکت دهید. این کار را چند بار تکرار کنید.

ماساژ پیشانی

پیشانی اولین ناحیه ای است که چین و چروک را به خود می‌بیند به همین دلیل پیشانی یکی از نقاط مورد تاکید در ماساژ صورت و زیبایی است. برای ماساژ پیشانی در خانه، انگشت یا ابزار ماساژ را از بالای ابرو به سمت خط مو بلغزانید وقتی ناحیه بالای هر دو ابرو ماساژ را دادید، از نقطه مرکزی بین دو ابرو این کار را انجام دهید.

آیا می‌توانیم هر روز صورت را ماساژ دهیم؟

بله، ماساژ روزانه صورت بی‌خطر است، هفته‌ای یک تا سه بار این کار را انجام دهید.

ماساژ صورت را از چه سنی می‌توان شروع کرد؟

می‌توانید در هر سنی ماساژ صورت را شروع کنید، از زمان بلوغ شروع به انجام این کار کنید. اما از سن 25 سالگی و زمانی که تولید کلاژن شروع به افت می‌کند این کار را انجام دهید.

آموزش و خدمات ماساژ بانوان کرج توسط خانم علی دادی-سالن ماساژ بانوان کرج-ماساژور خانم کرج استاد و محقق خانم علی دادی
آموزش و خدمات ماساژ بانوان کرج توسط خانم علی دادی-سالن ماساژ بانوان کرج-ماساژور خانم کرج استاد و محقق خانم علی دادی
آموزش و خدمات ماساژ بانوان کرج توسط خانم علی دادی-سالن ماساژ بانوان کرج-ماساژور خانم کرج استاد و محقق خانم علی دادی
آموزش و خدمات ماساژ بانوان کرج توسط خانم علی دادی-سالن ماساژ بانوان کرج-ماساژور خانم کرج استاد و محقق خانم علی دادی

ماساژور خانم کرج استاد خانم علی دادی-آموزش و خدمات ماساژ برای بانوان کرج توسط استاد خانم علی دادی

ماساژ در منزل کرج همه روزه تا 10شب با تخت سیار روغن و لوازم کامل

ماساژ چیست؟ (مقاله جامع ماساژ و انواع ماساژ)