ماساژهپی و ماساژ فول بادی نداریم-ماساژ درمانی کرج

ماساژهپی و ماساژ فول بادی نداریم-ماساژ درمانی کرج

ماساژ و مراکز درمانی:

امروزه تمامی مراکز درمانی جهان به ماساژ به‌عنوان یک فرآیند جدا نمی‌نگرند و آن را در کنار تمامی علوم پزشکی و به‌منظور تکمیل آن مورداستفاده گسترده قرار می‌دهند ازاین‌رو به آن به‌عنوان یک علم که تمامی زوایای علومی چون فیزیوتراپی، روان‌درمانی، طب سوزنی، ارتوپدی و…را شامل می‌شود نگریسته و در هر عارضه‌ای چون مدیریت درد، بهبود آسیب‌های جسمی، بهبود عوارض روانی و… از آن مدد گرفته و در رژیم‌های درمانی خود جایگاه ویژه‌ای به آن اختصاص داده‌اند در اینجا به‌طور اجمالی به تعدادی از مزایای ماساژ که به تسکین بیماری‌های مختلف می‌پردازد اشاره می‌کنیم.

 • بهبود حرکات بدن در افراد
 • حل مشکلات پوستی
 • برطرف شدن خشکی مفاصل
 • کاهش جای زخم‌های ماندگار
 • بازسازی بافت‌های فرسوده و آسیب‌دیده
 • اکسیژن‌رسانی به بافت‌های بدن
 • کاهش اسپاسم عضلانی
 • بهبود التهابات مفاصل
 • بهبود عملکرد ریه‌ها
 • افزایش وزن نوزادان نارس
 • بازیابی انرژی
 • کاهش خستگی

پاها یکی از حیاتی‌ترین قسمت‌های بدن ما هستند؛ آن‌ها وزن کل بدن را تحمل می‌کنند و به ما در حرکت کردن و فعالیت‌های مختلف کمک می‌کنند. با این حال، پاها جز حساس‌ترین قسمت‌های بدن هستند. اگر می‌خواهید به خوبی از پاهای خود مراقبت کنید، ماساژ پا به صورت منظم می‌تواند گزینه‌ی عالی باشد؛ زیرا به ارتقای سلامت جسمی و فیزیولوژیکی کمک می‌کند.

۱. باعث بهبود گردش خون می‌شود

بیشتر افراد ساعات زیادی را در حالت نشسته سپری می‌کنند، به همین دلیل نمی‌توانند از عضلات پا به درستی استفاده کنند و این موضوع بر جریان خون آن‌ها تأثیر می‌گذارد. ماساژ دادن پا به طور روزانه حتی برای چند دقیقه می‌تواند جریان خون را بهبود ببخشد و اکسیژن مورد نیاز پاهای شما را برای رشد فراهم کند.

۲. موجب آرامش و حس خوب می‌شود

پس از یک روز طولانی و خسته کننده، یک ماساژ خوب پا، یکی از بهترین راه‌ها برای آرامش و تمدد اعصاب است؛ مخصوصا اگر بیشتر وقت خود در روز را صرف قدم زدن، نشستن یا ایستادن در یک موقعیت خاص می‌کنید.

۳. به خواب بهتر کمک می‌کند

یکی دیگر از مزایای اصلی ماساژ پا این است که باعث بهبود کیفیت خواب شما می‌شود. ماساژ به آرامش بیشتر شما کمک می‌کند و اگر آن را قبل از خواب انجام دهید، گردش خون در بدن بهبود پیدا می‌کند، عضلات آرام و شل می‌شوند و در نهایت شما می‌توانید راحت و آرام استراحت کنید و بخوابید.

۴. گرفتگی و درد را تسکین می‌دهد

هنگامی که ماساژ پا با دقت و به طور صحیح انجام شود، می‌تواند به تسکین درد و گرفتگی کمک کند. هنگامی که تکنیک‌های ماساژ با رفلکسولوژی پا ترکیب شود، می‌تواند به درمان گرفتگی‌ها و دردهایی مانند گردن درد، کمردرد و میگرن کمک کند.

۵. باعث بهبود خلق و خو می‌شود

اگرچه ممکن است تعجب‌آور باشد، اما ماساژ پا می تواند به بهبود خلق و خو هم کمک کند. برخی از نقاط در پای شما می‌تواند به کاهش علائم افسردگی کمک کنند. با اعمال فشار مناسب بر روی این نقاط در حین ماساژ پا، شما می‌توانید علائم افسردگی خود را کاهش دهید!

۶. سلامت پاهایتان را بهبود می‌بخشد

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای حفظ سلامت پاها، ماساژ منظم آن‌هاست. هنگامی که پاهای خود را ماساژ می‌دهید، گردش خون بهبود پیدا می‌کند و در نتیجه سفت شدن ماهیچه‌های پا کاهش پیدا می‌کند. همچنین ماساژ پا به کاهش درد در قسمت‌های خاصی از پا از جمله مچ یا پاشنه‌ی پا نیز کمک می‌کند.

علاوه بر این موارد، ماساژ منظم پا می‌تواند به بهبود انعطاف پذیری مفاصل پا و مچ پا کمک، ماهیچه‌ها را قوی‌تر و از آسیب‌ها جلوگیری کند.

۷. تورم را کاهش می‌دهد

در برخی شرایط خاص مانند بارداری، ماساژ دادن منظم پا می‌تواند نقش مهمی در کاهش ورم پا و مچ پا داشته باشد.

ماساژهپی و ماساژ فول بادی نداریم-ماساژ درمانی کرج
ماساژهپی و ماساژ فول بادی نداریم-ماساژ درمانی کرج