ماساژ برای سندرم خستگی مزمن کرج-ماساژ برای خستگی مزمن کرج

ماساژ برای سندرم خستگی مزمن کرج-ماساژ برای خستگی مزمن کرج

ماساژ برای رفع خستگی  : زندگی شهری، کار زیاد و فعالیت کم همگی منجر به گرفتی عضلات و خستگی بدن می‌گردند. بعضی اوقات اشخاص احساس می‌نمایند که در بیشتر مواقع خسته می باشند و انرژی لازم برای انجام فعالیت‌های روزانه را دارا نمی باشند. تعداد زیادی از پزشکان ماساژ درمانی را به عنوان درمانی برای بیماران مبتلا به سندرم خستگی مزمن (CFS) توصیه می‌نمایند. اگر از CFS رنج می‌برید، رایج‌ترین انواع ماساژ توصیه گشته برای بیماری شما، درمان کرانیوساکرال و میوفاسیال مناسب است. این نوع درمان با قسمت بالایی پشت، گردن و صورت شما کار می‌نماید. آموزش کامل ماساژ برای رفع خستگی بدن همچنین قادر است به سندرم خستگی مزمن کمک نماید چرا که باعث آرامش عصب و عضله می‌گردد. هدف اصلی ماساژ درمانی رفع خستگی بدن، آرام کردن و تسکین بدن می باشد، به خصوص اگر تحت استرس یا درد شدید می باشید. استرس طولانی مدت قادر است تا علائم و شدت خستگی مفرط را افزایش بدهد. در مقاله آموزش ماساژ برای رفع خستگی چند روش آسان و کاربردی را برای شما قرار بدهیم که قادر ایت تا به رفع علائم خستگی مزمن شما کمک نماید

ماساژ برای رفع خستگی و ماساژدست

در این قسمت به  ماساژ برای رفع خستگی دست خواهیم پرداخت که به آسانی می‌توانید آن‌ را انجام بدهید.

  1. کف دست را به سمت بالا نگه داشته، بعد از آن با پاشنه دست روی سطح را نوازش نمائید. به استفاده از حرکات هل دادن به سمت مچ دست ادامه بدهید، بعد از آن به آرامی به سمت عقب حرکت نمائید.
  2. در حالی که کف دست خود را به سمت بالا قرار خواهید داد، انگشتان خود را با دست قفل نمائید، بعد از آن کف دست شخصی را که ماساژ می‌دهید باز نمائید و بکشید. به کشش کف دست ادامه بدهید، از حرکات بادکش برای هر حرکت استفاده نمائید، بعد از آن حرکات دایره‌ای را در سراسر بدن انجام بدهید. به جای حرکات ملایم از حرکات محکم استفاده نمائید.
  3. انگشتان به همان اندازه که شکننده و استخوانی می باشند، زمانی که کاری را با دستان خود انجام می‌دهید، بیشتر کار را انجام می‌دهند. برای شروع ماساژ، کف دست را با یک دست پایین نگه دارید. از دست دیگر خود برای کار روی هر انگشت به طور جداگانه استفاده نمائید و از نوک انگشتان تا بند انگشت را نوازش نمائید. تمام انگشت را فشار بدهید و از حرکات دایره‌ای در اطراف هر مفصل استفاده نمائید. دست خود را ببندید تا یک مشت سازید و یک انگشت را بین دو دست خود قرار دهید. کشش دهید، تکان نخورید و به ماساژ انگشت شست ادامه بدهید. از فشار محکم اما ملایم روی انگشت شست استفاده نمائید و همینطور ناحیه عضلانی را در پایه ماساژ بدهید.
  4. دست را برگردانید و از انگشتان خود به عنوان تکیه گاه استفاده نمائید. سکته بین تاندون‌ها، از بین بند انگشتان شروع کنید و بعد از آن به سمت مچ دست حرکت نمائید.
  5. ماساژ را با برگرداندن و قرار دادن آن بین کف دست خود به پایان رسانید. محکم به هم فشار بدهید، بعد از آن با فشار رها نمائید و دست خود را به آرامی از انگشتان خارج نمائید. دست باید شل بوده و می‌توانید همان مجموعه مراحل را برای دست دیگر تکرار نمائید.
ماساژ برای سندرم خستگی مزمن کرج-ماساژ برای خستگی مزمن کرج
ماساژ برای سندرم خستگی مزمن کرج-ماساژ برای خستگی مزمن کرج

ماساژ برای سندرم خستگی مزمن کرج-ماساژ برای خستگی مزمن کرج

ماساژ عظیمیه گوهردشت جهانشهر مهرشهر گلشهر فردیس باغستان کرج