ماساژ زوج در کرج نداریم-ماساژ زوج نداریم-سوال نفرمایید

ماساژ زوج در کرج نداریم-ماساژ زوج نداریم-سوال نفرمایید

ماساژ زوج در کرج نداریم-ماساژ زوج نداریم-سوال نفرمایید

  • بهبود و تسکین افسردگی و اضطراب

گاهی تصور می‌شود که اضطراب و افسردگی تنها بر ذهن و روان انسان اثر می‌گذارد. با این حال بهتر است بدانید که ادامه یافتن این مشکلات به راحتی می‌تواند بر سلامت جسمی شما نیز موثر باشد. در واقع پاسخ بدن به وضعیت‌های تنش‌زا و مضطرب‌کننده، ترشح هورمون‌هایی است که حرکت سریع ماهیچه‌ها و سرعت واکنش نشان دادن را بهبود می‌بخشد. با این وجود ادامه یافتن و انتشار دائمی این هورمون‌ها می‌تواند آسیب‌های جسمی فراوانی ایجاد کند. بنابراین جلوگیری از قرار گرفتن در وضعیت استرس دائمی بسیار مهم است.

از جمله فواید ماساژ روزانه بدن کاهش همین علائم افسردگی و اضطراب است. در واقع ماساژ بر روی سیستم پاراسمپاتیک شما کار می‌کند؛ و از این طریق استرس را کاهش می‌دهد. ترشح هورمون‌هایی مانند دوپامین و سرتونین، در حین ماساژ افزایش یافته و موجب داشتن حسی خوب در بدن شما می‌شود. در واقع افزایش این هورمون‌ها در مقابل هورمون‌های استرس‌زا، موجب شکل‌گیری تعادل لازم در بدن شما می‌شود.

همچنین پژوهش‌های مختلف اثبات کرده‌اند که ماساژ روزانه سطح کورتیزول را کاهش می‌دهد. از سویی این کار دوپامین و سروتونین را افزایش داده و هورمون‌های تحریک‌کننده مانند نوراپی نفرین و اپی نفرین را کاهش می‌دهد.

  •  بهبود سیستم گردش خون و ایمنی بدن
  • تحریک سیستم گردش خون از جمله مزایای شناخته شده ماساژ است. سیستم گردش خون انسان از بخش‌های سیستم قلبی و عروقی و سیستم لنفاوی تشکیل شده است. با پمپاژ قلب، خون در بدن جریان پیدا می‌کند. با این وجود سیستم لنفاوی حامل محرک درونی برای گردش مایعات در خود را ندارد. به همین دلیل حرکت مایعات لنفاوی در بدن وابسته به حرکت و فعالیت بدن است. در هر حالت ماساژ درمانی با کمک به بهبود جریان خون و لنف، به این سیستم‌ها کمک می‌کند.
  • فراموش نکنید که مایع لنفاوی یکی از سیستم‌های پاک‌سازی مواد زائد بدن است. سیستم لنفاوی بدن یک شبکه کامل از غدد لنفاوی و مسیرهایی است که مایع لنفاوی در آن حرکت می‌کنند. لنف و خون در همکاری با یک‌دیگر بافت‌های جدید را با سلول‌های سالم و تازه پر می‌کنند. همچنین آنها ضایعات متابولیک را از بدن خارج می‌کنند.
  • از سویی مایع لنفاوی پر از سلول‌هایی به نام لنفوسیت است. لنفوسیت نوعی گلبول سفید محسوب می‌شود. لنفوسیت‌ها دفع مهاجمان خارجی، مانند ویروس‌ها و باکتری‌ها و ارتقا عملکرد سیستم ایمنی را با پاک کردن مواد زائد سلولی برعهده دارند. در واقع سیستم لنفاوی مواد زائد را به غدد لنفاوی برمی‌گرداند. جایی که می‌توان آنها را پردازش کرده و دوباره به بدن رها کرد.
  • ماساژ روزانه به همان اندازه که به بهبود جریان خون شما کمک می‌کند؛ برای سیستم لنفاوی نیز مفید است. در طی ماساژ و از طریق فشار دستی و گرم شدن بافت‌ها، مایعات لنفاوی در مسیرهای خود بهتر جریان یافته و این حرکت بهتر موجب تقویت این سیستم می‌شود.
  • جلوگیری از سردرد و میگرن

