ماساژور خانم برای آقا کرج نداریم-ماساژور خانم برای آقا نداریم-سوال نفرمایید

ماساژور خانم برای آقا کرج نداریم-ماساژور خانم برای آقا نداریم-سوال نفرمایید

ماساژور خانم برای آقا کرج نداریم-ماساژور خانم برای آقا نداریم-سوال نفرمایید

فواید ماساژ درمانی

1. کاهش درد دیسک کمر

با توجه به بررسی‌های انجام شده در چندین آزمایش بالینی می‌توان گفت چنانچه ماساژ درمانی به عنوان مکمل در کنار ماساژ‌های پزشکی قرار گیرد. می‌تواند کمک بسیاری در تسکین دردهای دیسک کمر داشته باشد. در این آزمایش نتیجه دیگری هم حاصل شد و آن این مطلب بود که چنانچه طب سوزنی نیز در کنار ماساژ درمانی قرار بگیرد میزان تاثیر به شدت افزایش می‌یابد.

2. کاهش ورم مفاصل

حدود 35 درصد از تمام افرادی که ماساژ درمانی می‌روند. این کار را در کاهش درد‌های مفصلی، کاهش تورم و کاهش زمان بهبودی پس از انجام جراحی موثر می‌دانند. ماساژ درمانی با ایجاد تحرک در سیستم لنفاوی و تحریک بدن برای ترشح هورمون‌های اساسی در ایجاد آرامش و حس خوب می‌تواند دردهای عضلانی، اسپاسم‌های ماهیچه‌ها و میزان بی‌خوابی را به شدت کاهش دهد.

3. کمک به فشار خون بالا

براساس گزارش 2013 منتشر شده در ژورنال پیشگیرانه پزشکی، بیمارانی که ماساژ درمانی را به‌طور منظم انجام می‌دهند نسبت به کسانی ماساژ دریافت نمی‌کنند کنترل بهتری روی فشار خون خود داشته‌اند. میزان فشار خون آن‌ها در دامنه ایمن قرار گرفته بوده است. ارزیابی اثرات ماساژ درمانی روی فشار خون نشان می‌دهد که ماساژ درمانی یک مداخله موثر، کاربردی و مقرون‌ به ‌صرفه در کنترل BP و فشار خون است.

4. کاهش افسردگی روحی، استرس و اضطراب

ماساژ درمانی با تحریک غدد برای ترشح هورمون‌های چندگانه باعث کاهش میزان استرس، اضطراب و علائم پریشانی در افراد می‌گردد. این هورمون‌ها شامل سروتونین (شادی بخش)، دوپامین (هورمون هوشیاری)، اندورفین (ضد درد)، اکسی توسین (هورمون عشق) می‌باشد. سروتونین باعث ایجاد حسی خوب می‌شود و جریان گردش خون را تحت الشعاع قرار می‌دهد. نتیجه آن تنظیم حالات روحی، اشتها و خواب عمیق می‌گردد.

5. تنظیم هورمون‌ها برای کنترل دیابت

ماساژ درمانی در کنار یوگا، طب سوزنی و رژیم غذایی درست یک عامل بسیار تاثیرگذار برای کنترل قند در افراد دیابتی است. همچنین علاوه بر کمک به شما برای کنترل دیابت عوارض جانبی قرص‌ها و داروهای کنترل دیابت را ندارند. ماساژدرمانی برای دیابت به مدت بیش از 100 سال توصیه شده است. مطالعات مختلف نشان داده‌اند که می‌تواند به ایجاد آرامش، کاهش آسیب عصبی، بهبود کیفیت غذایی، بهبود خواب، کمک به بازیابی استفاده مناسب از انسولین و کاهش التهاب ناشی از آن کمک نماید.

6. کمک به بیماران سرطانی

مرکز پزشکی دانشگاه بهداشت در ساوانا، جورجیا، دریافته است که ماساژ درمانی سوئدی می‌تواند به بیماران مبتلا به سرطان کمک کند که با علائم بیماری خود و عوارض شیمی درمانی راحت‌تر مبارزه کنند. همچنین به آن‌ها کمک نماید زمان ریکاوری کوتاه‌تری داشته باشند. مطالعات کلی و آزمایشات بالینی نشان داده است که ماساژ درمانی سوئدی در 4 مبحث برای بیماران سرطانی تاثیر مثبت داشته که شامل این موارد می‌گردد. کاهش درد، کاهش ناراحتی‌های جسمی، کاهش ناراحتی‌های روحی و کمک به بازیابی انرژی و رفع خستگی.

