ماساژ بادکش گرم سنگ داغ عظیمیه کرج-ماساژ کل بدن عظیمیه کرج

ماساژ بادکش گرم سنگ داغ عظیمیه کرج-ماساژ کل بدن عظیمیه کرج

ماساژ درمانی را بشناسید

تا حالا چند نفر را دیده اید که پیشنهاد ماساژ را رد کند؟! همه ما در هر سطح و اندازه ای با دریافت پیشنهاد ماساژ دلمان قنج می رود و دست و پایمان به لرزه می افتد. اما ماساژ که فقط برای دل خوش شدن ما نیست؛ صد جور فایده و خاصیت با خودش دارد

ماساژ درمانی چیست؟!

ایجاد فشار و مالش بافت های نرم، ماهیچه ها و تاندون های بدن به طوری که موجب آرامش در آنها شود را ماساژ درمانی می گوییم. ماساژ درمانی معمولا با هدف بهبود دردهای ناشی از صدمات و ضربه‌ها یا کاهش درد ناشی از آنها انجام می شود. ماساژهای مختلف با تفاوت در میزان فشار دست ماساژور و تکنیک کاری او ایجاد می شود و در دنیا بیش از ۸۰ نوع ماساژ درمانی وجود دارد: ماساژ بارداری،ماساژ سنگ داغ، ماساژ تایلندی، ماساژ سوئدی، ماساژ شیاتسو، ماساژ ورزشی، بازتاب درمانی و … از انواع این ماساژ هستند.

 • می گویند ماساژ قدیمی ترین نوع درمان جسم (و روح و روان) است. در یافته های تاریخی مربوط به طب سنتی چین، تاریخ ماساژ درمانی به هزاره های قبل از میلاد بر می گردد که برای درمان فلج، تب و لرز، قولنج(گرفتگی های عضلانی) و… استفاده می شده است. در واقع ماساژ در تمام فرهنگ های موجود در زمان باستان کاری رایج و مرسوم بوده است. اما به نظر می رسد که در گذشته دور مردم بدون اینکه از تأثیر فیزیولوژیکی و درمانی ماساژ آگاهی داشته باشند، از آن استفاده می کردند و بعدها به این اثرات پی برده اند. به هر حال نکته حائز اهمیت این است که اقوام پیشرو در زمینه ماساژ مصری ها، ایرانیان، یونانیان، چینی ها و ژاپنی ها بوده اند. بقراط و ابوعلی سینا هم افرادی بوده اند که به طور علمی فواید ماساژ را بررسی کرده اند.

فواید چیست؟!

انواع مختلفی از ماساژ درمانی در دنیا وجود دارد. ماساژ درمانی در واقع قدیمی ترین نوع ماساژ هم هست. انگار انواع دیگر ماساژ زیرشاخه آن باشند. ماساژ درمانی در حال حاضر تا حدی پیشرفت کرده است که بسیاری از پزشکان آن را به عنوان کمک درمان جهت رسیدن به سلامت استفاده می کنند. ماساژ درمانی با حرکات دست و ایجاد کشش مناسب روی بدن و عضلات انجام می شود. ممکن است ماساژور برای یک بیماری خاص تنها در یک نقطه از بدن شما تمرکز کند اما به طور کلی ماساژ درمانی تمام نقاط بدن را درگیر می کند. در دانش پزشکی جدید ماساژهای درمانی با به کارگیری فشار‌های خاص روی نقاط مختلف بدن و توسط تجهیزات مختلف انجام می شود و یکی از شاخه های فیزیوتراپی است. دیگر فواید این ماساژ:

 • ماساژ جریان خون در پوست را افزایش می دهد؛ در نتیجه کار ترمیم برای پوست آسان شده و رشته های کلاژن تحریک به تولید و بازسازی می شوند.
 • ماساژ به بازگشت های وریدی کمک می کند و در نتیجه جریان سرخرگی خون را ساده کرده و به خون سازی کمک می کند.
 • یک ماساژ درمانی می تواند در جریان های لنفی به جذب تورم کمک کرده و دفع مواد متابولیک را سریع کند. این مساله به خودی خود عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهتر می کند.
 • چون ماساژ جریان خون در عضلات را سریع کرده و چسبندگی میان فیبرها را از بین می برد، در رفع خستگی بدن موثر است و عضلات را انعطاف پذیر می کند.
 • ماساژ درمانی با کاهش درد و تنش در بدن عملکرد رفلکس ها را کم می کند و استرس را از میان بر می دارد.
 • ماساژ درمانی می تواند به حرکات مواد غذایی در دستگاه گوارش کمک کند.
 • تحریک فعالیت غدد و شبکه‌های عصبی در سراسر بدن.
 • کاهش دردهای اسکلتی.
 • بازتوانی پس از آسیب های ورزشی.
 • کنترل اضطراب و غلبه بر افسردگی.

انواع ماساژ درمانی و فواید آن ها برای سلامتی

ماساژ درمانی انواع مختلفی دارد، هر کدام برای ناحیه ای از بدن می باشند که فواید مربوط به خود را دارند و انجام آن ها نیازمند یک فرد متخصص می باشد که کار خود را به درستی بتواند انجام دهد و در بهبودی فرد موثر واقع شود، انواع ماساژ درمانی شامل موارد زیر می باشد:

1- ماساژ سوئدی: ماساژ سوئدی بیش تر برای افرادی لذت بخش می باشد که در تمام روز سخت مشغول کار بوده اند و تنش های زیادی داشته اند و می خواهند مدتی به استراحت بپردازند و ریلکس کنند، در این ماساژ، ماساژور تمام قسمت های بدن شخص را لمس کرده و موجب آرامش او می شود.