یکی از دلایل متداول سردرد، تنش عضلانی است. صورت، فک و گردن انسان دارای ماهیچه‌های زیادی هستند؛ که گرفتگی و تنش در آنها می‌تواند منشا بسیاری از سردردهای روزانه باشد. به عنوان مثال افرادی که از اختلالات TMJ رنج می‌برند؛ ممکن است درد شدیدی را در ناحیه فک و پیشانی خود تجربه کنند. دردهایی که اغلب منجر به سردرد ناشی از مفصل فک و سفت شدن عضلات اطراف آن می‌شود. یک ماساژدرمان‌گر می‌تواند از رویکرد ماساژ نقطه ماشه‌ای یا روش‌های دیگر برای آزاد کردن گره‌ها در این نواحی استفاده کند. تا میزان سفت شدن عضلات و علت کلی سردرد تنشی را کاهش دهد.

برای سردردهای ناشی از حساسیت به نور یا تحریک بیش از حد (مانند میگرن) نیز ماساژدرمانی می‌تواند شرایطی را فراهم کند که از محرک‌های دنیای بیرون و صداها و عوامل استرس‌زای آن جلوگیری شود. در واقع ماساژ روزانه از دو طریق  به کاهش چشمگیر ورودی حسی کمک می‌کند. ابتدا با قرار دادن شما در اتاقی تاریک به دور از صداها و محرک‌های دنیای بیرون و همچنین با در نظر گرفتن آسایش شما برای ایجاد مکانی که بتوانید در آن آرامش داشته باشید و تنش ناشی از آن را برطرف کنید. البته معمولا مقابله با حمله میگرن بسیار دشوار است. زیرا می‌تواند تمام توجه شما را به خود اختصاص دهد؛ زندگی روزمره را تقریبا غیرقابل تحمل کند؛ و بسیار دردناک باشد.

وقتی دچار میگرن می‌شوید؛ گاهی اوقات تنها کار قابل انجام گلوله شدن در رختخواب و انتظار برای پایان یافتن آن است. البته استفاده از ماساژ روزانه در هنگام اوج میگرن مناسب نیست. اما استفاده از آن در زمان فروکش کردن و همچنین در سایر زمان‌ها، در کاهش شدت و مدت آن موثر است.

  • هضم و جذب مواد مغذی

ماساژ روزانه و آرام‌بخش، حالت بدن را از سیستم عصبی سمپاتیک (سیستم جنگ یا گریز) به سیستم پاراسمپاتیک (سیستم استراحت و هضم) تغییر مسیر می‌دهد. در واقع وقتی امادگی بدن برای حرکات سریع و… کاهش می‌یابد؛ انرژی بدن می‌تواند صرف هضم غذا، جذب مواد مغذی و حتی تمرکز شود. جالب است بدانید که اثرات استرس به‌طور موثری هضم غذا را متوقف می‌کند؛ تا انرژی بیشتری صرف تلاش برای فرار یا مبارزه با خطر درک شده شود.

در دنیای امروز ما با عوامل استرس‌زای زندگی مدرن روزمره، مانند ترافیک صبحگاهی و دیر رسیدن به محل کار مواجه هستیم. با این حال بدن ما هنوز همان پاسخ هورمونی سنتی و مرتبط با طبیعت را بروز می‌دهد. بنابراین مثلا شما را برای فرار کردن از یک خرس گرسنه آماده می‌کند. در این شرایط کورتیزول افزایش یافته و اپی نفرین و نوراپی نفرین، به اندام‌ها و ماهیچه‌های ما سرازیر شده و به نورون‌های حرکتی ما شلیک می‌کنند. این در حالی است که در تمام این مدت ما روی صندلی خودروی خود به آرامی نشسته‌ایم و نیازی به این هورمون‌ها نداریم

.

ماساژ زوج در کرج نداریم-ماساژ زوج نداریم-سوال نفرمایید
ماساژ زوج در کرج نداریم-ماساژ زوج نداریم-سوال نفرمایید

کم ترین قیمت ماساژ در کرج-بهترین کیفیت ماساژ درکرج-استاد ماساژ کرج