7. کمک به ترک سیگار

تحقیقات نشان داده است ماساژ درمانی با کاهش استرس و اضطراب، تنظیم عملکرد قسمت‌های مختلف بدن و تنظیم زمان خواب به افرادی که قصد ترک سیگار دارند یا به دنبال کاهش مصرف سیگار هستند بسیار کمک می‌نماید.

8. عملکرد بهتر ورزش‌کاران

ماساژ درمانی در بخش‌های بسیار کاربرد ویژه دارد که یکی از آن‌ها ماساژدرمانی ورزشی است. ورزشکاران حرفه‌ای با توجه فعالیت‌های فیزیکی بسیار زیاد و همچنین ترشح زیاد اسید لاکتیک همواره در معرض آسیب‌های عضلانی قرار دارند. ماساژدرمانی ورزشی به تمرکز روی عضلات و ماهیچه‌های ورزشکاران کمک می‌نماید. زمان ریکاوری را کاهش می‌دهد. وضعیت ماهیچه‌ها و عضلات را به کمک ماساژ در شرایط بهینه حفظ می‌نمایند.

9. تقویت تمرکز

ماساژ درمانی با کمک به افزایش گردش خون میزان ضربان قلب را کاهش می‌دهد. با کاهش ضربان قلب و کمک ماساژ، میزان تمرکز شما به شدت افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل است به افرادی که در مشاغلی فعالیت دارند که نیاز به تمرکز بالایی دارد همواره استفاده از ماساژ درمانی توصیه شده است. بخش دیگری که به افزایش تمرکز به وسیله ماساژ درمانی کمک می‌کند بهبود کیفیت خواب شما و در نتیجه افزایش بازده مغزی می‌باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

10. کمک به درمان بی‌خوابی

ماساژ درمانی با پایین آوردن ضربان قلب در کنار کاهش فشار بر سیستم عصبی شما به همراه ترشح همورمون‌های قید شده در بالا به شما کمک می‌نماید تا ذهن خود را برای یک خواب مناسب آماده نموده و بتوانید کیفیت خواب خود را به شدت افزایش دهید. یکی از عواملی که کیفیت خواب شما را پایین آورده و یا شما را دچار بی‌خوابی می‌نماید، فشارهای عصبی و دغدغه‌های فکری است. به وسیله یک ماساژ درمانی مناسب به راحتی می‌توانید از آن‌ها رهایی یافته و یک خواب عمیق و لذت بخش را تجربه نمایید.

11. رفع خستگی و افزایش انرژی

براساس متون باستانی و طب انرژی درمانی در بدن انسان مسیرهای مشخصی برای گردش انرژی وجود دارند که در این مسیرها به زبان خیلی ساده تقاطع‌هایی طراحی شده است. چناچه در مسیر حرکت انرژی تداخلی ایجاد گردد و حرکت انرژی در بدن با مشکل مواجه شود، شما دچار بیماری شده و احساس خستگی می‌کنید. در برخی تکینیک‌های ماساژ درمانی که تمرکز بر افزایش انرژی و بالا بردن سطح کلی انرژی در بدن دارند، تمرکز اصلی ماساژور بر این مسیرها بوده و سعی می‌نماید با فشار در نقاط معینی از بدن مسیر حرکت انرژی را هموار نماید. یکی از معروف‌ترین این سبک‌های ماساژدرمانی، ماساژ شیاتسو است.

12. کمک به سیستم ایمنی بدن

یکی از دلایل اصلی ضعف در سیستم ایمنی، دفع نشدن کافی مواد زائد و سم‌ها از بدن است. وظیفه دفع این مواد بر عهده سیستم لنفاوی بدن می‌باشد. سیستم لنفاوی که از لنف و غدد لنفاوی تشکیل شده است با حرکات فیزیکی شما می‌تواند در بدن حرکت نموده و به محل‌های مورد نظر برای دفع سم و سموم و بازگشت به غدد لنفاوی برای دفع آن‌ها می‌باشد. ماساژ درمانی علاوه بر کمک به حرکت لنف در بدن و بهبود سیستم ایمنی از طریق افزایش میزان انرژی که در بالا نیز قید شد به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می‌نماید.

ماساژور خانم برای آقا کرج نداریم-ماساژور خانم برای آقا نداریم-سوال نفرمایید
ماساژور خانم برای آقا کرج نداریم-ماساژور خانم برای آقا نداریم-سوال نفرمایید

کم ترین قیمت ماساژ در کرج-بهترین کیفیت ماساژ درکرج-استاد ماساژ کرج