افراد جدیدی که می خواهند ماساژ درمانی را شروع کنند، بهتر است که اول به سراغ ماساژ سوئدی بروند که یکی از انواع مختلف ماساژ درمانی و فواید آن برای سلامت عضلات و آرامش روح می باشد.

آن ها با حرکات ملایم و آرامش بخش خود فشار هایی که بر روی عضلات می باشد را تسکین می دهند و بهبود می بخشند. این ماساژ که معمولا 90 دقیقه به طول می انجامد تمام قسمت های بدن را ریلکس می کند و مفاصل و اندام های بدن از هر گونه تنش و فشاری رهایی می یابند. بنابرین یکی از انواع مختلف ماساژ درمانی و فواید آن ماساژ سوئدی و بهبود عملکرد عضلانی می باشد.

2- فواید ماساژ سنگ داغ: یکی دیگر از انواع مختلف ماساژ درمانی و فواید آن بر سلامتی عضلات ماساژ سنگ داغ می باشد که همانند ماساژ سوئدی فرد برای آرام شدن و استراحت کردن به سمت آن می رود و موجب کاهش تنش و فشار عضلات می شود. این ماساژ یک تفاوت با ماساژ سوئدی دارد و آن، این موضوع می باشد که در ماساژ سوئدی فرد متخصص فقط با دستان خود به ماساژ شخص مراجعه کننده می پردازد.

اما در ماساژ سنگ داغ، همان طور که از اسمش مشخص است، علاوه بر دست ها از سنگ های کوچک گرما دیده ای استفاده می کند که عملکرد جریان خود را بهبود می بخشد و درد های ناشی از فشار و آسیب عضلات را کم می کند. به فواید و اثراتی که این ماساژ بر عضلات و اندام ها دارد می پردازیم:

ایجاد آرامش و دور کردن استرس و از بین بردن هورمون های استرس، کاهش درد و تنش و هر گونه فشار عضلات، افزایش جریان خون در عضلات بدن، همه از فواید این ماساژ می باشد. برای انجام آن، ماساژور سنگ هایی را بر روی تمام ناحیه های مختلف بدن قرار می دهد و با حرکات آرام انگشتان خود به ماساژ فرد می پردازد.

3- ماساژ ورزشی و فواید آن: برای ورزشکارانی که مدام در معرض آسیب و صدمه قرار دارند، انجام ماساژ ورزشی بهترین روش بهبود و درمان عضلات و تقویت آن ها می باشد. گاهی اوقات ورزشکارانی که در زمینه های حرفه ای به فعالیت می پردازند و از عضلات خود مدام استفاده می کنند، دردهایی در آن نواحی احساس می کنند که نیازمند یک ماساژ حرفه ای می باشد، تا از هر گونه فشاری رهایی یابد.

بنابراین از انواع مختلف ماساژ درمانی و فواید آن برای بهبود فعالیت ورزشی ماساژ ورزشی می باشد که گاهی اوقات نیز افراد برای افزایش انعطاف پذیری خود و انجام بهتر فعالیت های ورزشی در هفته به سراغ ماساژ می روند. هنگامی که به ماساژور مراجعه می کنید، می توانید از او بخواهید که تمام قسمت های بدن شما را ماساژ دهد و یا فقط قسمت هایی که بیش تر در معرض آسیب قرار دارند، این موضوع بستگی به خود شما دارد.

4- فواید ماساژ نقطه ای: زمانی که یک ناحیه از بدن شما دچار آسیب و صدمه شده و درد های شدیدی را متحمل می شوید، یکی از درمان های موثر می تواند ماساژ نقطه ای باشد. در طول این ماساژ، ماساژور یک نقطه از بدن را که درد شدیدی دارد و آسیب دیده است را با انجام تکنیک و اصول درست از هر گونه فشاری رها می کند.

5- ماساژ تایلندی: انواع مختلف ماساژ درمانی و فواید آن برای بهبود جریان خون، ماساژ تایلندی می باشد. ماساژ تایلندی به ماساژی گفته می شود که فشار زیادی را برای عضلات وارد می کند و نسبت به ماساژهای دیگر فعال تر می باشد. این ماساژ برای کسانی خوب است که استرس بیش از حدی دارند و درد عضلانی زیادی را تحمل می کنند، ماساژ تایلندی موجب افزایش انرژی نیز می شود.

انعطاف بدن را بالا برده و سلامت روح و جسم را به همراه دارد. برای آرامش اعصاب و رهایی از هرگونه تنش و فشار روحی و عضلانی شما می توانید این ماساژ را به طور منظم انجام دهید. بهتر است که در زمان ماساژ که به مدت 60 دقیقه به طول می انجامد لباس های راحت بپوشید.

ماساژ بادکش گرم سنگ داغ عظیمیه کرج-ماساژ کل بدن عظیمیه کرج
ماساژ بادکش گرم سنگ داغ عظیمیه کرج-ماساژ کل بدن عظیمیه کرج

چند نوع ماساژ داریم؟ انواع ماساژ | معرفی 25 نوع ماساژ – دوره ماساژ-خدمات ماساژ کرج

معرفی 6 روغن مناسب برای ماساژ در کرج

ماساژ بادکش گرم سنگ داغ عظیمیه کرج-ماساژ کل بدن عظیمیه کرج