ماساژکمردرد کرج-ماساژگردن درد کرج-بادکش کمردرد کرج

ماساژکمردرد کرج-ماساژگردن درد کرج-بادکش کمردرد کرج

فواید ماساژ برای دیسک کمر

چیزی که ما به طور معمول از ماساژ در ذهن داریم، شامل تکنیک‌هایی برای آرام کردن عضلات و کاهش استرس و اضطراب روزانه است. اما ماساژ درمانی فراتر از کاهش استرس، می‌تواند به‌عنوان عامل حمایت‌کننده درمان‌های ارتوپدی مطرح باشد.

در این روش درمانی، ماساژ درمانگر بافت‌های نرم بدن را با کمک فشار و تکنیک‌های حرکتی دست تحت تاثیر قرار می‌دهند تا عضلات در وضعیت بهتری قرار بگیرند.

آیا واقعا ماساژ برای کمر درد فایده دارد؟

ماساژ درمانگرها دانش مناسبی درباره آناتومی انسان و نحوه درمان مشکلات عضلانی و اسکلتی داراند که این مسئله به آن‌ها کمک می‌کند تا برای درمان دردهای شدید واجد شرایط باشند.

ماساژ درمانی فواید زیادی برای کاهش دردهای کوتاه‌مدت و مزمن، به‌خصوص دردهای ناحیه پشت و گردن دارد. تاثیر ماساژ برای کمر درد اثبات شده است و امروزه بسیاری از پزشکان از این تکینک به‌عنوان مکملی برای درمان استفاده می‌کنند.

مزایای ماساژ برای کاهش کمر درد

مدیریت استرس و تنش عضلانی

ماساژ می‌تواند تنش‌های عضلانی که ناشی از استرس هستند را از بین ببرد. علاوه‌بر آن زمانی را نیز برای استراحت عضلات فراهم می‌کند که به آن‌ها فرصت می‌دهد تا آرام شوند.

ارتقا کلی سلامت عضلات

ماساژ کمر درد به بهبود سلامت عضلات در بافت نرم کمک می‌کند. همچنین ماساژ درمانگر می‌تواند حین انجام کار اطلاعاتی را درباره عضلاتتان با شما به اشتراک بگذارد که راهنمای خوبی برای اصلاح سبک زندگی و نحوه نشستن، راه رفتن یا ایستادن باشند.

تسکین دردهای مزمن

ماساژ کمر درد با از بین بردن تنش عضلانی و افزایش انعطاف‌پذیری عضلات، درد بدن را هدف قرار می‌دهد و آن را از بین می‌برد. به این ترتیب شما برای آرام کردن دردهای عضلانی خود کمتر به مسکن نیاز پیدا خواهید کرد.

بهبود خلق و خو

اندورفین آزاد شده حین ماساژ کمک فوق‌العاده‌ای برای بهبود خلق و خو محسوب می‌شود. این هورمون همچنین می‌تواند به بهبود اضطراب، افسردگی و استرس مزمن کمک کند.

تسریع زمان بهبودی

اگر دچار کشیدگی عضلات یا سایر مشکلات مانند دیسک یا آرتروز هستید، ماساژ می‌تواند عاملی برای تسریع بهبود درد باشد.

پیشگیری از آسیب بیشتر

ماساژ به انعطاف بیشتر عضلات منجر می‌شود. طبیعتا هرچقدر که عضلات شما انعطاف‌پذیرتر باشند، احتمال بروز آسیب کمتر خواهد شد.

گردش خون بهتر

فشاری که حین ماساژ کمر درد به بدن وارد می‌شود، می‌تواند باعث تسریع جریان خون در نواحی پر اختقان و آسیب‌دیده شود و فاکتورهای شفابخش را به محل آسیب‌دیده برساند. علاوه‌بر این، ماساژ منجر به دور کردن ضایعات متابولیک از این عضلات خواهد شد.

بهبود دامنه حرکتی

با کاهش تنش عضلانی، دامنه حرکتی در عضلات شما بهبود خواهد یافت.

انواع رایج ماساژ برای کمر درد

بسته به اهداف درمانی می‌توان طیف وسیعی از ماساژ درمانی برای کمر درد را درنظر گرفت. هر نوع ماساژ بر اساس اصولی متفاوت عمل می‌کند تا با دستکاری بافت اثرات موردنظر را پدید بیاورد.

بعضی از تکنیک‌های ماساژ از فشار و ضربه استفاده می‌کنند و بعضی دیگر از گرما یا ورز دادن عمیق بافت‌های داخلی به هدف مورد نظر می‌رسند.

ماساژ درمانگران حرفه‌ای آموزش دیده‌اند تا شما را به هدف موردنظر برسانند و گاهی برای این کار از ترکیب چند سبک ماساژ استفاده می‌کنند.

فواید ماساژ درکرج-قیمت ماساژ درکرج-بهترین سالن ماساژ کرج-ماساژ کرج

ماساژ عظیمیه گوهردشت جهانشهر مهرشهر گلشهر فردیس باغستان کرج

ماساژکمردرد کرج-ماساژگردن درد کرج-بادکش کمردرد کرج

ماساژکمردرد کرج-ماساژگردن درد کرج-بادکش کمردرد کرج
ماساژکمردرد کرج-ماساژگردن درد کرج-بادکش کمردرد کرج