ماساژ ضد اضطراب کرج-ماساژ ضد افسردگی کرج-ماساژ درمانی کرج به صورت ترکیبی ویژه

ماساژ ضد اضطراب کرج-ماساژ ضد افسردگی کرج-ماساژ درمانی کرج به صورت ترکیبی ویژه

ماساژ برای رفع افسردگی

در این مقاله در رابطه با ماساژ برای رفع افسردگی مطالب و توضیحاتی ارائه شده است. افسردگی، یک اختلال روانی می باشد که امکان دارد در اثر عوامل بسیاری مانند پیشامد تلخ در زندگی، بیماری‌های غیر روانی، اعتیاد و حتی عوامل نژادی بروز کند.

این اختلال روی عملکرد طبیعی بدن اثرات منفی فراوانی خواهد گذاشت. تپش قلب، استرس، احساس پوچی، کم‌اشتهایی، بی خوابی و… چند مورد از علائم افسردگی است.

کسانی که دچار افسردگی می‌شوند از برقراری روابط اجتماعی با افراد در جامعه پرهیز نموده و حتی تا آسیب جسمی به خود و خودکشی نیز پیش می‌روند.

ثرات ماساژ روی افسردگی

ماساژ یکی از روش های رفع اختلال افسردگی می باشد. اشخاص مواقعی دچار افسردگی می‌شوند که میزان ترشح هورمون نشاط آور در بدنشان کاهش پیدا کند. میزان ترشح هورمون استرس در این افراد بسیار زیاد است.

طبق مطالعات و تحقیقات صورت گرفته ماساژ برای رفع افسردگی بسیار اثرگذار می باشد. افرادی که از استرس و افسردگی در عذاب هستند پس از چندین جلسه ماساژ درمانی، از احساس نشاط و شادی لذت بسیاری برده و استرس کمتری خواهند داشت.

اثرات ماساژ پا روی افسردگی

بررسی ها و تحقیقات انجام شده، حاکی از این است که ماساژ پاها می‌تواند احساس استرس و افسردگی را سرکوب نماید. مطالعه دیگری در نشان داد، ماساژ پاها موجب کاهش احساس افسردگی و استرس در آنان می شود.

اثرات ماساژ روی ترشح هورمون‌ها

در خصوص اثرات ماساژ برای رفع افسردگی می توان گفت ماساژ بدن فرد را آرام و تنش و استرس را از ذهن وی دور خواهد کرد. ماساژ برای رفع افسردگی به این دلیل اثرگذار است که موجب کاهش میزان ترشح هورمون کورتیزول یا استرس می‌شود.

از طرفی ماساژ روحیه اشخاص را بالا برده و با افزایش میزان ترشح هورمون آرامش و شادی یعنی دوپامین و سروتونین باعث کاهش حس پوچی، خشم و استرس در افراد افسرده خواهد شد. ماساژ برای رفع افسردگی با اثرات مستقیم روی ترشح هورمون‌ها کاربرد فراوانی دارد .

یکی از شیوه های غیر دارویی به منظور رفع اختلال افسردگی، ماساژ درمانی می باشد. ماساژ با تحریک کانال‌های انرژی در بدن موجب افزایش میزان ترشح هورمون‌های آرامش دهنده و نشاط آور در همه افراد خواهد شد.

ضمن اینکه انجام ماساژ برای رفع افسردگی برای افرادی که با درمان دارویی بهبود پیدا نمی کنند توصیه می شود. لازم به ذکر است که ماساژ برای درمان افسردگی در خانم ها در زمان بارداری و بعد از زایمان نیز مؤثر می باشد. زنان بارداری که ماساژ انجام می دهند نسبت به مادران دیگر کمتر دچار استرس و افسردگی می شوند.

ماساژ ضد اضطراب کرج-ماساژ ضد افسردگی کرج-ماساژ درمانی کرج به صورت ترکیبی ویژه
ماساژ ضد اضطراب کرج-ماساژ ضد افسردگی کرج-ماساژ درمانی کرج به صورت ترکیبی ویژه